Akar: KHK'li Mağdurlara Sahip Çıkılmalıdır

Akar: KHK'li Mağdurlara Sahip Çıkılmalıdır
07 Ekim 2019 Pazartesi Saat 12:19 0

İYİ Parti Mardin İl Başkanı Süleyman Akar, KHK'lılar hakkında bir açıklama yayınladı.

Akar, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Parlementer sistemden vazgeçip Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile yönetilen ülkemizin kanayan yarası haline gelen KHK Kanun hükmünde Kararnamelerin oluşturduğu mağduriyetler, insanların vicdanlarını sızlatır hale geldi.

Adaletin Tecelligahı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi T.B.M.M yerine Cumhurbaşkanlığı kararnameleri ile yönetilen ülkemizde, Çıkarılan KHK ler ile ihraç edilen veya açığa alınanlardan Takipsizlik ve Beraat kararı alan KHK. lılar yıllardır haksızlık ve hukuksuzluğun pençesi altında mağdur olarak yaşamaktadırlar.

Yoğun saldırılara uğrayan bu mağdurlar, adeta açlığa ve sefalete terk edilmiş durumdadırlar. Bu süreç en çok Devleti bir anne bir baba olarak görenleri mağdur etmiştir. Bir Mağdurun; "-Siz sanmayın el vurdu bana, öpmeye çalıştığım el vurdu bana" dizeleri durumu açıkça ortaya koymaktadır. KHK. ile ihraç edilenlerin tamamına yakını üniversite mezunu olup yüzde 20'si doktora veya yüksek lisans mezunudur. Parti Sözcümüz Yavuz Ağıraalioğlu da KHK mağdurları hakkında Partimiz suçlu ile suçsuzu ayırt edecek ve gerçek mağdurlara bir an önce iade-i itibar yolunu açacak hukuki düzenlemelere desteğini asla esirgemeyecektir. Takipsizlik ve beraat kararı alan ve hukuktan medet bekleyen bütün vatandaşlarımızın mağduriyetlerini çözmek, yeni yasama yılında milletimizin bizden beklentisidir. Türk devlet geleneğinin varoluş felsefesinin şifresi şudur:

“Ekmek, su, aş bulmak gecikebilir. Temele taş bulmak gecikebilir.  Devlete baş bulmak gecikebilir. Adalet gecikmez tez verilmeli.” Buradan hareketle; yeni yargı reform taslak paketinin adalet bekleyen bütün vatandaşlarımızın beklentilerini karşılayacak ve yaralara merhem olacak şekilde ivedilikle hayata geçirilmesi için, İYİ Parti doğruları destekleyecek ve eksikliklere dair çözüm önerilerini de sunacaktır. T.B.M.M de Milletimizi Temsil eden 589 Milletvekillerine yaptığı çagrısında Takipsizlik ve beraat kararı alan ve hukuktan medet bekleyen bütün vatandaşlarımızın mağduriyetlerini çözmek, milletimizin sizlerden beklentisidir"YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Emniyet Genel Müdürü Aktaş, Mardin'de yaralıları ziyaret etti

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Mardin'in Nusay [...]

1 gün önce...

Genç işçi gurbette vefat etti

Cezair'in Oran Şehrin'de geçirdiği kazasında vefat [...]

1 gün önce...

İskoçya’da öğrenip Mardin evi yaptılar

DÜNYANIN en büyük yardım kuruluşlarından British C [...]

1 gün önce...

Polisin yaptığı bu hareket takdir topladı

85 yaşındaki kadını kucağında taşıyarak yardımcı o [...]

1 gün önce...

Sınır ilçelerinde eğitime 2 gün daha ara verildi

Mardin'in Nusaybin ilçesinin tamamında, Artuklu ve [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN