AK Parti Yönetimi, Gazetecilerle bir araya geldi

AK Parti Yönetimi, Gazetecilerle bir araya geldi
10 Mart 2011 Perşembe Saat 11:46 6

AK Parti Mardin İl Başkanı Lokman Sinanoğlu, 12 Haziran’da yapılacak seçimler öncesi il merkezinde görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcileri ile bir araya gelerek gündemle ilgili olarak önemli açıklamalarda bulundu.

                Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Mardin İl Başkanı Lokman Sinanoğlu, 12 Haziran’da yapılacak seçimler öncesi il merkezinde görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcileri ile bir araya gelerek gündemle ilgili olarak önemli açıklamalarda bulundu.   

                Askerlik öncesi bıraktığı görevini yeniden üstlenerek iki dönemdir Mardin’de il başkanlığını yapan Lokman Sinanoğlu, Basın ve Halkla İlişkilerden sorumlu başkan yardımcısı Metin Alihansoy ve yönetim kurulu üyeleri, Selim Amca Sofrasında verilen akşam yemeğinde ildeki gazetecilerle bir araya geldi.

Yeni bir dönem başladı

                Yemek sonrasında gazetecilerle sohbet ortamında bir konuşma yapan İl Başkanı Lokman Sinanoğlu, kendileri açısından Mardin’de yeni bir sürecin başladığını dikkat çekti. Kısa dönem askerlik yaptığı için 6 ay gibi bir süre içinde partiden ayrı kaldığını hatırlatan Sinanoğlu, Mardin’de kendileri için yeni bir dönem başladığını ve daha önceki dönemlerde yaşanan aksaklık ve sorunların bir daha yaşanmayacağını dikkat çekti.

6 ilçede kökten değişime gittik

                İl Başkanı Sinanoğlu, seçim öncesinde Mardin’de yeni yapılanma içine girdiklerini belirterek 6 ilçede başkan dahil olmak üzere bütün yönetimlerde kökten bir değişime gittiklerini ifade etti. Dargeçit hariç bütün ilçelerde yeni başkan ve yönetimlerin çalışmalarına başladıklarını anlatan Sinanoğlu, “Seçim sürecine girdik. Bu süreçte bize ayak uyduracak, bizim tempomuzda çalışabilecek ve bulunduğu yerdeki bütün kesimlere hitap edip, herkesi kapsayacak yönetimler oluşturduk. Bizim önceliğimiz halkımıza hizmet edecek, onların sorunlarına çözüm bulacak yönetimleri işbaşına getirmek oldu.”dedi.

Başörtülü aday adayının başvurusunu kabul ederim

                Gazetecilerin sorularını da cevaplayan Sinanoğlu, seçim süreci ve kendilerine başvuran milletvekili aday adayları hakkında da bir açıklama yaptı. Genel Merkezin belirlediği kriterlere uygun olmak şartı ile başörtülü dâhil herkesin aday adaylığını kabul ettiklerini dikkat çeken Sinanoğlu, bugün mesai saati itibari ile kendi partilerine 13 aday adayını başvurduğunu açıkladı.

Parası olmayanın parasını cebimden öderim

                Aday adaylığı sürecinde hiçbir adaydan zorla para alınmadığına da vurgu yapan Sinanoğlu, “Partimizin belirlediği bir üst limit var. Herkes istediği miktarda bağış yapabilir. Ama 3 bin TL’yi geçmemek şartı ile. Parası olmayıp da aday başvurusunda bulunmak isteyenlere de ben kendi cebimden 3 bin TL ödemeye hazırım. Lütfen parası olan aday oluyor şeklinde bir izlenim oluşmasın. Partimizin kapısı herkese açık, herkes istediği şekilde başvurabilir.”şeklinde konuştu.

Temayül yoklaması sonuçları açıklanacak

                 Mardin’de geçen seçimde kendilerine 71 aday adayı başvurduğunu hatırlatan Sinanoğlu, bu seçimde bu sayının 90-100’ü bulabileceğini tahmin ettiklerini kaydetti.

                Aday adaylarının 19-20 Mart tarihlerinde temayül yoklamasına tabi tutacakları bilgisini veren Sinanoğlu daha önce sonuçları açıklanmayan temayül yoklamasının bu sefer yoklama sonunda açıklanarak kamuoyu ve aday adayları ile paylaşılacağını ifade etti.

Son sözü başbakan söyleyecek

                Temayül yoklamasından sonra aday adaylarının 20-31 Mart tarihlerinde Ankara’daki mülakat komisyonuna katılacağını son olarak ise 1-10 Nisan tarihlerinde ise Başbakan Erdoğan ve genel başkan yardımcılarının katılacağı bir üst komisyonda yeniden değerlendirileceğini anlattı. Sinanoğlu, Mardin için milletvekili adaylarının ise tam 11 Nisan’da YSK’ya bildirilmesi ile son halini alacağını ifade etti.

               

Güler'in adaylığı bizim için şereftir

Hemşehrimiz Muammer Güler’in istifa etmesini memnuniyetle karşıladığını söyleyen Sinanoğlu, “Muammer Güler’in Mardin’den aday olması bizi sevindirir. Mardin’de bir kamuoyunun oluşması halinde kendisi de burayı tercih edebilir. Güler gibi seçim sonunda Bakan, Grup Başkan vekilliği gibi üst düzey görevlere geleceği ihtimali yüksek olan birinin seçilmesi Mardin için de büyük bir kazanım olacaktır. Mardin’e Sabancı Kültür Merkezinin kazandırılması, Eski hükümet konağının onarılarak fakülteye dönüştürülmesi gibi birçok alanda büyük katkıları olan Güler’in aday olması hem bizim için hem de Mardin için büyük bir şereftir.”şeklinde konuştu.

AK Parti’nin toplantısına yerel ve ulusal basın temsilcilerinden Mardinlife.com Genel Yayın Yönetmeni ve DHA Mardin İl Temsilcisi Nezir Güneş, Zaman Gazetesi ve CİHAN Mardin Temsilcisi Şeyhmus Edis, Habertürk-Akşam Mardin Temsilcisi Kadir Üründü, İHA Mardin temsilcisi Murat Akgül, www.haberler.com editörlerinden Nasrettin Güneş, AA Muhabiri İbrahim Sincar ve yerel gazete muhabirlerinden Hakan Sakıcı da katıldı.YORUMLAR :::

 1. kızıltepeli
  11 Mart 2011 Cuma Saat 09:33 CEVAPLA
  sayın başkanımıza yeni dönemde başarılar dilerim ben bır kızıltepelı olarak kızıltepeden çıkan mılletvekılerımız hepsi boş çıktı sayın başkanım dürüst adaylar çıkarsa çok daha guzel olur saygılarmla.
 2. yusuf selan
  10 Mart 2011 Perşembe Saat 22:42 CEVAPLA
  LOKMAN SİNANOĞLUNUNU TEKRAR BAŞA GELMESİ AK PARTİLİLER İÇİN BÜYÜK BİR KAZANÇTIR ALLAH YOLUNU AÇIK ETSİN
 3. MARDİN HASTASI
  10 Mart 2011 Perşembe Saat 21:33 CEVAPLA
  BUGÜNE KADAR MİLLETE NE FAYDALARI OLDU
  NERDEYSE MARDİNİ KAYBEDECEKLER SEÇİM GELMİŞ YENİ AHKAM KESİYORLAR
 4. hıdır BABAYİĞİT
  10 Mart 2011 Perşembe Saat 19:10 CEVAPLA
  SAYIN BAŞKANIMIZ LÜTFEN ADAYLIK KONUSUNDA BİRAZ TİTİZ OLUN BAKIN 2 DÖNEMDİR ADAM SEÇİYORSUNUZ AMA 2 DÖNEMDEDE FAYDALI OLACAK BİR MİLLETVEKİLİ OLMADI LÜTFEN İNSİFİYATİNİZİ DEİLDE VİCDANINIZI KULLANIN MEMLEKETİNİZİ DÜŞÜNÜN BU ÇARESİZ HALKINIZI DÜŞÜNÜN HEP ÇIKARLAR YADA İSİMLER OLMASIN.MARDİNLİ KARDEŞLERİMİZİ İLK SIRALARA KOYUN BANA İSTANBULDA DOĞMUŞ MARDİNLİYİM DİYEN İNSANLARDAN UZAK DURUN...
 5. zeyni UĞUR
  10 Mart 2011 Perşembe Saat 17:55 CEVAPLA
  sayın başkanımız lokman sinanoğlu'nun yeniden ak parti il başkanlığına getirilmesinden dolayı onur duydum verdiği emeklerden ve gösterdiği çabalardan dolayı bir mardnli olarak teşekkür ediyorum.ALLAH yar ve yardımcısı olsun
 6. soner adıvar
  10 Mart 2011 Perşembe Saat 15:45 CEVAPLA
  Sayın il başkanımıza yeni dönemde ve seçim sürecinde başarılar dilerim.Mardine katkılarından dolayı Allah ondan razı olsun

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

TYPli Okul Güvenlikleri İşlerinde Süreklilik İstiyor

Toplum yararına proje (TYP) kapsamında İşkura bağl [...]

16 saat önce...

Akrabaları tarafından linç edilmek istendi

Mardin’de bir kişi arazi antlaşmazlığından dolayı [...]

19 saat önce...

Kızıltepeli bir genç 35 aileyi sevindirdi

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs sebebiy [...]

16 saat önce...

Pazar girişlerinde ücretsiz maske ve eldiven dağıtıyor

Toplu alanlarda maske takılmasının zorunlu hale ge [...]

1 gün önce...

Büyükşehir Belediyesinden koronavirüs çalışmaları

Büyükşehir Belediyesi yeni koronavirüs (Covid-19) [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar