AK Parti Danışmak için toplandı

AK Parti Danışmak için toplandı
08 Aralık 2019 Pazar Saat 14:57 0

Mardin'de AK Parti'nin "Genişletilmiş İl Danışma Meclis Toplantısı" yapıldı.

Mardin Artuklu Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi konferans salonunda düzenlenen toplantı, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç, toplantıda yaptığı konuşmada, şöyle dedi:

"1. Dünya Savaşı'ndan sonra Dünya Devletleri sanayileşmelerini tamamlarken Türkiye olarak biz daha yeni bir devlet kurma çabası içindeydik. O günden bugüne yaklaşık 100 yıllık demokrasi serüvenimiz de ciddi sıkıntılar yaşadık. Neredeyse her 10 yılda bir askeri darbelerle demokrasiye ayar verilmeye çalışılmıştır. Bu millet terbiye edilmeye çalışılmıştır. Ülke darbe ve vesayet gölgesinde bir demokrasi anlayışı ile idare edilmeye çalışılmıştır. AK parti olarak iktidara geldiğimiz günden itibaren vesayet sistemi ile mücadele etmiş demokrasinin gelişmesi ve yerleşmesi için ciddi mücadele vermiştir. Temel hak ve hürriyetlerin sağlanması, özgürlüklerin önünün açılması, insanlarımızın insanca yaşaması için gereken tüm adımlar atılmıştır. Ekonomik bağımsızlığı elde etme çabası gösterilmiştir. Sanayide tarımda sağlık alanında eğitimde ulaşımda askeri alanda ciddi reformlar yapılmış ülkemiz adeta yeniden inşa edilmiştir. Bu gayretleri neticesinde Türkiye son yıllarda büyük bir sıçrama yapmıştır. Ekonomik ve siyasi iktidarı sağlamış güçlü bir vizyona sahip bir ülke haline gelmiştir. Bugün Türkiye sadece kendi bölgesinde değil tüm dünyada güçlü bir aktör haline gelmiştir.

Özellikle Rusya ile yapılan S-400 füze anlaşması ile Doğu Akdeniz'de doğalgaz ve petrol arama ve çıkarma çalışmaları için göstermiş olduğu azim ve kararlılığı ile gerek G20 zirvesinde gerekse son NATO toplantısında göstermiş olduğu performans ile Amerika Birleşik Devletleri'ne yaptığı ziyaretten elde edilen siyasi kazanımları ile ve son günlerde Doğu Akdeniz'de Libya ile yaptığı anlaşma ile Suriye'de Barış Pınarı Harekatında elde edilen askeri siyasi ve diplomasi başarısıyla dünyanın merkezinde yer alan ve olumlu imaja sahip tek ülke haline gelmiştir. Bütün bu oğlumun tablonun oluşmasında büyük pay sahibi olan sadece Türkiye'de değil tüm mazlum coğrafyanın umudu olan tüm dünyada hayranlıkla izlenen hakkı ve hakikati her yerde haykırma cesareti sergileyen etkin dünya liderleri arasında şimdiden ismini yazdıran büyük lider Recep Tayyip Erdoğan'dır."

Toplantıya, ilçe belediye başkanları, AK Parti il ve ilçe teşkilatları ile partinin kuruluşundan bugüne kadar görev alan ilk başkanlar ve belediye başkanları katıldı.

Konuşmanın ardından program basına kapalı devam etti.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Gün sayıyorlar Babacan'ın partisinin ismi ve logosu belli oldu!

AK Parti'den istifa eden eski bakanlardan Ali Baba [...]

1 gün önce...

İki araç çarpıştı 4 yaralı

Kızıltepe ilçesinde iki otomobilin çarpışması sonu [...]

1 gün önce...

Demokrat Parti’nin başına Mardinli bir isim…

1 Aralık’ta “Türkiye Demokrasi’ye Geçiyor” sloganı [...]

1 gün önce...

Şehir Merkezindeki Zahirecilere Çağrı

Ortadoğu’nun en büyük Kızıltepe hububat ticaret me [...]

1 gün önce...

2020 yılının ilk yarısı için bedelli ve dövizli askerlik ücreti belli oldu

Son dakika: 2020 yılının ilk yarısı için bedelli a [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN