AK Parti’ye ilk başvuru Ömer Keskin’den geldi

AK Parti’ye ilk başvuru Ömer Keskin’den geldi
07 Mart 2011 Pazartesi Saat 19:46 7

AK Parti'nin aday adaylıklarını kabul etmeye başlamasıyla Milletvekilliği için ilk aday adayı başvurusunu Ömer Keskin yaptı.

               İl Genel Meclis üyeliği görevinden istifa ederek, 12 Haziran 2010 pazar günü milletvekili seçimi yapılacak olan Mardin’de milletvekili aday adayı olan Ömer Kesin, Milletvekilliği Adaylığı için Ak Parti Mardin İl Başkanlığına resmi müracaatını yaptı.

Başvuruların başladığı 7 Mart pazartesi günü öğleden sonra AK Parti’ye ilk başvuruyu Ömer Keskin, parti binasına giderek yaptı. Başvuru dosyasını AK Parti Mardin İl Başkanı Lokman Sinanoğlu’na teslim eden Keskin,  “Daha fazla demokrasi, daha fazla özgürlük ve Mardin’de ak bir sayfa açmak için AK Parti’den adayım.” ifadesini kullandı.

AK Parti’nin Türkiye’de halkının önündeki tüm barikat ve engelleri kaldırdığını kaydeden Keskin, “Türkiye’yi her anlamda inşa eden bir parti olduğu için, ülkemizdeki kangrene dönen sorunları yeni bir anlayışla ortadan kaldıran bir parti olduğu için Ak Parti’den aday adayı oldum. Mardin’de yeniden Ak bir sayfa açmak için AK Parti’den aday adayıyım. Hepimize hayırlı olsun.” diye konuştu.

Yaptığı çalışmalar hakkında gazetecileri bilgilendiren Aday adayı Keskin, açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

"Ben; Hakk’ın yolunun Halk’ın yolundan geçtiğine inananlardanım. Meclis’e girdiğim ilk gün ile ayrıldığım son gün arasında inşallah her hangi bir fark olmayacaktır. Siyaset bir ekip işidir. İşin zorluğu nedeniyle tek başına hareket edenler, ya da akraba siyaseti yapanlar uzun vadeli olamazlar. Milletvekili seçilmem durumunda; kararlarda istişare ve işbirliği, atamalarda ise liyakat esas olacaktır. Milletvekilliğim süresince siyasi irade olarak, Mardin’in  AK Parti iktidarıyla birlikte yaşadığı kalkınma dinamizmini daha ileriye taşımak için proje üretip, yapılması gereken hizmetleri titizlilikle takip edeceğim. Toplumun farklı kesimleriyle; sivil toplum kuruluşları, muhtarlar, gençlik temsilcileri ve kanaat önderleriyle, memleketimizin geleceği  için ortak vizyon etrafında bir arada olma gayreti içinde olacağım. Komşularımızla sıfır problem politikası çerçevesinde Hükümetimizin başlattığı yeni  diplomatik ve ekonomik açılım sürecinde hemşehrilerimizin, girişimci, tüccar ve yatırımcılarımızın özellikle Kuzey Irak  ve Suriye ile kuracağı ekonomik ilişkilerin hızlandırıcısı ve takipçisi olacağım.Mardinlilerin ve Midyatlıların hem Ankara’da hem de Meclis’te ‘açık kapısı’ olacağım. Başbakanımızın ve Genel Başkanımızın demokratik açılım, Kürt sorununun çözümü, temel özgürlükler ve insan hakları alanında attığı tarihi adımların destekçisi olacağım."
 

AK Parti İl Başkanı Lokman Sinanoğlu ise, tüm aday adayların AK Partiyi tercih ediyor olmasının kendileri açısından sevindirici olduğuna dikkat çekerek, “Bugün ilk defa Ömer Keskin aday adaylığı için müracaatını yaptı. Aldığımız bilgilere göre diğer bazı arkadaşlarımız da partimizden aday olmayı düşünüyor. Bu bizim için sevindirici. Bizler tamamen objektif bir yaklaşımla, Mardin halkının istekleri doğrultusunda yapacağımız araştırmalar ve genel merkezimizin yapacağı anketler neticesinde adayımız açıklanacak. Aday olacak arkadaşlara başarılar diliyorum.”dedi.

Genel merkez tarafından alınan karar gereği; Milletvekili aday adaylığı başvurularının, 7-14 Mart tarihleri arasında AK PARTİ Genel Merkezi'ne veya İl başkanlıklarına, Alındı Belgesi karşılığında bizzat aday adayı tarafından yapılabileceğini ifade eden Sİnanoğlu, başvurular, gerekli tüm evrakların tamamlanması şartıyla hafta sonunda da yetkili mercilere yapılabileceğini açıkladı.

Erkek aday adaylarından 3 bin TL., kadın aday adaylarından bin 500 TL., başvuru aidatı alınacaktır. Özürlülerden ise başvuru aidatı alınmayacak.

Anayasa'nın 76. ve Milletvekili Seçimi Kanunu'nun 10. ve 11. maddelerinde belirtilen şartları taşıyan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, AK Parti'den aday adaylığı başvurusunda bulunabilirler. Aday olabilmek için, 25 yaşını doldurmuş olmak, en az ilkokul mezunu olmak, yükümlü olduğu askerlik hizmetini yapmış olmak (Muaf olanlar aday olabilir), kısıtlı olmamak, Kamu hizmetlerinden yasaklı olmamak, taksirli suçlar hariç, toplam bir yıl veya daha fazla hapis veya süresi ne olursa olsun ağır hapis cezasına hüküm giymiş olmamak, Terör eylemlerinden mahkum olmamak, Sürekli, süreli veya geçici bir kamu görevinin üstlenilmesinden; bu kapsamda, Türkiye Büyük Millet Meclisi üyeliğinden veya Devlet, il, belediye, köy veya bunların denetim ve gözetimi altında bulunan kurum ve kuruluşlarca verilen, atamaya veya seçime tâbi bütün memuriyet ve hizmetlerde istihdam edilmekten, Seçme ve seçilme ehliyetinden ve diğer siyasî hakları kullanmaktan, yasaklanmasına karar verilmemiş olmak.

Yukarıda belirtilen kanuni şartları taşımayanlar, AK PARTİ tüzüğüne göre yetkili parti disiplin kurullarının kararı ile partiden ihraç edilenler, AK PARTİ Genel Merkezi tarafından tüzükte öngörülen sebeplerle işten el çektirilmesine karar verilen teşkilat kademe yönetim kurulları ve başkanları ile disiplin kurulu başkan ve üyeleri, AK Parti'den Milletvekili aday adayı olamazlar.

İl Başkanı Lokmanoğlu, aday adaylığı başvurusuyla ilgili detaylı bilgi almak isteyenlerin www.akparti.org.tr adresinden bilgi ve başvuru formunu temin edebileceklerini ifade etti.

Bu arada Ömer Kesin’i ilk tebrik eden parti binasında olan AK Parti Mardin Milletvekili Cüneyt Yüksel oldu.

Ömer KESKİN Kimdir?


KAYNAK: Nezir Güneş


YORUMLAR :::

 1. atakan
  09 Mart 2011 Çarşamba Saat 12:15 CEVAPLA
  Size katılıyoum Süleyman Çelik'in 50 bin oyu var...?Süleyman Bölünmzeinde 500 milyon doları var....?seçim yaklaştı açlar çoğaldı.biz temiz siyaset dürüst siyaset ve şaibesiz siyasetçi siyaset adamı istiyoruz.
 2. dursun eker
  08 Mart 2011 Salı Saat 22:29 CEVAPLA
  Ömer bey tebriklerimizi sunuyoruz.
  hem medeni cesaretinizden ötürü hem de çalışkanlığınızdan dolayı.
  İki hafta için de Mardini de midyatı da inlettiniz.
  Siyasetin nasıl yapılacağını gösterdiniz.
  Teşekkürler sizlere...
 3. eymen
  08 Mart 2011 Salı Saat 15:28 CEVAPLA
  biz midyattan Avukat Gürsel ekmen miroğlunu istiyoruz.En azından aşiret kızıdır.Halka inebiliyor aynı zamanda kültürlü bir aile.Yazar orhan miroğlunuda türkiyede herkes tanıyor.Açılım bölgemiz için çok önemli bunu yüretecek ve gerçektende insanlara bu projenin sürdürülebilir olduğunun garantisini verecek adaylar olsun.Devlete değil,halka yakın adalar olmalı bence.
 4. mahmut
  08 Mart 2011 Salı Saat 13:49 CEVAPLA
  Süleyman çelebi gibilerini istemiyoruz artık...Biz mardinliler olarak sn bölünmezi istiyoruz yada sn süleyman çelik beyi istyorz yeter artık hizmet istiyoruz.
 5. merdo
  08 Mart 2011 Salı Saat 00:10 CEVAPLA
  Ömer bey'i bilen bilir. Şuani milletvekilleri ne yaptı. (C.Yüksel az da olsa hariç.), Halit Demir yandaşlarını etrafına toparlamaya çalıştı, Gönül B. Ş. hanım sadece Ankara- Mardin seferlerde bulundu, Süleyman Çelebi efendi Ankarada mekan kurdu, ordan midyat'a sataşmaktan başka bişey yapmadı.. Geçen dönemden bahsetmek gerekirse Nihat Eride aynı tas aynı hamam, Hamidi keza aynı şekilde zaten diğerlerinden söz etmem gerekmiyor.... ANLAŞILACAĞI ÜZERE AKP BU KEZ İNCE ELEYİP SIK DOKUMAYACAKSA VAY HALİNE.. SONRA ERDOĞAN MEYDANLARA YİNE İNERDE DERSİMİZİ ALDIK DESEDE BOŞTUR... ÇÜNKÜ HALK ARTIK HATA KABUL ETMİYOR....
 6. mehdi ekinci
  07 Mart 2011 Pazartesi Saat 22:58 CEVAPLA
  başkanım siz bakmayın bunların yazdıklarına
  adam amerika'dan yazıyor. sonra da sizi tanımıyorum diyor.
  Ömer bey sovmen değil ki attığı her adımı yaptığı herşeyizırtpırt haber yaptırsın...
 7. bayram(newyork'tan)
  07 Mart 2011 Pazartesi Saat 20:28 CEVAPLA
  öncelikle ömer keskin'e hayırlı olsun diyorum ama...ben 28 yıldır mardin'deyim ve birgün olsun adını bir yerlerde duymadım...bence milletvekilliğine başvuracak kişi o yerin insanları tarafından sevilen,sayılan,insanları savaş'a değil barış'a yönlendiren ve insanların gönlünde taht kurmayı başaran lider ve değerli kimselerden olmalıdır..örnek verilmek gerekirse sn.Süleyman Bölünmez ve sn.Süleyman Çelik verilebilir...Bence ak parti çok dikkatli olmalı çünkü bdp mARDİN'DE gereğinden fazla kuvvetlendi BU YÜZDEN AK parti:Ak parti'ye yakışır,GÜÇLÜ adayları seçmeli...saygılarımla.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

İŞTE AYRINTILAR İnfaz düzenlemesi komisyondan geçti

İnfaz düzenlemesi TBMM Adalet Komisyonu'ndan geçti [...]

1 gün önce...

Kopan elektrik teline basan çoban, vefat etti

Derik'te, hayvanları otlattığı sırada kopan elektr [...]

1 gün önce...

Coronavirus tedavisi gören Molla Mahmut Kılınç’ın durumu iyiye gidiyor

Mardin’de Coronavirus testi pozitif çıkan ve hasta [...]

19 saat önce...

Karı koca birkaç saat arayla Covid-19’dan vefat ettiler

Kızıltepe ilçesinde, Coronavirus tedavisi gören ka [...]

1 gün önce...

Sosyal yardım paraları evlere tek tek teslim ediliyor

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde ekonomik istikrar ka [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Mehmet Arasan
Mehmet Arasan

Ölüm Üzerine...

1
M.Burhan Hedbi
M.Burhan Hedbi

Toplumsal pişmanlık ...

2
Osman Yıldız
3
Kadir Üründü
4
M. Sait Ekinci
M. Sait Ekinci

Sen Neymişsin Corona

5
Mehmet Kızılkaya
Mehmet Kızılkaya

Kaçacak Delik mi Arıyorsunuz?

6
Mustafa Aydın
Mustafa Aydın

Bu Günler de Geçecek

7