Ak Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya STK'larla buluştu

Ak Parti Mardin  Milletvekili Cengiz Demirkaya STK'larla buluştu
09 Ağustos 2019 Cuma Saat 21:38 0

Derik İlçesinde Ak Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya Sivil Toplum Kurum Temsilcileri ile partililerle bir araya geldi.

TBMM'nin tatile girmesinin ardından seçim bölgesi Mardin'e gelen Milletvekili Cengiz Demirkaya,dayanışma ve istişarede bulunmak üzere Sivil Toplum Kuruluşları ile Partililerle Kale Mahallesinde bulunan Prof.Dr. Aydın Ayaydın öğretmenevi konferans salonunda bir araya geldi.Saygı duruşu ve İstiklal marşı ardından Ak Parti İlçe Başkanı Süleymen Karahan,İlçe'de yapılan çalışmalara ilişkin konuşmalar yapıldı.

Karahan,"İlçemiz de spor dallarından muaythai 1 sporcumuz Türkiye birincisi,2 sporcumuzla Türkiye ikincisi olmak üzere başarılara imza attık,Derik'te yetişen, gübre içermeyen, zeytinlerimizden yapılan zeytinyağı dünya markası olarak Londra'da altın ödül madalyası almaya hak kazandı.Derik için çalışmalarımız aralıksız devam edecektir.

Ak Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya salondakilere yaptığı konuşmada şunları söyledi;Derik bizim için çok değerli ve önemlidir.Şehti Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk'ü rahmetle anıyorum.Hayali olan Derik Zeytinlerinin dünya ya tanıtımı konusunda tüm desteklerimizle yerine getirmeye çalışıyoruz.GAP projesinin tamamlanması için girşimlerimiz devam etmektedir.GAP projemizin %62 oranında çalışmaları tamamlanmıştır.GAP projemiz için 20 milyon liraya ihtiyacımız bulunmaktadır,bunun için Maliye Bakanımızla görüştük. Derik'e bağlı Yıldız mezrasında aşırı yağışlardan dolayı barajı yıkılmıştı,çiftçilerimizin mağdur olmaması için,bu sene bu barajı onaracağız inşallah"dedi.

Demirkaya,sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinden gelen gelen talepleri dinledi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardinli Hastanın karaciğeriyle hayata bağlandı

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde karaciğer yetmezl [...]

1 gün önce...

Kendi Müzesini kendisi açtı

57 yaşındaki Abdülmecit Akgül isimli vatandaş kend [...]

1 gün önce...

Tatil yapayım derken az daha canından oluyordu

Antalya'da boğulma tehlikesi geçiren Mardinli 20 y [...]

1 gün önce...

Oya Armutçu yazdı... Mardin’in yeni yüzü

GEÇEN hafta ‘diller ve dinler şehri’ Mardin’deydim [...]

1 gün önce...

İstismar davasında, sanığa 80 yıl 10 ay hapis cezası

Derik ilçesinde 2017 yılının Mart ayında yaşları [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN