AK Parti Mardin Adaylarını Tanıyalım

AK Parti Mardin Adaylarını Tanıyalım
21 Eylül 2015 Pazartesi Saat 10:32 52

İşte AK Parti'den Milletvekili adayı olan isimlerin özgeçmişleri

Orhan Miroğlu kimdir?

Midyat'ta doğan Orhan Miroğlu'nun gençliği Batman ve Diyarbakır'da geçti. 1970-1980 yılları arasında demokratik gençlik hareketi içinde bulundu. 1980'de Diyarbakır Eğitim Enstitüsü Edebiyat Bölümü'nden mezun oldu. Bir yıl öğretmenlik yapmasının ardından 12 Eylül 1980 asker darbesinden sonra tutuklanarak Devlet Güvenlik Mahkemesi'ne çıkartıldı. Türkiye Kürdistanı Sosyalist Partisi davasında 15 yıl mahkumiyet cezasına çarptırıldı. 1988'de cezaevinden tahliye edilen Miroğlu, 1995'e kadar siyasi yasaklıydı. 20 Eylül 1992'de Diyarbakır'da uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybeden Kürt aydını Musa Anter'in yanında olan Miroğlu ağır yaralandı ve bir süre tedavi gördü. 1999'dan bu yana önce Halkın Demokrasi Partisi (HADEP) ve Demokratik Halk Partisi'nde (DEHAP) Genel Başkan Yardımcısı olarak görev aldı. Miroğlu, bağımsız milletvekili adayı olduğu 22 Temmuz 2007 Genel Seçimleri sırasında Mersin'deki seçmenlerine Kürtçe konuştuğu gerekçesiyle mahkum oldu. Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi, Demokratik Toplum Partisi (DTP) genel başkan yardımcısıyken yaptığı konuşmalarda "PKK örgütü propagandası yaptığı" gerekçesiyle Orhan Miroğlu'nu iki yıl bir ay hapis cezasına mahkum etti. Demokratik Toplum Partisi (DTP) Genel Başkan Yardımcılığı da yapan Miroğlu parti hakkında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği kapatma kararında siyaset yapması yasaklandı. Gerekçe olarak Miroğlu'nun DTP yöneticisiyken PKK hakkında yaptığı konuşmalar gösterildi. "Dijwar - Onlara Dair Her Şey" (Avesta Yayınları - 2004) ve "Çapraz Ateşte İki Halk: Türkler ve Kürtler - Yeni Jeopolitika ve Nasyonalizm" (Beybun - 2005) isimli iki kitabı bulunan Miroğlu Radikal İki, Ülkede Özgür Gündem, Özgür Politika ve BirGün gibi gazete ve dergilerde yazılar yazdı. Şu an Star Gazetesi'nde Yüzleşme adlı köşesinde köşe yazarlığını sürdüren Miroğlu evli ve iki çocuk babasıdır.

Ceyda Bölünmez Çankırı

22. Dönem Mardin Milletvekili Süleyman Bölünmez'in kızı olan Ceyda Bölünmez Çankırı, Ankara'da doğdu. İlk Orta ve Lise eğitimini Ankara'da tamamladıktan sonra Amerika'da eğitimine devam etti. Moil Şirketler Grubu'nun yönetiminde yer alan Ceyda Bölünmez Çankırı, Çankırılıların gelini olup, Ceyla Cankırı adında bir de kızı var
 
Süleyman Çelik Kimdir?
Mardin’in önde gelen ailelerinden birine mensup olan Süleyman Çelik, 1966 yılında Kızıltepe ilçesinde doğdu. İlkokulu Yumurcak Köyünde, orta öğrenimini Mardin’de tamamladı. Lise eğitiminden sonra ticari hayata atıldı. Bölgede kangrenleşen birçok sorununun çözümünde aktif rol aldı ve çözüm sürecine verdiği destekle de halkın takdirini topladı. 
Siyasete Turgut Özal’ın Anavatan Partisi’nde başlayan Süleyman Çelik, siyasi kimliği ile bölgeye birçok hizmetin getirilmesine önayak oldu. AK Parti’nin kurulduğu yıllarda yönetimiyle birlikte partisinden istifa ederek AK Parti’ye destek verme kararı aldı ve o günden beri partide aktif olarak görev aldı. 2011 Milletvekili seçimlerinde AK Parti’den aday adayı olan Çelik, bu aralarda, yarım bıraktığı eğitimini tamamlayarak İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünü bitirdi. Zuhal Çelik ile evli ve 5 çocuk babasıdır.

Abdullah Erin Kimdir?

1969 yılında Mardin’de doğdu. 1986 Midyat lisesi mezunu.. Başarı grafiğini 6 dille süslemiş bir hemşerimiz.. 1969 yılında Mardin’de doğdu. 1986 yılında mezun olduğu Midyat lisesini ve ardından girdiği Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümünü dönem ikincisi olarak bitirdi. 1991 yılında girdiği kaymakamlık sınavını kazanarak Mülki İdare Mesleğine intisap etti. 1991-1993 yıllarını kapsayan kaymakam adaylığı stajını, 62 kişiden oluşan dönemin ikincisi olarak tamamlayarak kuraya girmeden seçtiği Burdur ili Tefenni ilçesinde asil Kaymakamlık görevine başladı. Söz konusu dönemin bir yılını İngiltere’de Bournemouth ve Salisbury şehirlerindeki üniversite ve dil okullarında genel İngilizce ve sosyal politika alanında çalışmalar yaparak geçirdi. Sırasıyla Gülşehir Kaymakam Vekilliği, Tefenni Kaymakamı, Doğanşar Kaymakamı, Bayburt Vali Yardımcılığı, Şırnak Vali Yardımcılığı(Habur Mülki İdare Amiri), görevlerinde bulunduktan sonra 2001 yılında tekrar girdiği yabancı dil sınavından aldığı başarılı sonuç üzerine Bakanlık tarafından Yüksek Lisans yapmak üzere İngiltere’ye gönderilmeye hak kazanan 10 mülki idare amiri arasında yer almaya hak kazandı. İngiltere Nottingham Üniversitesi Sosyoloji ve Sosyal Bilimler Fakültesinde yaptığı yüksek lisansını çok az sayıda kişinin alabildiği ‘ÜSTÜN BAŞARILI’ derece ile bitirmeyi başardı. İngiltere dönüşü; Ermenek Kaymakamlığı, Taşköprü Kaymakamlığı ve Cizre Kaymakamlığı yapan Abdullah ERİN, 2005 yılında açılan Mülkiye Müfettişliği sınavını kazandı ve 2005- 2009 yılları arasında Mülkiye Başmüfettişi olarak görev yaptı. 2009 yılı Temmuz ayında Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak illerini kapsayan Dicle Kalkınma Ajansı Genel Sekreterliği görevine atandı. Kurucu Genel Sekreter olarak kısa sürede kuruluş ve kurumsallaşma çalışmalarını ve dört ilde teşkilatlanmasını tamamladığı Ajans’ın saygın bir yer edinmesini, bu süreçte bölgenin sosyo-ekonomik kalkınmasını sağlamaya dönük ulusal ve uluslar arası mali destek programlarının başarıyla uygulanmasını ve bölgeyle ilgili çok sayıda stratejik rapor ve çalışmanın yapılmasını sağladı.  Bir süre Dicle Kalkınma Ajansı Genel Sekreterliği görevini yürüten Erin, sosyal ve ekonomik politikalar, kamu yönetiminin yeniden yapılanması, insan hakları, kalkınma, yoksulluk, planlama gibi bir çok alanlarda özel kurs ve seminerler aldı. İngilizce, Arapça ve Kürtçeyi ileri seviyede, Farsça ve Süryaniceyi de orta düzeyde bilen Erin evli ve 3 çocuk babasıdır.

Veysi Kaya Kimdir?

1962 Ömerli doğumlu İlk, Orta öğrenimini Ömerli'de Lise tahsilini ise Mardin Lisesi'nde tamamladı. Anadolu Üniversityesi İşletme Fakültesi'nden mezun olduktan sonra İnönü Üniversitesi'nde pedogojik formasyon aldı. Daha sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakiültesi'nden mezun oldu. Noterlik Belgesine sahip olup, halen İstanbul Barosu'na bağlı Avukat olarak kaydı bulunmaktadır. Günümüzde bir yandan da ticari yaşamını sürdürmekte olan Veysi Kaya, 2002 Yılında Genel Seçimlerinde; AK Parti İstanbul 2. Bölge seçim Koordinasyon Merkezi Hukuk sorumlusu olarak görev aldı.  2007 Yılında AK Parti Mardin Miletvekili 5. Sıra adayı olarak seçimlere katılan Kaya, çok az bir farkla milletvekili seçilemedi. 

Ahmet Kaya Kimdir?

1979 yılında Mardin’de doğdu. İlkokulu Kabala Atatürk İlkokulu’nda, orta okul ve liseyi Mardin Anadolu Lisesi’nde okudu. 1997 yılında Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü kazandı. 2001 yılında Gazi Üniversitesi’nden mezun oldu. 2001 yılında Mardin’e öğretmen olarak atandı. Bir yıl Mardin ili, Kızıltepe ilçesi Bozhöyük İlköğretim Okulu’nda Türkçe öğretmeni olarak görev yaptı. 2002 yılında Mardin Lisesi’ne atandı. Mardin Lisesi’nde 6 yıl öğretmenlik yaptıktan sonra 2008 yılında Anadolu Liselerine Öğretmen Seçimi sınavını kazanarak, Mardin Anadolu Lisesi’ne geçti. 2004 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih bölümünü kazandı, bir süre tarih eğitimi aldı. 2006 yılında Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Orta Öğretim Sosyal Alanlar Eğitimi Ana Bilim dalı Türk Dili ve Edebiyatı bilim dalında yüksek lisans eğitimine başladı. Yüksek lisans tez çalışmaları devam etmektedir.

 

Üniversite öğrenciliği döneminde yaz ve sömestr tatillerinde aile şirketi olan ( Kaya Uluslar arası Nakliyat ve Tic. Ltdi Şti. ) ithalat-ihracat, ticaret ve nakliye işlerinde çalışarak, bu alanlarda tecrübe kazandı. İyi derecede Arapça ve orta derece İngilizce bilmektedir.
YORUMLAR :::

 1. Halk
  11 Ocak 2016 Pazartesi Saat 16:44 CEVAPLA
  Ceyda hanim vaat veriyorsunuz bari arkasında durun sandalyeye oturuyorsun herseyi unutuyoruz
 2. mardinli
  21 Eylül 2015 Pazartesi Saat 22:08 CEVAPLA
  akparti 1 vekil belki cıkarır böyle listeyle hdp 6 yı zorluyacak
 3. Mardin Muhibbi
  21 Eylül 2015 Pazartesi Saat 21:22 CEVAPLA
  Ceyda Bolunmez Cankiri- Anakaranin gece mekanlarinin ve barlarinin mudavim ismi, mardin e de bu yakisirdi zaten. Yaziklar olsun Ak Partiye o listeyi hazirlayan ve onaylayan zatlara. Bir de neden oy kaybi yasandi diye analiz yapmislarmis. Basit bir google aramasi ile kimin ne oldugunu bulabilirdiniz. ceyda hanimin kocasi da chp li bu arada, bu da ak partiye kapak olsun.
 4. xxx
  21 Eylül 2015 Pazartesi Saat 20:22 CEVAPLA
  işid çiyi aday göstermiş 😃😃
 5. mustafa
  21 Eylül 2015 Pazartesi Saat 19:23 CEVAPLA
  sayın deniz demir mardine yakışan kimdir söyle bizde bilelim orhan miroğlu daha dün hdp oyunu arttırssa atışma artar dedi yalın akdoğan 8 haziranda artık özüm sürecinin filmini çekerler dedi dolmabahe mutabakatını tanımıyorum diyen kimdi ölümlerin vebalini sende biliyorsun ama hesabına gelmiyor
 6. westa
  21 Eylül 2015 Pazartesi Saat 19:05 CEVAPLA
  Mardinli arkadaşlar mardin yanlızca mardinden ibaret değildir kendi kafanıza göre isim sayip duruyorsunuz bu saydığıniz isimler nusaybin midyat ve kiziltepe de karşılığı varmi unutmayın akp yanlızca mardin merkezde biraz oy alıyor.cevre ilçelerinde akp tabela partisidir
 7. deniz demir
  21 Eylül 2015 Pazartesi Saat 12:45 CEVAPLA
  Mardini seven kardeş lerim HDP MARDIN e yakişmaz MARDINIMIZI seviyorsak ALLAH RAZI ICIN oylarimizi AKP VERELIM BAKINIZ YOK HER OLEN ASKERIN VEBALI SURUMLU OLURUZ Ha HDP PKK AYNILAR IYI DUSUNELIM
 8. deniz demir
  21 Eylül 2015 Pazartesi Saat 12:44 CEVAPLA
  Mardini seven kardeş lerim HDP MARDIN e yakişmaz MARDINIMIZI seviyorsak ALLAH RAZI ICIN oylarimizi AKP VERELIM BAKINIZ YOK HER OLEN ASKERIN VEBALI SURUMLU OLURUZ Ha HDP PKK AYNILAR IYI DUSUNELIM
 9. sadık günay
  21 Eylül 2015 Pazartesi Saat 11:52 CEVAPLA
  1-şehmus nasıroğlu-2-abdullah erin-3-süleyman bölünmez-4-vejdi kahraman olarak listelenmniş olsaydı kesin süpürürdü
 10. sadık günay
  21 Eylül 2015 Pazartesi Saat 11:51 CEVAPLA
  1-şehmus nasıroğlu-2-abdullah erin-3-süleyman bölünmez-4-vejdi kahraman olarak listelenmniş olsaydı kesin süpürürdü
 11. KIZILTEPELİ
  21 Eylül 2015 Pazartesi Saat 11:00 CEVAPLA
  HDP 6 AKP 0 AMPÜLER SÖNECEK BARIŞ KAZANACAK GÜNEŞ DOĞACAK
 12. abdullah
  21 Eylül 2015 Pazartesi Saat 09:52 CEVAPLA
  orhan miroğlunun dün yaptığı açıklama: HDP'nin barajı aşması, hatta işte söylendiği gibi yüzde 14-15'lere çekilmesi bence şiddet ortamını daha da büyütecektir. Vatandaşların bu bilinçle sandığa gitmesi gerekir!" alın size demokrasi
 13. gerçek
  21 Eylül 2015 Pazartesi Saat 08:54 CEVAPLA
  ak partli doğru yazmışsın Süleyman bölmez sedat aşar şakir nuh selhatin dag abdulah erin ali kılıç süper
 14. Ömer
  20 Eylül 2015 Pazar Saat 20:52 CEVAPLA
  Bu hdp trolleri neden AK Parti Adaylarına saldırıyor? Gitsinler kendi adayları ile ilgilensinler. bölgede herkes hdp gibi düşünmek zorunda mı? Bütün bölge size ve Düşüncenize biat etmek zorunda mı? Allah- u Teale bile diyor "farklılıklarınız ayetlerimdendir " diyor. Ne bu faşizan tutum?
 15. herderde deva
  20 Eylül 2015 Pazar Saat 15:49 CEVAPLA
  Yoruma gerek yok sadece esnafın yüzüne bakın o zaman listenin iyi mi kötü mü olduğunu anlarsınız.Ben uzun süreden beri tebessüm ettiklerini gördüm
 16. yorumcu
  20 Eylül 2015 Pazar Saat 15:46 CEVAPLA
  Valla bu kadar kişi sadece akparti listesini konuşuyorsa demek ki Liste birilerini endiselendirmis
 17. AKPARTİ MARDİNDE 3 MİLLETVEKİLİ ALIR
  20 Eylül 2015 Pazar Saat 14:49 CEVAPLA
  AKPARTİ MARDİNDE 3 MİLLETVEKİLİ ALIR
 18. cancan
  20 Eylül 2015 Pazar Saat 14:44 CEVAPLA
  Maşaallah hepside islami hassasiyetleri ile nam salmışlar!
 19. YUSUF KARAKAŞ
  20 Eylül 2015 Pazar Saat 14:35 CEVAPLA
  BEN BİR HDP Lİ OLARAK AKPARTİ İYİ ÇALIŞIRSA 3 MİLLETVEKİLİ ALIR.ÇÜNKÜ BUNLAR SON HIZLA RANT PEŞİNDE KOŞUYAORLAR. BELEDİYE YOLSUZLUKTAN GEÇİLMİYOR. İMAR RANTINI OTELLERDE PAYLAŞIYORLAR. HALK HER ŞEYİ İYİ BİLİYOR.
 20. ali .karamir
  20 Eylül 2015 Pazar Saat 12:55 CEVAPLA
  görende hdp nin adayları mükemel halkın tam istdiği adaylar.sevsinler sizi
 21. demo
  20 Eylül 2015 Pazar Saat 10:53 CEVAPLA
  vah vahh halkıma oy vermekten başka degeri olmayan insanlarım senden olduğu için sevin senden olmadığı için sevinmeyen halkım sevinin güzel günler ? bizi bekliyor
 22. ,,,,
  20 Eylül 2015 Pazar Saat 10:28 CEVAPLA
  Tek bir cümle, Allah rızası icin peygamber icin islam için, hdp ye oy verenler dönüp bir baksınlar neler oluyor diye, hdpye oy veren adam bana göre imanini sorgulamali imanını, Allah sonumuzu hayr eylesin Rabbim kimseyi vataniyla namusuyla evladiyla imtihan etmesin insallah
 23. Mehmet yayla
  19 Eylül 2015 Cumartesi Saat 20:34 CEVAPLA
  Bundan iyisi R.T. ERDOĞAN listede olması idi işiniz tefrikat ,FİTNE çıkarmak hep aynı taktik. Artık Yemezler.
 24. GERCEK AK PARTİLİ
  19 Eylül 2015 Cumartesi Saat 18:55 CEVAPLA
  MARDİN LİSRESİ BU OLSAYDI MÜKEMEL OLURDU 1 SÜLEYMAN BÖLÜNMEZ 2 SEDAT AŞAR 3 ŞAKİR NUHOGLU 4 ABDULLAH ERİN 5 SELLAHATİN DAG 6 M ALİ KILIÇ
 25. aif dağ
  19 Eylül 2015 Cumartesi Saat 18:15 CEVAPLA
  OYLAR HDP BU SEFER HDP 6 OLSUN AKP 0 OLSUN MARDİNDE
 26. midyat yolbaşı
  19 Eylül 2015 Cumartesi Saat 15:47 CEVAPLA
  Bölünmez veysi şahin vejdi kahraman sakir nuhoğlu Olacak ti 4.2 alırdınız. bu şekilde ancak hdp 5 akp 1 yine
 27. Yorumum yayınlanmadı
  19 Eylül 2015 Cumartesi Saat 14:58 CEVAPLA
  Benim yorumumu neden yayınlamadınız?
 28. Ğursi
  19 Eylül 2015 Cumartesi Saat 14:45 CEVAPLA
  6-0 olmasın da Miroğlu seçilsin diye Süleyman Bölünmez'i takviye gücü olarak kullanmışlar. Bakalım 1 Kasımda 6-0 mı yoksa 5-1 mi olacak.
 29. Nur
  19 Eylül 2015 Cumartesi Saat 14:36 CEVAPLA
  Yeter Mirza az konuşmak insanı nurlandırır unutma
 30. ŞEVKET
  19 Eylül 2015 Cumartesi Saat 13:25 CEVAPLA
  HDP:6-AKPARTİ:0 GİBİ. MARDİN İÇİN HAYIRLISI OLSUN.
 31. Muro
  19 Eylül 2015 Cumartesi Saat 13:04 CEVAPLA
  Sülayman BÖLÜNMEZ varsa 3-3 kesindir.Çünkü bölgeye çok emeği var.Geçen seçimde ak partiye vermedilk,ama bu seçimde ak partiye veriiyoruz.
 32. Bir secmen
  19 Eylül 2015 Cumartesi Saat 13:03 CEVAPLA
  Akp listeye yine gercek akp li almadi neden. Bolunmez. Gecmisi beli milet onu denedi. Artik satin oy yok mardinsporu mahale ligine dusurdu. Suleyman desen. Anavatan sonra chp il baskani idi . Miroglu desen. Size birakiyorum. Ankara neden mardini silmis bolunmez yeminli idi birdaha yay gradta konusmustu burslari bile mardinin
 33. MARDİNLİ
  19 Eylül 2015 Cumartesi Saat 11:48 CEVAPLA
  MARDİNE ŞİMDİDEN HAYIRLI OLSUN HDP 6 MİLETVEKİLİ BANKO ALIR OYLAR HDPYE...........
 34. merdini
  19 Eylül 2015 Cumartesi Saat 10:54 CEVAPLA
  rövanşı daha iyi alacağız Allah'ın izniyle 5-1 den 6-0 yaparız bu sefer
 35. mardinli
  19 Eylül 2015 Cumartesi Saat 10:46 CEVAPLA
  Süleyman bölünmez mardinsporu ne zaman birinci lige çıkardı pes doğrusu biz mardinde yaşamıyoruz herhalde bunu açılasın birde Süleyman çelik mardin için yaptıkları nı bir açıklasa sevinirim herkes hizmet yaptım diyor açıklasınlar himet yerine hazimet olmasın ayıp bunlar
 36. MURAT
  19 Eylül 2015 Cumartesi Saat 10:42 CEVAPLA
  HARİKA BİR LİSTE YANIZ 3 ADAY BANA BOŞ GELİYOR
 37. hak
  19 Eylül 2015 Cumartesi Saat 10:02 CEVAPLA
  ayıp vallahi ayıp hangi hizmet hazimet olsa olsa insanın bir kıblesi olur bu kadar riyakarlık olmaz bügüne kadar ne yaptılar bundan sonra ne yapacak önce yaptıklarının hesabını versinler allaha nasıl hesap verecekler allaha havale ediyorum
 38. vatandaş
  19 Eylül 2015 Cumartesi Saat 09:52 CEVAPLA
  bakıyorum adaylar hep hizmeten bahsediyorlar hazimet deseler daha iyi olur memlekete bir tek hizmeten göstersin tamam dün nerdeydi bugün neredeler pes doğrusu yeğe çalmaya ve soyguna devam
 39. nihat tekin
  19 Eylül 2015 Cumartesi Saat 09:45 CEVAPLA
  akp listesini hiç begenmedim ozelikle orhan miroglu oldugu surece bu liste de akp kaybedecektir veysi sahin olmalıydı listede asla akp kazanamıyacak bak gorun 5.1 kazanacak hdp
 40. Barış
  19 Eylül 2015 Cumartesi Saat 08:08 CEVAPLA
  türkiye sattılar sıra Mardin'de :)
 41. sabredin
  19 Eylül 2015 Cumartesi Saat 06:20 CEVAPLA
  bdp artık 6 0 diyemeyecek ama haksız da değil doğru 0 6 olabilir
 42. belediyeci
  19 Eylül 2015 Cumartesi Saat 06:18 CEVAPLA
  valla kim ne derse desin akparti yapabileceği en iyi listeyi yapmış helal olsun allah razı olsun
 43. Yusuf altun
  19 Eylül 2015 Cumartesi Saat 02:40 CEVAPLA
  Arkadaslara katiliyom bu sekilde hic biyere varamayiz bence ilk aday abdullah bey olmaliydi
 44. mardinli
  19 Eylül 2015 Cumartesi Saat 01:54 CEVAPLA
  6 0 bu sefer
 45. Mardinli
  19 Eylül 2015 Cumartesi Saat 00:34 CEVAPLA
  En dogru liste orhan miroglu yakışır
 46. Westa
  18 Eylül 2015 Cuma Saat 23:55 CEVAPLA
  6+0
 47. mardinli
  18 Eylül 2015 Cuma Saat 22:20 CEVAPLA
  Suleyman bolunmez hamlesi cok isabetli, ak parti icin 2 vekil kesin artik, suleyman celikin cabasi belirleyici olacak
 48. mahmure çelik
  18 Eylül 2015 Cuma Saat 21:28 CEVAPLA
  AK Parti bu listeyle ancak 6'da 0 çıkarır.
 49. Mirza NUR
  18 Eylül 2015 Cuma Saat 21:19 CEVAPLA
  Listeye bakinca MUSLUMAN mahallesinde salyangoz satanlari animsiyorum. Ey halkim biz MUSLUMANIZ salyangoz Bize haramdir, yemeyecegiz.
 50. Mirza NUR
  18 Eylül 2015 Cuma Saat 21:18 CEVAPLA
  Listenin basina bakinca MUSLUMAN mahallesinde salyangoz satanlari animsiyorum. Ey halkim biz MUSLUMANIZ salyangoz Bize haramdir, ye
 51. Mirza NUR
  18 Eylül 2015 Cuma Saat 21:13 CEVAPLA
  By listenin basins bakip it vermek vebaldir. Genel Merkez basiretini yitirmis veya oy vereceksek bizim basiretimiz yok.
 52. Mirza Nur
  18 Eylül 2015 Cuma Saat 18:30 CEVAPLA
  Halkla dalga gecmenin ve oyunuzu hdp ye verin demenin en guzel ifadesi akp nin listesi.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Fıstık çuvalları arasında 38 bin 110 paket sigara ele geçirildi

Fıstık çuvalları arasına gizlenmiş şekilde 38 bin [...]

1 gün önce...

Kaymakam Dündar halk kütüphanesini ziyaret etti

Midyat İlçe Kaymakamı Tekin Dündar, halk kütüphane [...]

1 gün önce...

Nusaybin'de Huzur ve Güven Toplantısı yapıldı

Mardin İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya başkanlığ [...]

1 gün önce...

Sınav usulsüzlüğünden 3 polis gözaltında

Mardin merkezli 4 ilde, 2009'daki komiser yardımcı [...]

1 gün önce...

Mardinli Uzman Çavuş Şehit oldu

Tunceli'de görev yapan Mardinli Uzman Çavuşun şehi [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN