Akar: İşsizler Ordusuna Hükumet Çare Bulmalı

Akar: İşsizler Ordusuna Hükumet Çare Bulmalı
25 Eylül 2019 Çarşamba Saat 10:18 0

İyi Parti Mardin İl Başkanı Süleyman Akar, "İŞ-KUR TYÇP kapsamında alınacak 1349 kişilik geçici kadroya 20 BİN kişinin başvuru yapması Bölgemizde özelikle ilimizde işsizliğin hangi boyutta olduğunun göstergesidir."dedi.

Kura çekim işlemi Başvuru sayısı bu denli olması sebebi ile Mardin Şehir Stadyumunda Kapalı spor salonunda Noter Huzurunda Kura Cekim işlemi yapıldığını hatırlatan Akar, kura çekim işlemini yerinde izlediğini belirterek, kuranın şeffaf olarak yapıldığını müşahede ettiklerini söyledi.

Geçim derdi sıkıntısından dolayı İŞ-Kur'a Baş vurarak umutlanarak kurada ismi çıkmayanların Yaşadıkları hayal kırıklığı ile Geleceğe dair umutlarını yitirdiklerini ifade eden Akar, "Hükumet Bu işsizler ordusuna geçici değil kalıcı çözümler bulmalıdır. Ülkemizde Akparti iktidarlarında işsizlikle mücadele kapsamında yeteri kadar mücadele verilmediğini Hukumet eliyle fabrikaların açılmadığını aksine Hukumet eliyle Devlete ait olan KİT lerin Çoğu özelleştirme kapsamına alınarak satılmıştır. Seçim ile iş başına gelip gelir gelmez devlete ait olan bütününe yakın büyük küçük fabrikaları satmaya başlayıp vatandaş ne oluyor dediğinde seçilen hükümet biz bu büyüklükteki fabrikaları kitleri çalıştıramıyoruz kontrol edemiyoruz O sebepten dolayı özelleştirme miz yani satmamız gerekiyor dediğinde o dönemde olan Muhalefet partileri vatandaşı uyandıramamış ise vatandaşın biraz düşünmesi lazım değil mi. İşte şimdi vatandaşı uyaran uyandıran adeta küllerinden tekrar ayağa kaldıracak yeni siyasi aktör İYİ Parti Türkiye siyasetinde yerini almış Yapılan ilk Genel seçimde T.B.M.M inde %10 oy alarak Milletimize Hizmetkar olmaya talip olduğunu göstermiştir."dedi.

.Akar, "Genel başkanımız Sayın Meral akşener'in Türkiye'de artık Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak çünkü biz varız Türkiye iyi olacak demesi boşuna söylenmiş kuru sözler değildir. Milletimiz Erken veya Zamanında yapılacak seçimlerde İYİPRTİ ye Yetkiyi Verecek İYİPARTİ Geçmiş Hukumetlerin eksik yaptığı veya yapamadığı bütün işleri tekrardan gözden geçirecek Ülkenin acil olan islerine öncelik vererek Liyakatli kadrolar ile Ülke Genelinde Tüketim ve İsraf ekonomisi ile mücadele edip özellikle İsrafı en tepeden başlayarak en alt tabakaya kadar ortadan kaldıracak ve Ülke olarak Topyekün Üretim Ekonomisine geçirilerecektir. Günü vakti geldiğinde inşallah halkımız bunu görecek ve biz iyi Parti kadroları bunu ispat edeceğiz. 2019 Türkiye genel bütçesinde yatırıma ayrılan miktar 65.4 milyar TL sadece faize aktarılacak miktar 117.3 milyar TL Cari açık ise 93.6 milyar TL ise ya yeniden borclanılarak yada vatandaşa zam olarak yansıtılacaktır. Nitekim son zamanlarda ZAM Yagmurları ile vatandaşa yansıtılmış yansıtılmayada devam etmektedir. İYİ Parti tam bu noktada işi ele alıp kaynakların doğru kullanılarak tasarruf edilerek israf önlenerek sadece ödenen faizi ortadan kaldırıldığında faize aktarılan rakam ekonomiye ekonominin kalkınmasında kullandırılarak Türkiye ekonomisi deta Çağ atlayacaktır İşte o zaman işsizlik ile mücadele yapılmış olacak ve işsizlik tamamen ortadan kaldırılarak Milletimizin yüzü Gülecektir."ifadelerini kullandı.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Büyükşehirde bir görevden alma daha

Mardin Büyükşehir Belediyesinde görevden almalar d [...]

1 gün önce...

Büyükşehir'de bugün de üç kişi görevden alındı

Mardin Büyükşehir Belediyesinde devam eden teftişl [...]

7 saat önce...

Müfettişlerden Üst Düzey Yöneticiler Hakkında Suç Duyurusu

Mardin Büyükşehir Belediyesini iki aydan beri A'da [...]

1 gün önce...

Mardinli asker ağır yaralandı

Hakkari’de görev yapan Mardinli hemşehrilerimiz u [...]

14 saat önce...

Dinçel'e ikinci dönem için de üst düzey görev verildi

AK Parti Grup Yönetimi ile TBMM Başkanlık Divanı'n [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN