AK Parti'de ilçe kongreleri için tarihler netleşti

AK Parti'de ilçe kongreleri için tarihler netleşti
15 Şubat 2020 Cumartesi Saat 13:38 0

Mardin AK Parti Teşkilatlarında İlçe kongreleri 22 Şubat Cumartesi günü Savur ve Ömerli İlçe Kongreleriyle start alıyor.

AK Parti ilçe kongrelerinin ilki Savur İlçe Kongresiyle başlıyor. Cumartesi Günü Savur kapalı Spor Salonu'nda Saat 10:00'da başlayacak kongreler sürecinde 7. dönem için partisi tarafından aday gösterilen mevcut başkan Mehmet Ensari Kavak, delegelerin desteğiyle güven tazelemiş olacak. Aynı gün yapılacak ise günün ikinci kongresinde Ömerli ilçe başkanlığı için tekrar aday gösterilen Mehmet Zeki İpekşen ise 4. dönemi için delegelerin desteğine talip olmuş olacak.

Ömerli İlçe başkanlığı görevini üç dönemdir sürdüren ancak mahalli seçimlerde gösterilen seçim başarısı, partisi için gösterdiği çaba ve gayret nedeniyle üç dönem kuralı dışında tutularak tekrar aday gösterilen Ömerli İlçe Başkanı Mehmet Zeki İpekşen, kongre tarihini kendi sosyal medya hesabı üzerinden şu ifadelerle duyurdu.

"AK Parti Genel Merkez tarafından, AK Parti Ömerli İlçe Başkanlığı 7. Dönem Olağan Kongresi, 22.02.2020 Cumartesi tarihinde Saat:14:00 Ömerli Gazi YİBO Konferans Salonunda Gerçekleşecektir.Tüm Vatandaşlarımız Davetlidir. İlçemiz İçin Hayırlı Ve Uğurlu Olsun. Herşey ‘ÖMERLİ ‘ için" dedi.

AK Parti'de kongre tarihleri netleşen Savur ve Ömerli ilçeleri dışında tarihi netleşen ilçe bulunmazken, Aday tespiti yapılan Kızıltepe ve Midyat ilçe kongrelerinin tarihleri ise genel merkezden yapılacak katılım nedeniyle sonradan belirlenmiş olacak.

İlçe kongrelerinin Şubat ayında başlayıp, Mart ayına yayılan bir takvim içerisinde gerçekleştirip tamamlayacaklarını kaydeden AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç; ilçe teşkilatlarının büyük bir heyecan içinde olduklarını, her zamankinden daha büyük bir katılım ve coşku içinde örnek bir kongre seçim süreci yaşayacaklarına inandığını söyledi.

Öte yandan Savur, Ömerli, Kızıltepe ve Midyat ilçeleri dışında kalan 6 ilçeyle ilgili devam edecek yada değişecek ilçe başkanlarıyla ilgili saha çalışmaları ve değerlendirmelerin devam ettiği edinilen bilgiler arasında.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

TYPli Okul Güvenlikleri İşlerinde Süreklilik İstiyor

Toplum yararına proje (TYP) kapsamında İşkura bağl [...]

1 gün önce...

Kızıltepeli bir genç 35 aileyi sevindirdi

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs sebebiy [...]

1 gün önce...

Korkunç iddia: Amerikalı Profesör koronavirüsü laboratuvarda üretip Çin'e sattı

ABD Adalet Bakanlığı, Harvard Üniversitesi Kimya v [...]

1 gün önce...

Unutulmaz bir aşk hikayesi Hasen'e Mala Musa û Hedikê

Kızıltepe’ye bağlı Uzunkaya Köyü vardır. Eski ismi [...]

2 saat önce...

Mardin Müftüsü Çiçek Berat Kandili'ni kutladı

Mardin Müftüsü İsmail Çiçek, Berat Kandili dolayıs [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar