Ak Parti'de Bayramlaşma Heyecanı

Ak Parti'de Bayramlaşma Heyecanı
17 Haziran 2018 Pazar Saat 18:07 1

AK Parti Mardin İl Başkanlığı geleneksel bayramlaşma etkinliği bayramın 3. Gününde Yay Gran Oteli'nde düzenledi, Bayramlaşma etkinliğine partililer ilgi gösterdi.

İl Başkanı Nihat Eri’nin ev sahipliği yaptığı programda yüzlerce partili Mardin il teşkilatı ve adaylar ile bayramlaşmak üzere uzun kuyruklar oluştur.

Demir, Parti içi dedikodulara sert çıktı

Saygı duruşu ve İstiklal marşı ile başlayan programda konuşan Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir ikinci bayramı bir hafta sonra yaşamak dilekleri ile sözlerine başlayarak; “ Gün seçim günü değil, namustur, bir siyasi partinin, bir ailenin seçilip kaybetme günü değildir, gün ümmeti Muhammedîn haçlılarla girdiği mücadele günüdür. Gün savaş günüdür. Bugün Siyonistlerin, haçlıların coğrafyamızda kiminle uğraştığını bilmeyen yok. Onun için geçmişi kurcalamayalım. Hedefi iyi tespit etmemiz lazım bu aday olmuş bu yönetime girmiş şu olmuş bu olmuş değil. Mesele o mesele değil. Mesele bu ümmetin, bu bölgenin hassasiyetidir. Ayakta durması istiklalidir”dedi.

Demir; “O partinin burada 55 bin 60 bin oy alma şansı yok”

Gün çelme takma günü değil diyen Demir; “Gün sandıklar açıldığı zaman Mardin kalesine Ay yıldızlı bayrağın yanı sıra Ak davanın da bayrağını diktiğin zaman gülecek sevinecek olan Filistin’dir, Kudüs’tür. Gün birlik ve beraberlik olma günüdür. Ben ona kızdım buna kızdım. O aileye kinim var. CHP’ye vereceğim, MHP’ye vereceğim. Sen MHP, CHP’ye, Saadet’e oy verdiğin zaman kime oy verdiğini biliyor musun? Senin oyun çöpe gider çöpe. O partinin burada 55 bin 60 bin oy alma şansı yok. O oyun yine HDP’ye gidecek. Mardin’in huzurunu bozmaya gidecek” dedi.

“Kadın partililere çalışmalarından dolayı teşekkür”

Bayramlaşma programında partililere seslen Nihat Eri; Ramazan boyunca partililerin ve özellikle gençlik ve kadın kollarının alanda yaptıkları çalışmalar için teşekkür ederek erkeklerin kadınlar kadar çalışmadıklarının da altını çizdi. Her kapıyı erkek çalamaz diyen Eri; “ Toplumumuzun kültür yapısı buna uygun değil. Dolayısı ile kadınlarımızın bu alanda öncü olması normal bir şeydir. Özellikle partili kardeşlerimden daha çok özen göstermelerini istiyorum” dedi.

Çalışmalar konusunda bazı arkadaşlarımızın geride kaldığını, suskun kaldığını, geride kaldıklarını düşüyorum diyen Eri; “ bu zamansız bir şey doğru bir şey değil. Eğer bir davaya inanıyorsak, aramızda ki çekişmeleri, kırgınlıkları rekabeti bir tarafa atmasını bilmeliyiz”dedi

“Elinizden geleni yapın”

Mardin’in Saraçoğlu mahallesinde yaşanan şiddet olayı ile ilgilide konuşan Başkan Eri; “ Saraçoğlu mahallesinde kardeşlerimize saldırdılar yaraladılar, Mazidağı'nda, Kızıltepe’de, Yalım’da Dargeçit’te saldırılara uğradık. Onları unutabiliriz. Suruç’ta yakın zamanda kardeşlerimiz saldırıya uğradılar. Milletvekilimiz İbrahim Halil Yıldız’ın kardeşi Şehit oldu. Allahtan rahmet diliyorum. Bütün bunlar unutulabilir. Aliya İzzetbegoviç diyor ki “Ve her şey bittiğinde, hatırlayacağımız şey; düşmanlarımızın sözleri değil, dostlarımızın sessizliği olacaktır. Ben hatır koyan gönül koyan liste dolayısı ile yönetim dolayısı ile başka bir şey dolayısı ile geride kalan arkadaşlarıma sesleniyorum. Lütfen sevgili kardeşlerim yarın hepimizin pişman olacağı bir sonuçla karşılaşmamak için Allah Rızası için elinizden geleni yapın. Bu bizim kişisel davamız değildir. Top yekün milletin ve ümmetin davasıdır. Seçimden sonra kim kime ne diyecekse hodri meydan her şey ortada bugün onu yapmayalım.”dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Mardin'de yapacağı mitingle ilgili de konuşan Başkan Eri, Mitingin bir sınav niteliği taşıdığını kaydederek, tüm partililerin ahbaplarını, kardeşlerini, dostlarını davet ederek meydandaki yerlerini almaya davet etti.  

AK Parti 23 ve 24. Dönem Mardin milletvekili Gönül Bekin Şahkulubey'in de hazır bulunduğu bayramlaşma programında İl Kadın Kolları Başkanı Hülya Hakimoğlu, İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Özkan, Milletvekili adayları Şehmus Dincel, Cengiz Demirkaya, Veysi Şahin, Ahmet Münip Yıldızoğlu, İbrahim Kösen ile Ahmet Kaya'nın da birer konuşma yaptığı toplantının ardından İl Başkanı Eri, misafirlerini kapıda uğurladı.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

STK'lardan Yeni Rektöre Hayırlı Olsun ziyareti

Mardin Artuklu Üniversitesine Prof.Dr.İbrahim Özco [...]

1 gün önce...

Eski Rektör, attığı twiti gelen tepkiler üzerine sildi

Görevi sona eren ve yeniden atanmayan Mardin Artuk [...]

1 gün önce...

Yeni Rektör Prof.Dr. İbrahim Özcoşar Kimdir?

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü, Tarih profesö [...]

1 gün önce...

"Etnik köken siyaseti yapıyorsunuz" diyerek partisinden istifa etti

Midyat ilçesinde HDP'den belediye meclis üyesi seç [...]

18 saat önce...

Kazada uzman çavuş vefat etti

Midyat ilçesinde iki aracın çarpışması sonucu meyd [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Nezir Güneş
Nezir Güneş

Bugün günlerden...!

2
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Yaşamın Adaleti

3
Mustafa Aydın
4
Kadir Üründü
Kadir Üründü

Ters Açı...

5
Abdurrahim Akdağ
Abdurrahim Akdağ

Girdi, Sermaye, Kaynak

6
Muhammed Dağ
Muhammed Dağ

Aydın(lık) Sorunsalı

7