Ak Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya STK'larla buluştu

Ak Parti Mardin  Milletvekili Cengiz Demirkaya STK'larla buluştu
09 Ağustos 2019 Cuma Saat 21:38 0

Derik İlçesinde Ak Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya Sivil Toplum Kurum Temsilcileri ile partililerle bir araya geldi.

TBMM'nin tatile girmesinin ardından seçim bölgesi Mardin'e gelen Milletvekili Cengiz Demirkaya,dayanışma ve istişarede bulunmak üzere Sivil Toplum Kuruluşları ile Partililerle Kale Mahallesinde bulunan Prof.Dr. Aydın Ayaydın öğretmenevi konferans salonunda bir araya geldi.Saygı duruşu ve İstiklal marşı ardından Ak Parti İlçe Başkanı Süleymen Karahan,İlçe'de yapılan çalışmalara ilişkin konuşmalar yapıldı.

Karahan,"İlçemiz de spor dallarından muaythai 1 sporcumuz Türkiye birincisi,2 sporcumuzla Türkiye ikincisi olmak üzere başarılara imza attık,Derik'te yetişen, gübre içermeyen, zeytinlerimizden yapılan zeytinyağı dünya markası olarak Londra'da altın ödül madalyası almaya hak kazandı.Derik için çalışmalarımız aralıksız devam edecektir.

Ak Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya salondakilere yaptığı konuşmada şunları söyledi;Derik bizim için çok değerli ve önemlidir.Şehti Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk'ü rahmetle anıyorum.Hayali olan Derik Zeytinlerinin dünya ya tanıtımı konusunda tüm desteklerimizle yerine getirmeye çalışıyoruz.GAP projesinin tamamlanması için girşimlerimiz devam etmektedir.GAP projemizin %62 oranında çalışmaları tamamlanmıştır.GAP projemiz için 20 milyon liraya ihtiyacımız bulunmaktadır,bunun için Maliye Bakanımızla görüştük. Derik'e bağlı Yıldız mezrasında aşırı yağışlardan dolayı barajı yıkılmıştı,çiftçilerimizin mağdur olmaması için,bu sene bu barajı onaracağız inşallah"dedi.

Demirkaya,sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinden gelen gelen talepleri dinledi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Fıstık çuvalları arasında 38 bin 110 paket sigara ele geçirildi

Fıstık çuvalları arasına gizlenmiş şekilde 38 bin [...]

1 gün önce...

Kaymakam Dündar halk kütüphanesini ziyaret etti

Midyat İlçe Kaymakamı Tekin Dündar, halk kütüphane [...]

1 gün önce...

Nusaybin'de Huzur ve Güven Toplantısı yapıldı

Mardin İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya başkanlığ [...]

1 gün önce...

Sınav usulsüzlüğünden 3 polis gözaltında

Mardin merkezli 4 ilde, 2009'daki komiser yardımcı [...]

1 gün önce...

Mardinli Uzman Çavuş Şehit oldu

Tunceli'de görev yapan Mardinli Uzman Çavuşun şehi [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN