AK Parti'den yaralılara ziyaret

AK Parti'den yaralılara ziyaret
12 Ağustos 2016 Cuma Saat 16:18 2

Mardin milletvekilleri Ceyda Bölünme Çankırı ile Orhan Miroğlu, Kızıltepe ilçesinde polis aracına düzenlenen Saldırıda 3kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırıda yaralananları hastanede ziyaret etti.

Ziyaretin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Milletvekili Miroğlu, FETÖ’nün gücünü kaybettiği bir dönemde PKK’nin eylemlerini artırmasının tesadüf olmadığını söyledi.

Konuyla ilgili kısa bir açıklama yapan Milletvekili Ceyda bölünmez Çankırı ise patlamada hayatını kaybeden vatandaşların ailelerini ziyaret ettikten sonra hastanedeki yaralıları ziyaret etmeye geldiklerini belirtti.

Darbe girişimine karşı halkın ortaya koyduğu güçlü iradenin ardından bu tür saldırıların yapılmasını manidar bulduğunu belirten Orhan Miroğlu, “Kızıltepe halkının başı sağ olsun. Tabi sadece Kızıltepe de olmadı eş zamanlı Diyarbakır’da da bir patlama oldu. Darbeye karşı Türkiye halkının ortaya koyduğu güçlü irade günlerinde bu tür saldırıların olmasını çok manidar buluyorum. Ayrıca bölgedeki sivil toplum örgütlerinin de belli bir tavır içerisinde olmalarını bekliyoruz. Tabi çok üzücü açıklamalar yapıldı, bu örgüte adeta ‘Sivillerin olduğu yerlerde değil de başka alanlarda yapabilirsiniz’ anlamına gelebilecek açıklamalar yapılıyor. Buda çok vahim bir durum. Saldırıyı yapanları kınıyoruz. Son olmasını diliyoruz. Son olmayacağını da çok iyi biliyoruz. Mardin halkının demokrasiye, millî iradeye, sivil hayata ve yaşama sahip çıkmasını istiyoruz.” diye konuştu.

FETÖ destekleyenlerin PKK’yi de desteklediğine dikkat çeken Miroğlu, “Bu örgüt bu tür eylemleri yaparken herhangi bir ayrım gözetmiyor sivil insanlar hayatını kaybedecek böyle bir hesabın içerisinde değil şuana kadar bu şekilde patlatılan bombalarda 85 insan hayatını kaybetti. Bunlar PKK’nin üstlendiği eylemler. Burada herhangi kaygı duymuyorlar duymalarını da beklememek lazım. Şiddet ve terör bunların gözlerini basiretlerini bağlamış gibi görünüyor. Bu örgüt her geçen gün biraz daha biraz daha kaybedecek. FETÖ terör örgütü gibi Güneydoğu halkının tepkisini alacaktır. Darbe girişiminin hemen ertesinde 30-40’a yakın asker polisimiz şehit oldu bunun hiç bir izahı ve anlamı yok. Ben FETÖ’yü kim destekliyorsa bu örgütü de o güçlerin desteklediğini düşünüyorum. Bu konuda hayli bilgi ve malumat var. Bazı FETÖ’cü subayların örgüte kaçtığı yönünde de haberler var henüz doğrulanmamışla birlikte bu örgüt tamda FETÖ’nün gücünü kaybettiği ve lanetlendiği bir dönemde eylemlerini artırıyorlar. Tabi bu tesadüf değil her iki örgütü de kumanda edenler yönetenlerin yeniden harekete geçtiğini düşünmek gerekiyor. Biraz üzerimizdeki külleri silkelememiz lazım. Çok açık ve net bir tavır koymamız lazım. Hepimiz bu trajediye tanıklık ediyoruz bu trajediyi yapanları kesinlikle affetmek gerekiyor. Hayatın her alanında demokratik tepkimizi hayatın her alanında ifade etmeliyiz.” dedi.YORUMLAR :::

  1. vatandaş
    13 Ağustos 2016 Cumartesi Saat 10:18 CEVAPLA
    siyasi malzeme yapmayın ne olur milleten elinizi çekin zaten millet tayyip erdogan için oy veriyor

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mustafa Yaman’ın ismini değiştirmek için imza topladılar

Son Valiler Kararnamesi ile merkeze alınan Vali Mu [...]

1 gün önce...

Tepki çeken görüntü! 'Bu rezilliği gören yok mu? '

Mardin'de şehir içi ve ilçeler arası toplu taşıma [...]

9 saat önce...

Bakan Soylu, başkanlığında Mardin'de güvenlik toplantısı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu başkanlığında Mardi [...]

1 gün önce...

Yıldırım çarpması sonucu hayatını kaybetti

Mardin'in Yeşilli ilçesine bağlı Kütüklü (kurruma) [...]

1 gün önce...

Çiftçilerin DEDAŞ eylemine polis izin vermedi

Kızıltepe ilçesinde, DEDAŞ tarafından elektriği ke [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN