AK Partililer, Sancarlı'daki dayanışma yemeğinde buluştu

AK Partililer, Sancarlı'daki dayanışma yemeğinde buluştu
25 Mart 2019 Pazartesi Saat 16:58 0

AK Partililer, Gurs Vadisi'nde dayanışma yemeğinde bir araya geldi. Gurs Vadisi Sancarlı (Kurê) Mahallesi'nde bir araya gelen partililer, 31 Mart seçimleri için birlik ve beraberlik mesajları verdi.

AK Parti 23. Dönem Mardin Milletvekili Mehmet Halit Demir'in organize ettiği dayanışma yemeğine AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Vejdi Kahraman, Kızıltepe İlçe Başkanı Aydın Yücedağ, Savur İlçe Başkanı Ensari Kavak, Kızıltepe Belediye Başkan Adayı Şükrü Cevheroğlu, eski İl Başkanı Mehmet Ali Dündar, Gurs vadisi ileri gelenleri ile AK Parti'ye gönül vermiş partili gönüldaşlar katıldı.

Türkiye'de yaşanan seçimin kendine özgü bir önem atfettiğini kaydeden eski milletvekili Demir, Ortadoğu coğrafyası üzerinde oynanan oyunlara dikkat çekerek, ümmetin yükselen sesi mazlumların hamisi Recep Tayyip Erdoğan'ı içeriden çökertmek isteyen dış güçlere karşı güçlü bir ses verilmesi gerektiğini savundu.

Bu seçim bir önceki seçimden daha önemlidir. Gerçekten yaşanmış olan bu orta Ortadoğu’nun coğrafyasının dünya gerçeğine baktığınız zaman bu seçimlerin çok büyük önem arz ettiğini görüyoruz. Geri bırakılmış ülkeler içerisinde bugün Türkiye; Ortadoğu’nun kaderini değiştirebilecek potansiyele sahip bir ülkedir. Türkiye gerçekten de bütün dünya'da çok açık bir şekilde kendini göstermeye başladı ve planları da oyunlar da bozdu. Hepinizin de takip ettiği gibi; iki gün önce Golan Tepeleri yeniden gündeme getirildi, bundan bir yıl önce yine hatırlayacaksınız, "Kudüs'ün İsrail'in başkenti ilan edilmesi gündeme getirildi ve tabi buna benzer bir çok sorun sıralanabilir. Ortadoğu aslında bütün halkların kaderini kendi içinde barındıran bir mesele. İşte koparılan bu fırtınalarda, oynanan bu oyunlara ümmet bakış açısıyla karşı durabilen, sessiz kalmayan bir tek ülke ve lider var; O da Türkiye ve Lideri Recep Tayyip Erdoğan'dır. İşte bunun için hepimizin elini vicdanına koyup ülkemizin ve liderimizin yanında durmamız gerekiyor" diye konuştu.

AK Parti iktidarı'ndan önceki Türkiye'de sistem ile bölge insanı arasına bir mesafenin olduğuna dikkat çeken Demir, " Türkiye’nin 2002’den bu yana geliş aşamasına baktığınız zaman nelerin başarıldığını, nerelerden nerelere gelindiğini hepimiz yaşayarak gördük. Kendi içerisine hapsedilmiş ve bütün bunlara rağmen dış güçlerin ülkemizin üzerindeki planlarının birer argümanı olan ne krizlerden, ne darbelerden geçtiğimizi biliyorsunuz. Aslında ülkemize yaşatılan karmaşa ve krizlerin hepsini alt alta koyup, yeniden göz önünde bulundurursak tablo çok açık bir şekilde ortaya çıkmış oluyor. Önümüzde bütün bu oyunlara kendi içimizden güçlü bir cevap vereceğimiz bir fırsat var. 31 Mart belediye seçimleri, Türkiye AK Parti iktidarı sürecinde sayısız başarılara imza attı. Bugün E-400’leri alabilen bir Türkiye'ye gelindi. Amerika'ya, batı toplumununa karşı Ortadoğu'daki politikalara, dünyadaki diğer mazlum halkların üzerine, ülkemizde ve bölgemiz üzerine yaratılmak istenen kaos ortamına karşı sessiz kalmayıp, kendi politikasını ortaya koyup dayatan bir Türkiye var. Bu ülkenin vatandaşı olarak bizler, hepimiz kesilikle şuna inanmak zorundayız, Bölgedeki seçim süreçleriyle alakalı oynanmaya çalışılan oyunlar tamamen suni sorunlardır. Birileri bir zamanlar sistemden kaynaklı bir takım eksiklikleri kaşıyabilir, ancak o sorunlar AK Parti iktidarı öncesindeki sorunlar idi. 2002’den bu yana sistemle vatandaş arasında kopukluk artık yok. Cumhurbaşkanımızın defalarca dile getirdiği gibi; Türkü'dür Arabı'dır Kürdü'dür hepsi de bu ülkenin eşit vatandaşlarıdır. İşte tam da bu noktada millet anlayışından, ümmet anlayışından söz etmemiz gerekiyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın dile getirdiği de budur zaten. Onun için şunu bir kez daha vurgulamamız gerekiyor; 31 Mart seçimlerinden daha güçlü bir Türkiye olarak çıkma gibi bir yükümlülüğümüz var. Bu yükümlülük hepimiz için geçerlidir. Bunun elde edilmesi için adaylarımız da teşkilatlarımız da, sahada ayak basmadık yer bırakmadılar. Ben kendilerini tebrik ediyorum. İnşallah hep birlikte birliğimizi, beraberliğimizi güçlendirerek, 2023-2071 vizyonuyla emin adımlarla yolumuza devam edeceğiz" dedi

HDP Artuklu Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Nurettin Turgay'ın da köyü olan Sancarlı'da düzenlenen dayanışma yemeğinde Sancarlı Köyü Muhtarı Muhyettin Yalçınkaya ile Hacı Zeki Bahadur'un evsahipliğindeki buluşmaya AK Parti İl Başkanı Faruk Kılıç, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Vejdi Kahraman ile Kızıltepe Belediye Başkan Adayı Şükrü Cevheroğlu da birlik ve beraberliğe vurgu yapan birer konuşma yaptı.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Doç. Dr. Oktay: "Batılıların derdi mezhep savaşlarıdır"

Mardin Artuklu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı [...]

1 gün önce...

Direğe çarptı yara almadan kurtuldu

Mardin’de virajı alamayarak tabela direğine çarpan [...]

1 gün önce...

Yeşilay’da Başkan Günlüoğlu güven tazeledi

Yeşilay Mardin Şubesi'nin 3. Olağan Genel Kurulu'n [...]

1 gün önce...

Nusaybinli İşadamının kurduğu Starpet iflas etti

Nusaybinli İşadamı Mahfuz Okalin'in kurucu sahibi [...]

1 gün önce...

Katil zanlısının ifadesine ulaşıldı

Bitlis'te geçen gün şehit edilen ve Bakan Soylu'nu [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN