AK Partililere Çirkin Saldırı

AK Partililere Çirkin Saldırı
13 Haziran 2018 Çarşamba Saat 11:59 3

Merkez Saraçoğlu Mahallesi'nde seçim çalışması yapan Ak Parti Gençlik Kolları üyelerine bir grup tarafından taşlı, sopalı ve bıçaklı saldırıda bulunuldu.

Mardin Artuklu Merkez Saraçoğlu Mahallesi'nde seçim çalışması yapan Ak Parti Gençlik Kolları üyelerine bir grup tarafından taşlı, sopalı ve bıçaklı saldırıda bulunuldu. 3 kişi yaralanırken, Ak Parti İl Başkanı Nihat Eri, saldırıyı HDP'li bir grubun düzenlediğini söyledi.

Merkez Saraçoğlu Mahallesi'nde dün gece seçim çalışması yapan Ak Parti Gençlik Kolları üyelerine yaklaşık 30 kişilik bir grup, taş, sopa ve bıçakla saldırdı. Saldırı sonucu 3 kişi yaralanırken, yaralılar Mardin Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Saldırganlar, ihbar üzerine olay yerine polisin gelmesiyle ara sokaklara dağılarak izlerini kaybettirdi.

Olayı duyan Ak Parti Mardin İl Başkanı Nihat Eri, milletvekili adaylarından Şeyhmus Dinçel, Ahmet Kaya, Artuklu İlçe Başkanı Murat Bayar, Eski milletvekili Süleyman Bölünmez, Eski İl Başkanı Mehmet Ali Dündar ve partililer, Mardin Devlet Hastanesi'ne gelerek olayla ilgili bilgi aldı. Mardin İl Emniyet Müdürü Hasan Onar da hastanedeki yaralıları ziyaret etti, yaralıların sağlık durumları hakkında bilgi aldı. 

Mardin İl Başkanı Nihat Eri, konu ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada, Artuklu Ak Parti Mahalle buluşmaları kapsamında yapacakları Saracoğlu Mahalle buluşması için hazırlık çalışmaları yaparken, Gençlik Kolları ve mahalle teşkilatı üyelerine HDP'li grup tarafından saldırı düzenlendiğini söyledi. Eri, şunları söyledi:

"HDP seçim bürosundan hareket eden giydirilmiş bir seçim propaganda minibüsünden çıkan 15-16 kişi ile ara sokaklardan ve civardaki mezarlıkta önceden saklanan 30-40 kisilik bir grup parti bayraklarımızı ve şanlı bayrağımızı yakmış ve yanar vaziyette arkadaşlarimızın üzerine fırlatmışlardır. Artuklu Kadın Kolları yönetimimizden Perihan Saidoglu adlı bir üyemiz de saldırıdan nasibini almış, 4 yaşındaki çocuğunun gözü önünde darp edilmiştir. İki gün önce Kızıltepe Turgut Özal Mahallesi'nde seçim çalışması yapan Kadın Kollarımıza ait bir seçim otobüsü ile Dargeçit Deyvan'da (Sümer) bir seçim otobüsümüz taşlanmıştı. Dün gece de Derik teşkilatımız bir köyde seçim çalışması yaparken taşlı bir saldırıya uğradı, camları kırıldı. Partimize yönelen bu çirkin saldırıları şiddetle kınarken, halkın uyanışından ve Ak Parti'ye yönelmesinden paniğe kapılan ve hırçınlaşan HDP'nin bu kışkırtıcı tavrına rağmen, seçimin selameti ve canımızdan aziz bildiğimiz bu cennet vatanın huzuru için soğukkanlılığımızı sonuna kadar koruyacağımızı da kamuoyuna saygıyla duyururuz."

ARTUKLU KADIN KOLLARINDAN SALDIRIYA TEPKİ

Öte yandan AK Parti Artuklu Kadın Kolları Başkanı Gülbahar Mavidemir ise; seçim çalışmaları sırasında Perihan Sadioğlu’nun  4 yaşındaki çocuğunun gözü önünde saldırıya uğramasına tepki göstererek saldırıyı kınadı.

Artuklu Kadın Kolları yönetiminde görevli Perihan Sadioğlu’nun sırtından ve göğsünden aldığı yumruk darbeleriyle fenalaştığını kaydeden AK Parti Artuklu Kadın Kolları Başkanı Gülbahar Mavidemir, yapılan saldırıyı yazılı açıklamayla kınadı. 

Mavidemir açıklamasında şu ifadelere yer verdi:  “Artuklu Ak Parti Mahalle Buluşmaları kapsamında yapacağımız,  Saracoğlu Mahalle Buluşması için hazırlık çalışmaları yapmakta olan gençlerimize ve mahalle teşkilatımızın üyelerine HDP'li kalabalik bir grup, "Bu mahalle bizim kalemizdir, burada size toplantı yaptirmayız" diyerek sopa ve bıçaklarla saldırarak, aralarında Saraçoğlu Mahalle Başkanımız, Artuklu İlçe yönetim kurulu üyesi bir arkadaşımız olmak üzere 7-8 arkadaşımızı yaraladılar. HDP Seçim Bürosundan hareket eden giydirilmiş bir seçim propaganda minibüsünden çıkan 15-16 kişi ile ara sokaklardan ve civardaki mezarlıkta önceden saklanan 30-40 kişilik bir grup; parti bayraklarımızı ve şanlı bayrağımızı yakmış ve yanar vaziyette arkadaşlarımızın üzerine fırlatmışlardır. Artuklu Kadın Kolları yönetimimizden Perihan Sadioğlu adlı bir üyemiz de, saldırıdan nasibini almış, 4 yaşındaki çocuğunun gözü önünde, göğsünden ve sırtında yumruklanmak suretiyle darp edilmiştir. Kadın, Çoluk çocuk demeden saldıran gözlerini kan bürüyen bu şer odaklarının yaptığı saldırıyı Artuklu Kadın Kolları olarak kınıyoruz. Bu şer odaklarına sesleniyoruz.  Bizi yıldırılmayacaksınız, ezanlarımızı susturamayacaksınız,  bayrağımızı indiremeyeceksiniz, milletimizi bölemeyeceksiniz,  vatanımıza diz çöktüremeyeceksiniz”dedi
YORUMLAR :::

 1. Mardin
  13 Haziran 2018 Çarşamba Saat 15:27 CEVAPLA
  Bayrağa saldıranlar vatandaşlıktan çıkarılsın
 2. Ahme
  13 Haziran 2018 Çarşamba Saat 14:23 CEVAPLA
  Gerçi adminlerde akpnin yalakasıdır Yayınlamaz yorumu. Satılmış mardinliler
 3. Ahme
  13 Haziran 2018 Çarşamba Saat 14:21 CEVAPLA
  HDP'li Arkadaşları tebrik ediyor Başarıların devamını diliyorum. Ziraa megdanı köpeklere bırakmak olmaz.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Bakım Onarım ve Temizlik Asil Liste İşte Artuklu İŞ-KUR LİSTESİ

Artuklu İlçe Mil. Eğt. Md. Bakım Onarım ve Temizli [...]

5 saat önce...

Bayan Sırt Çantası Fiyatları 2020

Bayanların en sevdiği aksesuarlardan birisi de, sı [...]

1 gün önce...

Muhtarlar Derneği Başkanı Nas, teşekkür etti

Midyat’ta bir çatı altında bir araya gelen merkez [...]

1 gün önce...

MHP'den Mardin'de 51 yıl sonra ilk kongre

Mardin Artuklu'da 51 yıl aradan sonra Milliyetçi H [...]

1 gün önce...

Gördüğü Rüya ekmek kapısı oldu

Bakır işleme ustası Emrah Özcan (35), ilkokul döne [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Dilan Özgün Uzm. Diyetisyen
Dilan Özgün Uzm. Diyetisyen

Ergenlik Döneminde Beslenme

1
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Nefes Zamanı…

3
Nezir Güneş
Nezir Güneş

Korona Deyip Geçmeyin!

4
A.Vahap Kaya
A.Vahap Kaya

Nezaket

5
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

Arabuluculuk Kurumu ve Kavramı 

7