Akar, Savur’da 2500 kişiyi istihdam edeceği tesisi gezdi

Akar, Savur’da 2500 kişiyi istihdam edeceği tesisi gezdi
30 Aralık 2019 Pazartesi Saat 17:52 2

Akar Tekstilin Sahibi Savurlu İşadamı Hayrettin Akar, beraberindeki misaifrleriyle birlikte Savur'a kazandıracağı ve yaklaşık 2500 kişinin istihdam edileceği dev tekstil fabrikasında incelemelerde bulundu.

Aslen Mardin Savurlu olan Akar Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin Akar, Savur’da 2 bin 500 kişiye istihdam sağlayacak Akar Tekstil’in dev tekstil fabrikası hakkında Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun’a ve beraberindekilere bilgi verdi.

“Kula’da işsizliği önlemede büyük bir işi başarı sağladık”

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, burada yaptığı açıklamada, Kula’da işsizliği önlemede büyük bir işi başarı sağladıklarını söyledi.

Başkan Tosun, “Kula’da dev tekstil tesisinin yapılması için ilk günden beri yoğun bir çaba ile dört koldan sarıldık. 25 Milyonluk bir projeyi Kula’ya kazandırdık. Kula’da işsizliği önlemede büyük bir işi başardık. Değerli işadamımız Hayrettin Akar'ın memleketi olan Savur'a yaptığı büyük yatırım bizleri de çok heyecanlandırdı. Bunun ilk heyecanını biz Kula’da yaşadık. Ümit ediyorum ki bu yatırımlar Savur ile Kula arasında kurulacak iş bağı ve gönül köprüsüne vesile olur. İki şehir için yeni yatırım ve projelere vesile olacaktır. İnsanın kendi doğup büyüdüğü memleketine hizmet etmesi ve insanların hayır dualarını alması kadar hayırlı ve güzel bir hizmet yoktur. Hayrettin Akar’ın bu yatırım ve girişimciliği bu açıdan takdire şayan, kendisini tebrik ediyor, misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

“Kula, Öncü Oldu”

Akar Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin Akar ise, ziyaretlerinden ve desteklerinden dolayı Kula Beldeye Başkanı Hüseyin Tosun teşekkür ederek, “Kula, yatırımlarımızın lokomotifi oldu. Belediye Başkanımız Hüseyin Tosun’un öncülüğünde bir yıldan daha kısa bir sürede Kula’da ciddi bir yatırım gerçekleştirdik. Akar Tekstil olarak şimdi de memleketimiz olan Savur’da 2 bin 500 kişiyi istihdam alanı oluşturacak olan dev tekstil yatırımına başladık. İlçemizde inşası süren 30 bin metrekarelik kapalı alana sahip büyük projemizi tamamlayıp memleketimize hizmet vermek istiyoruz. Bu yatırımla önümüzdeki aylarda inşallah tesislerimize faaliyete geçecektir.” dedi.

İşadamı Hayrettin Akar ile Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun ve beraberindekiler daha sonra Mardin büyükşehir belediye başkan vekili de olan Mardin Valisi Mustafa Yaman'ı valilik makamında ziyaret etti. Heyet daha sonra da Mardin Organize Sanayi Bölgesi çalışmalarını incelemek ve yatırım işbirliği fırsatlarını değerlendirmek için bir dizi incelemelerde bulundu.YORUMLAR :::

 1. muhammed bilen
  27 Mart 2020 Cuma Saat 00:37 CEVAPLA
  kaç yaş üzeri işçi alıyorsunuz
  bide ne işi bu
 2. Mr.irgat
  30 Aralık 2019 Pazartesi Saat 20:28 CEVAPLA
  Istanbul da 1200 tl çalıştıracak eşek bulamadığı için fabrikayı savura taşıyor.nede olsa doğu illeri 3.dünya ülkeleri.yalansa osb ye gidin ücret 1000 tl

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Ömerli ilçesinin alt yapısı yenilenecek

Mardin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İd [...]

1 gün önce...

Vefa borcunu ödemek için memleketine 5 yıldızlı otel yaptırdı

Pandemiye rağmen kendi memleketine 5 yıldızlı otel [...]

1 gün önce...

Derik şehidini Kürtçe Ağıtlarla uğurladıI

Pençe-Kaplan Harekatı bölgesinde, teröristler tara [...]

19 saat önce...

İkinci el aracını satan ev alıyor

İkinci el araç fiyatlarının 1,5 yıl içerisinde yüz [...]

1 gün önce...

HÜDA-Par iki aile arasındaki husumeti barışla sonuçlandırdı

Dargeçit İlçesinde 3 yıl önce çıkan kavga nedeniyl [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN