Ak Parti'den Kurban Bayramı Mesajı

AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç, “Sevgi ve barış duygularının her anlamda kalplere yerleştiği, komşu, akraba ve dostların yâd edildiği, öksüz, yetim ve ihtiyaç sahiplerinin sevindirildiği gün olan bayramlar bu hassas duygularla idrak edilmelidir”.

GÜNCEL
PAYLAŞ:

İl Başkanı Faruk Kılıç, Kurban Bayramı dolayısıyla yayınlamış olduğu mesajında, “Bayramlar sevgi, kardeşlik, şefkat ve dayanışma duygularının en üst seviyeye ulaştığı dönemlerin başında gelmektedir. Bayramlar manevi duyguları benliğinde barındıran İslam dinimizin kutsal olarak kabul ettiği başlıca değerlerdir. İbadet ve yardımlaşmanın daha yoğun yaşandığı bu özel günleri huzur ve barış harmanıyla süslemeliyiz. Sevgi ve barış duygularının her anlamda kalplere yerleştiği, komşu, akraba ve dostların yâd edildiği, öksüz, yetim ve ihtiyaç sahiplerinin sevindirildiği gün olan bayramlar bu hassas duygularla idrak edilmelidir”.

“Bizleri bir Kurban Bayramı’na daha kavuşturan Allah’a hamd olsun. Dini bayramlar bizim kültür ve anlayışımızın birer yapı taşları niteliğindedir. Tüm dünya Müslümanlarının aynı anda bu sevince ortak olmaları en büyük sevincimiz, şükrümüzdür. Özellikle yapılan kurban ibadeti vesilesiyle dünyanın en ücra köşesinde ki Müslüman kardeşimiz bile Allah rızasıyla sevindirilmenin mutluluğunu yaşıyor. Kalplerimiz ortak atıyor, duygularımız beraber seviniyor ve yüreklerimiz aynı heyecanı yaşıyor”.

“Millet olarak her zaman birlik ve dirayetimizi korumayı başardık. Buda sarsılmayan kardeşlik bağlarımızın oluşundandır. Her türlü şer odağı bertaraf etmeyi başaran aziz milletimiz bayramı bayram tadında yaşamak ve nice nesillerimize müreffah bir memleket bırakmak için mücadelesini sonuna kadar sürdürmekte kararlıdır. Bu minhalde geçen Kurban Bayramı’ndan bu yana ahirete intikal etmiş tüm kahraman şehitlerimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, 15 Temmuz Gazilerimiz başta olmak üzere tüm yaralı kahramanlarımıza acil şifalar diliyorum”.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle