AK Partililer Danışma Toplantısında Buluştu

AK Partililer Danışma Toplantısında Buluştu
31 Ağustos 2019 Cumartesi Saat 16:39 0

AK Parti Mardin İl Başkanlığı Ağustos Ayı İl Danışma meclisi gerçekleştirildi. İl Başkanı Kılıç toplantıda birlik beraberlik ve kardeşlik mesajları verirken yeni kurulan partilere Mardinlilerin cevabının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti olacağını ifade etti.

19 Ağustos’ta Mardin Büyükşehir Belediyesine atanan Mardin Valisi Mustafa Yaman’ın Mardinlilere hizmet edeceğine inançlarının tam olduğunu ifade ederek bölgede eksikliklerin giderilmesi taleplere cevap olacaklarını kaydetti.

AK Parti Mardin İl Başkanlığı Müftülük Sonferans salonunda AK Parti Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Vahap Alma'nın başkanlığında oluşan divanın yönettiği toplantı, İstiklal marşı ve saygı duruşuyla başladı.

Toplantının açılış konuşmasını AK Parti İl Başkanı Faruk Kılıç yaparken Artuklu İlçe Belediye Başkanı Abdulkadir Tutaşı yaptıkları hizmetleri partililere aktardı. Toplantıya 31 Mart yerel seçimlerinde aday olan belediye başkan adayları da katılım sağlarken ilçe belediye başkanları kadın kolları yoğum katılım gösterdi.

Toplantıda konuşan AK Parti İl Başkanı Faruk Kılıç, başörtüsü mücadelesinin öncü isimlerinden kabul edilen ve vefat eden gazeteci yazar Şule Yüksel Şenler’e Fatiha okuyarak başladığı konuşmasında AK Parti hükumetinin bölgede sağladığı huzur ve güven ortamı ile yatırımlara değindi.

Batıdaki yatırımcıları bölgeye yatırım ve istihdam sahası yaratmaya davet eden Kılıç, Cengiz Holding’in bölge yatırımlarını aktararak bir çok yatırımcının bölgeye katkı sunabileceğini altını çizdi.

Başkan Kılıç, konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın görevlendirmesi ile Mardin Büyükşehir Belediyesine kayyum görevlendirmesi desteklediklerini ifade ederek “Ak Parti olarak beklentimiz bölgeye olan hizmetlerin artarak sürmesi bölge halkımızın huzur güven ve devletin hizmetlerinden en iyi şekilde yararlanmasıdır. Mardin’in eksiklikleri giderilerek yeni projeler ile Mardin’in Güneydoğu illeri arasında ilk sırada olması için çalışılmasıdır. Yapılan kayyum görevlendirmesini destekliyor. Yapılan görevlendirmenin Mardin'e hayırlı hizmetlere vesile olacağına inanıyoruz”diye konuştu.

Siyasi gündemi meşgul eden yeni oluşumlar ve kurulacak partilerle ilgili söylentilere de konuşmasında dikkat çeken Başkan Kılıç, Kurulacak partilerin Mardin’den destek göremeyeceğini ifade ederek bugüne kadar bir çok partinin bu şekilde kurulduğunu ve sonradan yok olduğunun sözlerini ekledi.

İl Danışma kurulunda söz alan belediye başkanları, Ankara'da yaptıkları girişimleri partililerle paylaşırken, üzerinde çalıştıkları projeler hakkında da parti mensuplarına bilgiler verdiler. İlçe başkanları, encümen üyeleri ve partililerin de söz aldığı toplantı yaklaşık 3 saat sürdü.

AK Parti il danışma toplantısı daha sonra basına kapalı şekilde devam etti.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Evde kalan çocuklara bayram şekeri

Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, yeni tip koro [...]

1 gün önce...

Böcek ve sineklere karşı ilaçlama çalışması yapıldı

Mardin merkez ve bağlı ilçelerde geçtiğimiz günler [...]

1 gün önce...

Başıboş köpekler korku salıyor

Ramazan Bayramı'nda uygulanan sokağa çıkma yasağı [...]

18 saat önce...

MAR-TOD Başkanı Güngör'den Bayram Mesajı

Mardin Turizmciler ve Otelciler Derneği Yönetim Ku [...]

1 gün önce...

Kumar baskınında 7 kişiye ceza

Midyat İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro ekipleri [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN