Ak Parti aday adayı Av. Düzgün basınla bir araya geldi

Ak Parti aday adayı Av. Düzgün basınla bir araya geldi
12 Mart 2011 Cumartesi Saat 11:46 7

Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Mardin Milletvekili aday adayı Abdullah Düzgün, Mardin’de gazetecilerle biraraya geldi. Düzgün, aday olup Milletvekili seçilmesi halinde yapacağı çalışmalar hakkında gazetecileri bilgilendirdi.

Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Mardin Milletvekili aday adayı Abdullah Düzgün, Mardin’de gazetecilerle biraraya geldi. Düzgün, aday olup Milletvekili seçilmesi halinde yapacağı çalışmalar hakkında gazetecileri bilgilendirdi.

 Mardin Yay Grand otelde verilen yemek gazetecilerle biraraya gelen Av. Düzgün, özgeçmişi ve Ak Parti’de yaptığı görevler hkkında bilgi verdi. Geçmiş dönemde de adaylık başvuru yaptığı ancak aday seçilmediği halde geceli gündüzlü, partinin bir neferi gibi adayların çalışmalarını desteklediğini kaydeden Düzgün, 12 Hazin seçimlerine de aday olmaması halinde bu çalışmasına devam edeceğini söyledi.

-SİYASETİ HIRS İÇİN YAPMIYORUM

Gazetecilerin soruları üzerine üzerine Av. Düzgün, Siyaseti hırs için yapmadığını belitti.  Geçmiş dönemde adaylık verilmemesine rağmen parti için çalışmaya devam etmesinin bunun en büyük örneği olduğunu ifade eden Düzgün; “ben sadece adaylık için buraya gelmiyorum. Ben yerel ve genel seçimlerden önce de sonrada  burada yaşıyordum. Hayatımı burada sürdürmeye de devam edeceğim. Siysetimi de burada sürdüreceğim” dedi.

-MARDİN’İN EN BÜYÜK SORUNU EĞİTİM 

Mardin’in sorunları hakkında da çeşitli açıklamalar yapan Düzgün, il merkezi ve ilçlerdeki en büyük sorunun eğitim sorunu olduğunu söyledi.
 Üniversite giriş sınavları açıklandığı Mardin’in son sıralarda yer almasının kendilerini üzdüğünü kaydeden Düzgün, öncelikli çalışmasının eğitim olacağını ifade etti.

-BÜYÜK ANAVATAN PARTİSİ GENEL BAŞKANI GÜNDÜZ DE DESTEKLERİNİ AÇIKLADI 

Av Düzgün’ün yaptığı toplantıya katılan Büyük Anavatan Partisi Genel başkanı Emanullah Gündüz, Kurum olarak Ak Partiyi kişisel olarak da Mardin’de Düzgün’ü destelediklerini deklare etti.

Gündüz şöyle konuştu;

“Genç yaşta siyasete başlamamızın nedeni içi boşaltılmış siyasetin içini doldurmak içindir. Topyekün bir mücadele vermemiz gerekir. Halk için rozetlerimizi bir kenar bıraktık. Siyaset akıl ve strateji işidir. Kurumsal olarak Ak Partiyi destekleme kararı aldık. Mardin'dehemşerimiz Abdullah Düzgün'ü destekliyoruz. Siyaset öyle bir hal almışki hayatın kendisi olmuştur.  Çalışmamızın nedeni de daha iyi bir yaşam içindir. Bu ülke bizim bu vatan bizim. Biz Türküz, Kürdüz  ve Arabız, biz Türkiye’yiz.  Zincirin halkaları gibi birbirimize bağlıyız.”

Birçok siyasetçinin facebook ve twiter hesabı açması nedeniyle ülkenin en önemli gazete ve televizyon kanallarında haber odluğunu bildiren Gündüz; “Çağımızda bu işleri 5 yaşındaki çocuklar yapıyor. Bu da demek oluyor ki o siyasetçiler bu çağın siyasetçisi değil onların dönemi geçmiştir” dedi.

Toplantıya; Mardin Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti başkanı ile DHA İl Temsilcisi ve Mardinlife.com'un Genel Yayın Yönetmeni Nezir Güneş, DHA Muhabiri Adnan Avuka, Mardin İletişim Gazetesi ve Mardin Life Dergisi imtiyaz sahibi Rıvan Fidan, Cihan ve Zaman Gazetesi Muhabiri Şehmus Edis, Mezopotamya Gazetesi Yazı işleri müdürü ve Haber Türk-Akşam Gazeteleri İl Temsilcisi Kadir Üründü, İHA Mardin Temsilcisi Murat Akgül, AA Muhabiri İbrahim Sincar, AA Nusaybin ve Nusaybinim.com Yazı İşleri Müdürü Arif Altunkaynak, İpekyolu gazetesi muhabiri Kenan Asman, TRT Muhabiri Ahmet Akkuş ve Haberler.com Editörü Nasrettin Güneş katıldı.

 


KAYNAK: Arif Altunkaynak


YORUMLAR :::

 1. Zekiye tandoğan
  13 Mart 2011 Pazar Saat 22:14 CEVAPLA
  Bırakın allahınızı severseniz şu "okul okudum" jargonunu.Etrafınıza bir bakın her yer üniversite mezunu,master eğitimi yapan insanlarla dolu.Elini sallasan mutlaka bir avukata değecek kadar da sayıları azımsanmayacak kadar çok.Avukat seçtik te ne oldu.Oyumu vallahi size vermem.
 2. selahattin
  13 Mart 2011 Pazar Saat 13:11 CEVAPLA
  a kemal kardeşime katılıyorum sadece okumakla olmuyor senin milletvekili olman için ilk önce a rahim den ders alman gerek ben şahsem desteklemem çünkü sen bizim sorunları cözemezsin okul okudun ama hayat okulu okumadın
 3. a.kemal kalp
  12 Mart 2011 Cumartesi Saat 23:11 CEVAPLA
  avkat ben sana şahsen hiç ama hiç yakıştıramadım a.rahim abe gibi bir kayın babam olsun resmen gec gunduz onun emrinden çıkmazdım demeki okmakla deyil bu iş sen tekrar git bir masttır yap deyerın ne olduğunu bilmen için canım benim
 4. Yiğit
  12 Mart 2011 Cumartesi Saat 21:03 CEVAPLA
  Kelin ilacı olsa başına sürermiş. Emenullah bey napsın garibim.Dur bakamıl daha neler olacak. Şunu merak ediyorum, acaba AV. DÜZGÜN adaylık listesine giremsse Emenullah bey A KePe'ye desteğine davam edecekmi acap. Bunuda bekleyip görceğiz. Yada yiğit bir gazeteci çıkıp soruyu yapıştırmasını bekliyeceğiz.
 5. ahmedbaki
  12 Mart 2011 Cumartesi Saat 12:58 CEVAPLA
  2 gazeteciyi Yazmamışsınız Toplantıya Katılanlardan Habermardin.com Halil İbrahim SİNCAR ve Dobrahaber Genel Koordinatörü Ahmedbaki yi
  Oto sansür mü uygulanıyor diye insan merak ediyor.
 6. ahmedbaki
  12 Mart 2011 Cumartesi Saat 12:55 CEVAPLA
  1 kişiyi yazmamışsınız
  Dobrahaber Genel Koordinatörü Ahmedbaki'yi
  sanki otyo sansür uygulanıyor.
 7. nüveyba
  12 Mart 2011 Cumartesi Saat 12:22 CEVAPLA
  YOLUMUZ AÇIK OLSUN.... DUALARIMIZ SİZİNLE

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

“Ceviz Ağacı” Filmi bu akşam Mardin'de izleyicisi ile buluşuyor

Faysal Soysal’ın yazıp-yönettiği “Ceviz Ağacı” fil [...]

1 gün önce...

Girişimci kadınlara 11 yılda 9 milyon 900 bin lira kredi verdi

2003 yılından beri, mikrokredi faaliyetlerini sürd [...]

1 gün önce...

Trafik kazasında otomobil sürücüsü ağır yaralandı

Nusaybin ilçesi İpekyolu üzerinde meydana gelen tr [...]

1 gün önce...

Milyonlarca çalışanı ilgilendiren teklif Meclis'te kabul edildi!

Meclis'e sunulan 43 maddelik teklifin 30'u kabul e [...]

1 gün önce...

Kaymakam Temizkan, küçük Arin'e sahip çıktı

Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Emrul [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN