Ak Parti'den İlk Uludere Açıklaması

Ak Parti'den İlk Uludere Açıklaması
30 Aralık 2011 Cuma Saat 06:22 0

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, AK Parti MKYK toplantısı sonrası açıklama yaptı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, AK Parti MKYK toplantısı sonrası açıklama yaptı. Çelik'in açıklamasının satırbaşları şu şekilde:

- Türkiye bir hukuk devletidir. Yapılan bir hata varsa, hukuk devleti mantığı içinde bu tespit edilecektir. Bunun gereği neyse bu yapılacaktır. Bu insanların ilk gelen bilgilere göre terörist olmadıkları kaçakçılık yaptıkları tespit edilmiştir.

- Şırnak Uludere ilçesinde yaşanan nahoş olay toplantımızda önemli gündem maddesi olmuştur.

- İnsansız hava araçlarının tespiti sonucu bu insanlara terörist zannedilmesi sonucu saldırı düzenlenmiştir. Kesin ve net bilgilere idari ve adli soruşturmalar sonucunda ulaşacağız. Burada bir hata varsa gereği yapılacaktır.

- İlk tespitler ölen insanların terörist olmadığı yönünde... Akılcı olan idari ve adli soruşturmanın bitmesini beklemektir. Burada bir kasıty sözkonusu değildir. Bunu 33 kurşuna benzetmek art niyetli açıklamalardır.

ÖRTBAS EDİLMEYECEK!

- Örtbas edilmeyecektir. Araştırma sonrası hukuk neyi gerektiriyorsa o yapılacaktır. Burada bir kasıt yok. Belki bir operasyon kazasından söz edilebilir. Araştırma sonrası hukuk neyi gerektiriyorsa yapılacaktır.

- Partimiz adına üzüntülerimi ifade etmek istiyorum.

BAŞBAKAN GEREKLİ KURUMLARLA GÖRÜŞMELERİ YAPTI

- Bu ülkede terör devam ettiği sürece terörle mücadele sürecektir. Bu fitne bitene kadar, bu olaylar sona erene kadar silahlı güçlerimiz mücadelesini sürüdürecektir.

- Sabahtan beri Sayın Başbakan gerekli mercilerle görüşmüş tüm bilgileri almıştır. Bu görüşnmeler ışığında şu anda bu açıklamaları yapabiliyorum. Başbakanımız hayatını kaybedenlerin naaşlarının Malatya'da adli tıpa getirilmemesi talimatı vermiştir. Adli tıpın Şırnak'a taşınmasını istemiştir.

PROVOKASYONLARA KARŞI UYARI

- Bunun yanında silahlı güçlerimiz sırtında yumurta küfesi varmış gibi mücadelesini sürdürmelidir. Silahlı güçlerimiz teröre karşı şahin, halkına karşı güvercin edasında olmalı. Umuyoruz ki bu elim olaylar bir daha yaşanmaz.

- Bu olaylarda provakasyon yapmaya, insanları sokağa dökülmeye kalkışmak, tahrik etmek daha fazla canın yanması anlamına gelmektedir. Sağduyuyla hareket ederek başka canların yanmamasını sağlamak görervimiz olmalıdır. Kepenk kapatarak, halkı kışkırtarak bir yere varamazsınız. Her böyle durumda zaten zor durumda olan bölge esnafını daha zor durumda bırakacaktır. Ben zaten oradaki esnafın kendi istekleri doğrultusunda kepenk kapatmadıklarını biliyorum.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Genç Çiftlerin hayalini süsleyen kampanya

Mardin’de açılışının ikinci yılını kutlayan bir ge [...]

10 saat önce...

Midyat’ta meydana gelen kazada 4 kişi yaralandı

Mardin’in Midyat ilçesinde hafif ticari aracın odu [...]

20 saat önce...

WhatsApp sohbetlerinde yeni dönem

Facebook'un bünyesinde bulunan mesajlaşma uygulama [...]

20 saat önce...

Dolarda yeni zirve!

Dolar kuru bugün ne kadar? (26 Ekim dolar - euro f [...]

20 saat önce...

Mangal Aşkı, Az kalsın mahalleyi yakıyordu

Derik ilçesinde bir apartmanın çatı katında mangal [...]

18 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN