AK Partliler Danışma ve Eğitim için toplandılar

Muammer Güler: “Örgütün dağda eylemleri devam ederken barıştan bahsetmesi asla samimiyetle bağdaşmıyor”

Adalet ve Kalkınma Partisi Mardin İl Başkanlığı tarafından düzenlenen İl Danışma ve Parti İçi Eğitim toplantısına katılan TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı AK Parti Mardin Milletvekili Muammer Güler, “Bir yanda silahlı örgütün silahı elinde militanı dağda eylemleri devam ederken birilerinin barıştan bahsetmesi asla samimiyetle bağdaşmıyor. Analar ağlamayacaksa kan ve göz yaşı duracaksa herkesin elini samimiyetle taşın altına koyması lazım.”dedi.
Mardin Yay Grant Otelinde düzenlenen İl Danışma ve Parti İçi Eğitim toplantısına AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Nurettin Nebati, TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı AK Parti Mardin Milletvekili Muammer Güler, AK Parti İstanbul Milletvekili Mardin koordinatörü Alev Dedegil, Ak Parti Mardin Milletvekilleri Gönül Bekin Şahkulubey ve Abdurrahim Akdağ, Mardin Belediye Başkanı Mehmet Beşir Ayanoğlu, AK Parti İl Başkanı İbrahim Fide ve çok sayıda partililer katıldı.
Toplantıda açılış konuşmasını yapan İl Başkanı İbrahim Fide ve Belediye Başkanı Mehmet Beşir Ayanoğlu’ndan sonra kürsüye gelen, TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı AK Parti Mardin Milletvekili Muammer Güler toplantıda yaptığı konuşmada Türkiye'nin çok önemli bir süreçten geçtiğini, barıştan yana barış dili kullanmanın yetmediğini barış için çaba sarf edilmesi gerektiğini söyledi.
Bir dönem Kamu güvenliği müsteşarlığını da yapan Güler, geçtiğimiz günlerde Mardin’de uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit edilen polis memuru Cengiz Engizek'e Allah'tan rahmet dileyerek ''Bu olayı gerçekleştiren, Mardin'in huzurunu bozmaya yeltenenleri lanetle kınıyorum. Allah Mardin'deki huzur ortamını bozmaya yönelik bu suikastın ne ifade ettiğini çok iyi biliyoruz. Türkiye şu anda çok önemli bir kavşakta. bu kavşakta herkes gerçek niyetini barışa ilişkin amaçlarını ortaya koyuyor. Herkes kendini bir samimiyet testinden geçirmek durumundadır. Bir yandan barış dili kullanılırken yapılanların barış dili ile hiç bağdaşmadığını biliyoruz. Kim gerçekten barıştan yana ise hem barış dili kullanacak hem de barışın gelmesi için çaba sarf edecek. Bir yanda silahlı örgütün silahı elinde militanı dağda eylemleri devam ederken birilerinin barıştan bahsetmesi asla samimiyetle bağdaşmıyor. Bu konunun çözüm iradesi Ak Parti'dedir. Bu konunun gerçek çözüm adresi Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dadır. ve ona gönül veren insanlardadır. Biz bu memlekette huzurun gelmesini istiyoruz. Analar ağlamayacaksa kan ve göz yaşı duracaksa herkesin elini samimiyetle taşın altına koyması lazım. "diye konuştu.

ÇANAKKALE’DE OMUZ OMUZA ÇARPIŞANLARIN TORUNLARI CUDİ VE GABARDA BİRBİRİLERİ İLE ÇATIŞMASINLAR
Ak Parti Mardin Milletvekili Abdurrahim Akdağ İse bölgede yaşanan sorunun tek çözüm adresinin Ak parti olduğunu kaydetti. Akdağ, “Çanakkale’de düşmana karşı çarpışan dedelerin torunları bugün Cudi ve Gabbar’da birbirilerini öldürüyorlar. Zamanın ruhu ve Türkiye’nin geldiği demokratik olgunluk bu işin silahsız da çözülebileceği kâinatını herkesi ulaştırdı. Herkes bu noktada sorumlu davranmalı. Türkiye’nin enerjisini, gelişimini, hızını engelleyen bu badire aradan kaldırılmalıdır. Devlet ve hükümet konseptini savaştan barışa doğru çevirmiştir. PKK’nin de gelişen demokratik ortama uygun olarak silahsız çözüme doğru bir sorunluluk almalı. Sayın başbakan bir liderlik ve yüksek bir cesaret örneği göstererek her siyasetçinin göze alamayacağı büyük bir risk almıştır. Bunun değerini herkesin bilmesi gerekmektedir. 75 milyon insanımız doğusu ve batısı, kuzeyi ve güneyi ile akan kanın durması noktasında yekvücut olmalıdır. Böylece herkes birlikte kazanmış olacaktır.”dedi.

ALLAH, SÜRECİ ENGELLEYECEK İNSANLARIN ÖNÜNE ENGEL KOYSUN
Ak Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Nurettin Nebati ise geçmişten başlayan milli birlik ve beraberlik sürecinin başta bölge olmak üzere Türkiye’ye hayırlara vesile olacağına inandıklarını söyledi. Nebati, Allah'tan süreci engelleyecek insanların önüne engel koysun diye dua ettiklerini kaydetti.
Bu süreçin sonunda en başta ağlayan annelerin göz yaşlarını sileceklerini kaydeden Nebati, bu süreçten herkesin de karlı çıkacağını belirterek, ''Bu barış sürecinden milli birliğin pekiştirildiği kardeşin kardeşliğini hatırladığı bu süreçten hepimiz karlı çıkacağız. En başta ağlayan annelerimiz gözyaşlarını silecekler. Ve bu bölge başta olmak üzere Türkiye son 10 yılda elde ettiği o büyük hamleyi katlayarak devam ettirecektir. Rabbim bu süreci engelleyecek insanların önüne engel koysun diye dua ediyorum. Hepimizin barışa kardeşliğe sevgiye ihtiyacımız var. Bin yıldır kardeşlimizin devam ettiği gibi devam etmesi gerekir. '' dedi.
AK Parti İstanbul Milletvekili Mardin koordinatörü Alev Dedegil de, Mardin'de olmaktan mutlu olduğunu Mardin'in geçmişten bu güne çok değiştiğini otantik bir şehir haline dönüştüğünü kaydetti.
AK Parti Mardin Milletvekili Gönül bekin Şahkulubey, Ak parti 11 yıllık süresince yaptığı çalışmalar ile dünyada tarih yazdığını dile getirdi.
Toplantı daha sonra basını kapalı devam etti.

YORUMLAR

  • BASINA KAPALI OLAN TOPLANTININ VE YAPILAN İÇRAATLARIN GEREK KAMUOYUYLAN GEREK MARDİN HALKI İLE PAYLAŞILSA DAHA İYİ OLMAZ MI SÖYLEM İLE KALMAMALI EYLEM ŞART REKLAMLARDAN BIKTIK ARTIK

Yorum Ekle