Ak Parti'den Kurban Bayramı Mesajı

Ak Parti'den Kurban Bayramı Mesajı
31 Temmuz 2020 Cuma Saat 01:46 0

AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç, “Sevgi ve barış duygularının her anlamda kalplere yerleştiği, komşu, akraba ve dostların yâd edildiği, öksüz, yetim ve ihtiyaç sahiplerinin sevindirildiği gün olan bayramlar bu hassas duygularla idrak edilmelidir”.

İl Başkanı Faruk Kılıç, Kurban Bayramı dolayısıyla yayınlamış olduğu mesajında, “Bayramlar sevgi, kardeşlik, şefkat ve dayanışma duygularının en üst seviyeye ulaştığı dönemlerin başında gelmektedir. Bayramlar manevi duyguları benliğinde barındıran İslam dinimizin kutsal olarak kabul ettiği başlıca değerlerdir. İbadet ve yardımlaşmanın daha yoğun yaşandığı bu özel günleri huzur ve barış harmanıyla süslemeliyiz. Sevgi ve barış duygularının her anlamda kalplere yerleştiği, komşu, akraba ve dostların yâd edildiği, öksüz, yetim ve ihtiyaç sahiplerinin sevindirildiği gün olan bayramlar bu hassas duygularla idrak edilmelidir”.

“Bizleri bir Kurban Bayramı’na daha kavuşturan Allah’a hamd olsun. Dini bayramlar bizim kültür ve anlayışımızın birer yapı taşları niteliğindedir. Tüm dünya Müslümanlarının aynı anda bu sevince ortak olmaları en büyük sevincimiz, şükrümüzdür. Özellikle yapılan kurban ibadeti vesilesiyle dünyanın en ücra köşesinde ki Müslüman kardeşimiz bile Allah rızasıyla sevindirilmenin mutluluğunu yaşıyor. Kalplerimiz ortak atıyor, duygularımız beraber seviniyor ve yüreklerimiz aynı heyecanı yaşıyor”.

“Millet olarak her zaman birlik ve dirayetimizi korumayı başardık. Buda sarsılmayan kardeşlik bağlarımızın oluşundandır. Her türlü şer odağı bertaraf etmeyi başaran aziz milletimiz bayramı bayram tadında yaşamak ve nice nesillerimize müreffah bir memleket bırakmak için mücadelesini sonuna kadar sürdürmekte kararlıdır. Bu minhalde geçen Kurban Bayramı’ndan bu yana ahirete intikal etmiş tüm kahraman şehitlerimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, 15 Temmuz Gazilerimiz başta olmak üzere tüm yaralı kahramanlarımıza acil şifalar diliyorum”.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardin'de 4 mahallede sokağa çıkma yasağı!

Mardin'in Midyat ve Dargeçit ilçeleri kırsalında t [...]

1 gün önce...

Kısıtlamaya uymayan 9 bin 583 kişiye ceza

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, k [...]

1 gün önce...

Mardin'de Lezzetin Yeni Adresi: NUCAN Restaurant

Mardin’de Restaurant sektöründe faaliyet gösteren [...]

1 gün önce...

Dicle Kalkınma Ajansına personel alınacak

İstihdam edilmek üzere Dicle Kalkınma Ajansına (D [...]

1 gün önce...

Mardin'de okul kültürü yeniden inşa edilecek

Mardin Artuklu Üniversitesi (MAÜ), “Tüm Bireylerin [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
A.Vahap Kaya
A.Vahap Kaya

Bulmuşken

2
Doç.Dr. Mustafa Öztürk
Doç.Dr. Mustafa Öztürk

Derik’te Var “Ölmez Ağacı”

3
Dilan Özgün Uzm. Diyetisyen
Dilan Özgün Uzm. Diyetisyen

İnsülin direncine dikkat!

4
Mehmet Kızılkaya
Mehmet Kızılkaya

Erdemli Yaşamak

7