Ailelere 'duyarlılık' teşekkürü

Ailelere 'duyarlılık' teşekkürü
23 Eylül 2020 Çarşamba Saat 13:05 0

Nusaybin İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin, 2020 - 2021 eğitim öğretim sezonun başladığı ilk günde, okul yönetimleri tarafından belirlenen kurallara uyan Nusaybinlilere duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen takvime göre anasınıfı ve birinci sınıf öğrencileri ders başı yapması ile Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle okullarda bazı önlemler alındı. Maske, mesafe ve hijyen kuralları ile birlikte velilerin okul avlularına girmemeleri veya okul çevresinde yoğunluk oluşturulmamaları uyarıları yapılmıştı.

Okul yöneticileri ve öğretmenler tarafından velilere iletilen tedbirlere velilerin tamamı titizlikle uyarak sağlıklı bir eğitim öğretim başlangıcına katkı yaptılar.

İlçe Milli Eğitim Ümit Çetin, veliler başta olmak üzere bu süreçte kendilerine destek olan tüm Nusaybinlilere teşekkür etti.

Çetin tarafından yapılan açıklamada, "2020 - 2021 eğitim öğretim yılının ilk günü olması ve pandemi nedeniyle uzaktan eğitimde yüz yüze eğitime başladığımız günümüz olması hasebiyle bizleri yalnız bırakmayan ve Bakanlığımızca alınan tedbirlere riayet ederek istisnasız tüm okullarımızda öğretmen ve idarecilerimizin komut ve belirlenen tedbirlerine uyarak bizleri gönülden destekleyen velilerimize, eğitim camiası adına teşekkür ediyorum. Sağlık ihmal edilemeyecek kadar önemlidir. Pandemi döneminde ülkemiz dünyaya örnek olacak şekilde bir mücadele sergiledi ve sergilemeye devam ediyor. Kendi sağlığımız ve öğrencilerimizin sağlığı için devletimiz tarafından belirlenen önlem ve tedbirlere uymaya devam edeceğiz. Öğrencilerimizin sağlıklı bir şekilde eğitim öğretimlerine devam etmeleri için lütfen ilk gün gösterdiğiniz hassasiyeti sürdürelim. Duyarlılıklarından dolayı tüm Nusaybinli hemşerilerime teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Milletvekili Demirkaya'dan Mevlit kandil mesajı

AK Parti Mardin Milletvekili, İnsan Haklarını İnce [...]

1 gün önce...

Kredi ve burs başvuruları başladı

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, [...]

1 gün önce...

Mardin’de hırsızlık zanlıları yakalandı

Artuklu ve Kızıltepe ilçelerinde yaşanan 2 ayrı hı [...]

1 gün önce...

Vali Demirtaş’tan ‘29 Ekim’ Kutlama Mesajı

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, ‘29 Ekim Cumhuriyet [...]

1 gün önce...

Dünyanın en uzun insanı da korona virüse yakalandı

Dünyanın en uzun insanı olarak tescillenen Dev Sul [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN