AK Partili eski Belediye Başkanının otel inşaatı mühürlendi

AK Partili eski Belediye Başkanının otel inşaatı mühürlendi
13 Temmuz 2011 Çarşamba Saat 17:57 6

Mardin Belediyesi sit alanındaki inşaatları denetleme kapsamında AK Partili eski belediye başkanı Metin Pamukçu’nun otelini mühürledi.

Mardin Belediyesi sit alanındaki inşaatları denetleme kapsamında AK Partili eski belediye başkanı Metin Pamukçu’nun otelini mühürledi.

Sahip olduğu tarihi ve kültürel mekanlarına gösterilen yoğun ilgi karşısında son yıllarda ziyaretçi sayısı artan yerli ve yapancı turistlerin konaklama sorununu çözmek için işadamları Mardin’e otel yapma yarışına girdi.

Butik otele çevirmek üzere restore edilen sit alanındaki eski defterdarlık binasının ruhsatı olmadığı gerekçesi ile mühürlendi. Medrese Mahallesinde bulunan 4 katlı bina AK Parti eski belediye başkanı Metin Pamukçu'nun sahibi olduğu Pamuk Gıda Tic. AŞ. firmasına ait.

Daha önce kaldırım işgali iddiası ile belediye zabıta ekibinden uyarı alan binada incelemelerde bulunan belediye KUDEP ekibi binayı ruhsatsız ve kaçak inşaat yaptığı gerekçesi ile kapısına mühür vurdu. Belediyede görevli mimarlar gözetiminde binaya ani baskın yapan belediye ekibi, inşaat temelinde kullanılmaması gereken hazır beton kullanıldığı, işçilerin kalıp ve demir döşediğini tespit etti. Tutanak altına alınan zaptta 30 gün içinde binaya ruhsat alınması veya yıktırılarak hatanın giderilmesi istendi. Tutanakta ayrıca sorunun giderilmemesi halinde 3194 sayılı imar Kanunun 32. Maddesine göre masrafı mal sahibinden tahsil edilmek suretiyle yıktırılacağı uyarısında bulunuldu.

 . YORUMLAR :::

 1. Yasemin
  30 Temmuz 2011 Cumartesi Saat 14:11 CEVAPLA
  Hemşeriileriiim :)) arkadaşın dedği gibi sn.AYANOĞLUU arttuklu kervansarayı yapıldığnda belediye başkanı değildi sn.PAMUKÇU'ydu belediye başkanı ve aralarndada hiçbir garez yok bence
 2. Mehmet nur
  14 Temmuz 2011 Perşembe Saat 18:23 CEVAPLA
  iyi bir karar ..belediyenin bugune kadar yaptigi en iyi is...
 3. mihe
  14 Temmuz 2011 Perşembe Saat 11:26 CEVAPLA
  yaw adam yapıyor işte
  denetleyince de suç oluyor yapmayınca da bu ne biçim zihniyet yahuu.
  bu bir ilk de olsa en azından bundan sonrasında kimse nüfusnu kullanarak gayrimeşru işlere kalkışmaz...
  bir de nusrte'e çft sözüm var bu inşaatın ruhstasız olmasını deskeliyormusun yoksa sen
 4. VEHEB
  14 Temmuz 2011 Perşembe Saat 08:41 CEVAPLA
  Nusret, Artuklu Kervansarayı'nda çalışma yapıldığı zaman Ayanoğlu başkan değildi ki.Başkan Pamukçuydu.Kamuoyunu yanıltma ayıptır.Bence Ayanoğlu'nun Pamukçu'ya garezi yok çünkü belediyeye git bak; müdürlerin ve Ayanoğlu'nun en yakınındaki adamların hepsi Pamukçu'nun adamları.Sekreterinden, Özel Kalem Müdürü'ne, korumasından jipine kadar hepsi Pamukçu dönemninden kalma.Basın müdürü ile kültür müdürü hariç idarecilerin tamamı Pamukçu döneminden kalma.Bu adamlar Pamukçu'nun başını yediği gibi Ayanoğlu'nun da başını yiyecek ama onuda ilerde görürüz.
 5. Real Mardin
  14 Temmuz 2011 Perşembe Saat 08:20 CEVAPLA
  Bu bina yeni yapılıyor gibi "ruhsatı yok", "temeline hazır beton konulmuş" türünden bahaneler bana biraz tuhaf geldi. Maksat "bağcıyı dövmek" olmasın!?
 6. Nusret Kaynak
  13 Temmuz 2011 Çarşamba Saat 22:47 CEVAPLA
  Ayanoğlu, dişini geçirebildiği yerleri mühürlüyor. Dişin geçiyorsa nice bina var. Senin belediye olarak yaptığın bir çok çalışma sit kapsamına girmiyor. Bütün Garezin ve kinin Pamukçuların BÖLÜNMEZ le birlikte hareket etmelerindendir. Aynı çalışmalar Artuklum Kervansaraydada yapıldı. sesin çıktımı? Buradan sana bir çift hatırlatma yapmak isterim. Koltuklu günler çabuk geçer. Önemli olan koltuksuz günlerde halkın arasına karışabilmektir.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Gençleri rahatlatan karar Dargeçit'te tarihi bir karar!

​Dargeçit İlçesinde Müftülük öncülüğünde yapılan ç [...]

1 gün önce...

İran'dan gelen şoföre şüphe üzerine tetkik yapıldı

Kızıltepe'ye, İran'dan gelen ve yüksek ateş şikaye [...]

1 gün önce...

Husumet, barış sofrasında son buldu

Mardin'de, 2015 yılında, Kızılboğa ile Aslanhan ai [...]

1 gün önce...

HDP'de Mardin Milletvekili Mithat Sancar eş başkan seçildi

HDP 4. Olağan Büyük Kongresi'nde Eş başkan Sezai T [...]

1 gün önce...

23 Nisan İlkokulu'ndan 'Bir Çanta da Benden' Kampanyası

Kızıltepe'de ismiyle müsemma 23 Nisan İlkokulu Öğr [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN