Ahmet Türk'ten Çevreci Derneğe Ziyaret

Emek Demokrasi ve Özgürlük bloğu Mardin Bağımsız Milletvekili Adayı adayı Ahmet Türk Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği (ÇEV-GÖN)’nü ziyaret etti.

Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği ziyaretinde Türk’e Kızıltepe Belediye Başkan yardımcısı Şerife Alp, Kızıltepe belediyesi encümen üyesi ve BDP’ nin seçim koordinatörü Adil Başaran BDP yetkililerde eşlik ettiler.

Mardin Bağımsız Milletvekili adayı Ahmet Türk ve beraberindekiler ÇEV-GÖN Başkanı Memduh Çakar’ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştüler.

Kızıltepe çevre gönüllüleri derneğinin çalışmaları ve faaliyetleri ile ilgili bilgi alan Türk, “Kızıltepe ÇEV-GÖN bizimle daima diyalog içinde olmuş ve sürekli olarak Kızıltepe’de çevrenin önemi konusunda kamuoyun duyarlı olması için çaba sarf etmiştir ayrıca Belediye çalışmalarının çevreye sağlığıyla uyumlu olması için bizi bilgilendirmektedir” diyen Türk, ÇEV-GÖN ‘nün son olarak kendilerine gönderdiği Kızıltepe’deki termik santralle ilgili raporunu gündemlerine alıp konuyu hem meclise taşıdıklarını belirtti.

Basında takıp etiğim kadarıyla kendileriyle yaptığım görüşmeler ve izlenimlerimiz Kızıltepe Çev-Gön 'nün çalışmaları ve faaliyetleri umut vericidir.

İlçede kurumlaşmış bu derneğe sahip çıkılması gerektiğini belirten Mardin Bağımsız Milletvekili adayı Ahmet Türk, “Hasankeyf teki katılım ve çalışmaları bizi sevindirdi. Diyarbakır’daki çevre ve ekoloji toplantılarına katılmaları da çevre ye  ne kadar duyarlı olduklarının bir göstergesidir, takıp etiğimiz çalışmalar ve kendileriyle yaptığım görüşmeler ve izlenimlerimiz Kızıltepe ÇEV-GÖN’ün çalışmaları ve faaliyetleri umut vericidir, Menduh bey ve yönetimini tebrik ederiyor ve destekliyoruz. Dedi.

Kızıltepe Çev-Gön başkanı Menduh Çakar’da ziyaret esnasında, Türk’e ve heyette bulunanlara teşekkür ederek dernek çalışmalarını hakkında bilgi verip  Belediye ile diyalog içinde olduklarını ve Kızıltepe’nin tüm çevre ve ekoloji sorunlarını beraber çözmek için hazır olduklarını söyledi.

Çakar ayrıca konuklarını Özgürlük meydanında ÇEV-GÖN tarafından yapılacak olan 5 Haziran Dünya çevre günü etkinliklerine davet etti.
Kadir üründü

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle