AK Parti'den Elektrik Kesintisi Açıklaması

AK Parti Mardin İl Başkanlığı bölgemizde cereyan eden enerji sorunu nedeniyle bazı kişi ve kişilerce ortaya atılan çirkin söylem ve provakatif eylemlere yönelik bazı açıklamalarda bulundu.

GÜNCEL
PAYLAŞ:

Yapılan açıklamalarda,

Her zaman kendilerine hizmet etmekten büyük onur ve gurur duyduğumuz saygıdeğer vatandaşlarımız. AK Parti Mardin Teşkilatları olarak, sizlerin her konuda olduğu gibi enerji alımı konusunda da hiçbir şekilde sekteye uğramanızı, mağduriyet yaşamanızı asla kabul etmeyiz. Bu anlamda siz kıymetli vatandaşlarımızın meskenlerde ve çiftçilerimizin tarımsal sulamada kullanmış olduğu enerjinin sağlıklı bir şekilde verilmesi için samimi gayretlerimiz devam edecektir. Yaşamış olduğunuz sıkıntı ve mağduriyetin giderilmesi hususundaki desteğimizin kayıtsız ve şartsız devam edeceğini beyan etmekteyiz.

Enerji kesintilerinin bir an önce giderilmesine yönelik yaptığımız önemli girişimler ile ilgili bilmenizi istediğimiz birkaç önemli hususu sizlere aktarmak istiyoruz.

Değerli kamuoyu, kıymetli vatandaşlarımız;

İçinde bulunduğumuz 2020 yılının Mart ayında durumun aciliyetine binaen İl Başkanımız Sayın Faruk Kılıç, Milletvekillerimiz Sayın Şeyhmus Dinçel ile Sayın Cengiz Demirkaya, çiftçilerimizi temsilen ilçe ziraat odaları başkanları ve muhtarlarımızın temsilcilerinden oluşan bir heyet eşliğinde Ankara’da Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Sayın Abdullah Tanca başkanlığında ve DEDAŞ yetkililerinin de hazır bulunduğu geniş katılımlı bir toplantıyı gerçekleştirdik. Saatler süren bu toplantıda görüşülen konular toplantı sonrasında Ziraat Oda Başkanlarımız üzerinden ayrıntılı bir şeklide çiftçilerimize ve kamuoyuna açıklanmıştır.

Daha sonra yine DEDAŞ yetkilileri ile defalarca görüşmeler gerçekleştirilerek bölge halkımızın enerji konusunda rahatlatılmasına yönelik önemli girişimlere imza atılmıştır. En son geçtiğimiz Haziran ayında enerji konusunun çözümü için tekrar Ankara’da, İl Başkanımız Sayın Faruk Kılıç, Genel Merkez MKYK Üyemiz Sayın Orhan Miroğlu, Milletvekillerimiz Sayın Şeyhmus Dinçel ve Sayın Cengiz Demirkaya, Derik ve Kızıltepe Ziraat Oda Başkanlarının da yer aldığı heyetimiz Tarım Bakan Yardımcısı ve Enerji Bakan Yardımcısı ile saatler süren başka bir toplantıyı gerçekleştirmişlerdir.

Tüm bu girişimlere rağmen maalesef günümüze kadar borcun yüklü olmasından ve DEDAŞ’ın uzlaşmaz tavrından dolayı bir sonuç elde edilememiştir. Yine de AK Parti Mardin Teşkilatları olarak çabamızı her yoldan denemeye çalışarak hazırladığımız raporu Genel Merkez MKYK Üyemiz Sayın Orhan Miroğlu aracılığıyla MKYK gibi önemli bir toplantının gündemine alınmış olup sorunun çözümü için konunun bakanlar kurulu toplantı gündemine alınmıştır. Tüm bu süreci bire bir takip eden AK Parti Mardin İl Başkanlığımız enerji sorunun çözümü için önemli çabalar sarf etmiş ve sarf etmeye devam edecektir. AK Partimizce enerji sorununun giderilmesi için harcanan tüm bu yoğun mesai, efor ve girişimleri siz değerli vatandaşlarımızın bilgisine ve hoşgörüsüne sunuyoruz.

DEDAŞ’ın özel bir şirket olmasına rağmen AK Parti Mardin İl Teşkilatları (İl Başkanı, milletvekilleri, MKYK Üyesi, Belediye Başkanları ,İlçe Başkanları) tarafından yapılan tüm çabaları görmezden gelen bazı kişi ve kişiler iftira, karalama ve provakatif eylemlere yer vermektedirler. AK Parti Mardin İl Başkanlığımızı, AK Parti Mardin Milletvekillerimizi hedef göstererek iftiralarla yıpratmayı amaç edinen bu kişi ve kişiler hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı’na gerekli suç duyurusunda bulunacağımızı ve yasal haklarımızı kullanacağımızı tüm kamuoyuna bildiririz.

YORUMLAR

 • mehmet bulut diyorki tüm çiftçiler şerefsizdır ve bende diyorumki mehmet bulut şerefsiz senın babandır

  vekillere sesleniyorum mademki ağzınız kilitlidir ve konuşamiyorsunuz hangi yüzle oy istiyorsunuz neden istifa etmiyorsunuz çalmak içinmi vekil seçildınız.

  Sorun Mardin'de deki DEDAŞ tan müdür Mehmet Bulut tan kaynaklanıyor.
  Sorun,fahiş gelen faturalardan kaynaklanıyor.

  Kaçak kullanmayın az insan olun faturanızı zamanında ödeyin mağdur olmazsınız ama böyle elektrikten çalarsanız borcuda odemezseniz elektrik yok diye ağlamayın kekolar

  Yani bu kadar şeyin üstüne bunlar bir de çiftçileri dava edecez diyorlar bismillahirrahmanirahim

  Türkiyenin 81 ili var. 80inde dağıtım şirketi ile çiftçiler arasında sorun yok. Sadece Mardinde sorun var. Ülkenin tahıl ambarı Konyada sorun yok, yanıbaşımızdaki Urfada sorun yok ama Mardinde sorun var. Çok ilginç gerçekten.

Yorum Ekle