AK Parti'den Erdal Ailesine Geçmiş Olsun Ziyareti

AK Parti'den Erdal Ailesine Geçmiş Olsun Ziyareti
10 Mayıs 2020 Pazar Saat 22:35 0

AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç ve Nusaybin İlçe Başkanı Mehmet Latif Özel ile birlikte Fırat Mahallesi'nde bulunan Erdal ailesini evinde ziyaret etti.

24 Nisan'da yaşanan sokağa çıkma kısıtlamasında Nusaybin'deki TOKİ Sitesi bahçesinde oynayan çocukları havaya ateş açmak suretiyle korkutan Polis memurunun görüntülerinin sosyal medyaya yansımasından sonra olayla ilgili başlatılan incelemenin ardından ilgili polis memuru görevden el çektirildi.

Yaşanan üzücü durumun görüntülerinin sosyal medyada yayılmasının hemen ardından Erdal Ailesi'ne ilk geçmiş olsun ziyaretini AK Parti Nusaybin İlçe Başkanı Latif Özel'in gerçekleştirmesinin ardından aileyi bugün de Ak Parti İl Başkanı Faruk Kılıç ziyaret ederek, moral desteğinde bulunarak geçmiş olsun dileklerini iletti.

AK Parti İl Başkanı Faruk Kılıç, Nusaybin ilçe Başkanı Latif Özel ve beraberindeki partililerle birlikte Erdal Ailesi'ni ziyaret eden heyet, yaşanan olaydan duydukları üzüntüyü dile getirerek, yaşanan olayın münferit bir olay olduğunu, bundan da derin bir üzüntü duyduklarını kaydettiler.

Üzücü olaya maruz kalan küçük B.E'nin Annesinin Anneler Gününü kutlayan AK Parti İl Başkanı Faruk Kılıç, görüntülerin sosyal medyada paylaşılmasından hemen ardından Nusaybin İlçe Başkanı M.Latif Özel'in aileyi ziyaret ederek, küçük B.E ve Ailesi'ni yalnız bırakmadığına işaret etti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta öncülüğünde olayın takipçisi olduklarını ifade eden Başkan Kılıç, "Dün gece sahurda ilçe başkanımız Mehmet Latif Özel aile ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Bugün de bizler, ziyaret ederek ailemizin yanında olduğumuzu, yaşanan bu tatsız olayın meydana gelmesinden derin bir üzüntü duyduğumuzu ifa etmek istedik. Ama şunu da eklemek gerekirse; yaşanan olay münferit bir olaydır. Bunu Kovid-19 ile mücadelede kararlı duruşu ile herkesin takdirini kazanan tüm polis teşkilatımıza mal etmeye çalışanları da şiddetle kınıyorum"dedi.

Nusaybin İlçe Başkanı Latif Özel ise; olayın yansımasının ardından AK Parti İl Başkanımız Sayın Faruk Kılıç, İlçe Kaymakamı Mehmet Balıkçılar, Mardin Valisi Mustafa Yaman, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya ve İlçe Emniyet Müdürü Murat Sönmez ile görüşerek olayın takipçisi olacaklarını söylediler. Bu hususta gerek İlçe Kaymakamımız Mehmet Balıkçılar gerekse de Mardin Valimiz Sayın Mustafa Yaman çok büyük hassasiyet göstererek ilgili memurun görevden el çektirilmesi gereğinin talimatını verdiklerini ve ailenin yanında olduklarını ifade ettiler.

Özel, Hiç kimsenin tasvip edemeyeceği bu duruma sebebiyet veren memur, ilçemizde halkla iç içe, el ele, gönül gönüle olan polislerimizin tamamını itham altında bırakamaz. Görevden el çektirilen polis memuru, halkın her derdine koşan, özellikle Kovid-19 salgını döneminde binlerce ailemizin hizmetine koşan kolluk güçlerimize mal edilemeyecek derecede münferit bir vakadır. Sitenin bahçesinde oyun oynayan kardeşimiz ve ailesine ziyaretlerimizi sürekli gerçekleştirecek ve onları yalnız bırakmayacağız."dedi

Baba Mehmet Erdal da, "Biz bu olayı münferit bir olay olarak görüyoruz. Elbette bizim çocuğumuzun başına gelmesi bizleri üzmüştür. Videonun kimin tarafından çekildiğini ve sosyal medyaya kimin verdiğini bilmiyoruz. Biz de dün gece sosyal medyada bunu görünce tekrar üzüldük. Ancak dünden itibaren bizimle yakından ilgilenen ve bizleri bugün telefonla arayarak hassasiyetlerini dile getiren, bizleri soran başta AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sayın Leyla Şahin Usta hanıma, dün gece bizleri telefonla arayarak ve bugünde bizleri evimizde ziyaret eden AK Parti Mardin İl Başkanı Sayın Faruk Kılıç beyefendiye, dün sahur vaktinde ve bugünde bizleri ziyaret eden ilçe başkanı Mehmet Latif Özel'e teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Büyükşehirde bir görevden alma daha

Mardin Büyükşehir Belediyesinde görevden almalar d [...]

1 gün önce...

Büyükşehir'de bugün de üç kişi görevden alındı

Mardin Büyükşehir Belediyesinde devam eden teftişl [...]

8 saat önce...

Müfettişlerden Üst Düzey Yöneticiler Hakkında Suç Duyurusu

Mardin Büyükşehir Belediyesini iki aydan beri A'da [...]

1 gün önce...

Mardinli asker ağır yaralandı

Hakkari’de görev yapan Mardinli hemşehrilerimiz u [...]

15 saat önce...

Dinçel'e ikinci dönem için de üst düzey görev verildi

AK Parti Grup Yönetimi ile TBMM Başkanlık Divanı'n [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN