Ailelere Bayram Şekeri ve Kırmızı Et Desteği

Ailelere Bayram Şekeri ve Kırmızı Et Desteği
25 Temmuz 2020 Cumartesi Saat 23:29 0

Mardin Umut Kervanı, insani yardım çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Kurban Bayramına doğru gittiğimiz bu günlerde Mardin Umut Kervanı yetim ve muhtaçlara umut olmak için çalışmalarını icra etmeye devam ediyor. Bu çerçevede hayırseverlerden 8 adak kurbanını vekalet yoluyla kesen dernek yetkilileri kırmızı et paketleri şeklinde yetim ve muhtaçlara ulaştırmaya başladı.

Bununla beraber yetim ve muhtaçların yüzünü güldürmek için hazırlanan bayram şekeri paketleri de daha önce belirlenen yetim ve muhtaç ailelerini dağıtılmaya başlandı. Kurban bayramı öncesinde tamamlanacak bu çalışmayla Artuklu merkez, Ortaköy ve Kabala mahallleri ile Yeşilli merkezde yüzü aşkın aileye kırmızı et paketlerinin ve bayram şekeri paketlerinin ulaştırılması hedefleniyor.

Bu arada kurban bayramında da vekalet yoluyla kurban kesimi gerçekleştireceklerini belirten yönetim kurulu başkanı Fatih AKMAN, “kurban bayramında vekalet yoluyla kurban kesimi yapmak için tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Vekalet yoluyla kurbanlarını bize veren hayırseverlerin kurban alımlarını da gerçekleştirdik. Kurbanlar vekalet yoluyla kesilip kırmızı et paketlerine dönüştürüldükten sonra dağıtılacak yetim ve muhtaç listelerimizi de güncelledik.” Dedikten sonra yurtdışında kurban çalışması sürdürdüklerine dair sözlerine şöyle devam etti.

“Kurbanlarını Afrika, Yemen veya Filistin gibi mazlum coğrafyalarda aracılığımızla kesmek isteyen hayırsever kardeşlerimizin kurbanların tedariğini de bitirmek üzereyiz. Umut Kervanı’nın yurtdışı kurban bedelinin 550 TL, Yurt içi kurban bedelinin 1000 TL olduğunu hatırlatırken bir kez daha hayırsever halkımıza aracılığımızla kurbanlarıyla yetim ve muhtaçlara umut olmaları çağrısında bulunuyor ve şimdiden kurbanlarımız kabul, bayramımız mübarek olsun diyoruz.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

“Ceviz Ağacı” Filmi bu akşam Mardin'de izleyicisi ile buluşuyor

Faysal Soysal’ın yazıp-yönettiği “Ceviz Ağacı” fil [...]

1 gün önce...

Öğrenciler Belediyenin desteği ile atık tenekeleri birer yuvaya dönüştürdüler

İsrafın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullan [...]

1 gün önce...

Uzay kapsülü dünyaya döndü

Uluslararası Uzay İstasyonunda görev yapan Soyuz M [...]

1 gün önce...

Oto yedek parça fiyatlarındaki artış esnafı mağdur ediyor

Yedek oto parça fiyatlarının dövize endeksli olmas [...]

1 gün önce...

21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü kutlandı

AK Parti Nusaybin ilçe başkanı Mehmet Latif Özel, [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN