Akar, Savur’da 2500 kişiyi istihdam edeceği tesisi gezdi

Akar, Savur’da 2500 kişiyi istihdam edeceği tesisi gezdi
30 Aralık 2019 Pazartesi Saat 17:52 1

Akar Tekstilin Sahibi Savurlu İşadamı Hayrettin Akar, beraberindeki misaifrleriyle birlikte Savur'a kazandıracağı ve yaklaşık 2500 kişinin istihdam edileceği dev tekstil fabrikasında incelemelerde bulundu.

Aslen Mardin Savurlu olan Akar Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin Akar, Savur’da 2 bin 500 kişiye istihdam sağlayacak Akar Tekstil’in dev tekstil fabrikası hakkında Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun’a ve beraberindekilere bilgi verdi.

“Kula’da işsizliği önlemede büyük bir işi başarı sağladık”

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, burada yaptığı açıklamada, Kula’da işsizliği önlemede büyük bir işi başarı sağladıklarını söyledi.

Başkan Tosun, “Kula’da dev tekstil tesisinin yapılması için ilk günden beri yoğun bir çaba ile dört koldan sarıldık. 25 Milyonluk bir projeyi Kula’ya kazandırdık. Kula’da işsizliği önlemede büyük bir işi başardık. Değerli işadamımız Hayrettin Akar'ın memleketi olan Savur'a yaptığı büyük yatırım bizleri de çok heyecanlandırdı. Bunun ilk heyecanını biz Kula’da yaşadık. Ümit ediyorum ki bu yatırımlar Savur ile Kula arasında kurulacak iş bağı ve gönül köprüsüne vesile olur. İki şehir için yeni yatırım ve projelere vesile olacaktır. İnsanın kendi doğup büyüdüğü memleketine hizmet etmesi ve insanların hayır dualarını alması kadar hayırlı ve güzel bir hizmet yoktur. Hayrettin Akar’ın bu yatırım ve girişimciliği bu açıdan takdire şayan, kendisini tebrik ediyor, misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

“Kula, Öncü Oldu”

Akar Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin Akar ise, ziyaretlerinden ve desteklerinden dolayı Kula Beldeye Başkanı Hüseyin Tosun teşekkür ederek, “Kula, yatırımlarımızın lokomotifi oldu. Belediye Başkanımız Hüseyin Tosun’un öncülüğünde bir yıldan daha kısa bir sürede Kula’da ciddi bir yatırım gerçekleştirdik. Akar Tekstil olarak şimdi de memleketimiz olan Savur’da 2 bin 500 kişiyi istihdam alanı oluşturacak olan dev tekstil yatırımına başladık. İlçemizde inşası süren 30 bin metrekarelik kapalı alana sahip büyük projemizi tamamlayıp memleketimize hizmet vermek istiyoruz. Bu yatırımla önümüzdeki aylarda inşallah tesislerimize faaliyete geçecektir.” dedi.

İşadamı Hayrettin Akar ile Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun ve beraberindekiler daha sonra Mardin büyükşehir belediye başkan vekili de olan Mardin Valisi Mustafa Yaman'ı valilik makamında ziyaret etti. Heyet daha sonra da Mardin Organize Sanayi Bölgesi çalışmalarını incelemek ve yatırım işbirliği fırsatlarını değerlendirmek için bir dizi incelemelerde bulundu.YORUMLAR :::

  1. Mr.irgat
    30 Aralık 2019 Pazartesi Saat 20:28 CEVAPLA
    Istanbul da 1200 tl çalıştıracak eşek bulamadığı için fabrikayı savura taşıyor.nede olsa doğu illeri 3.dünya ülkeleri.yalansa osb ye gidin ücret 1000 tl

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Gazeteci Mihdi Aydoğan'ın acı günü

Gazeteci Mihdi Aydoğan'ın babası Sultan Aydoğan 56 [...]

1 gün önce...

Limakport limanı Mardin’de İş adamlarına tanıtıldı

LİMAKport İskenderun’un Mardin Merkezli Doğu ve Gü [...]

1 gün önce...

Kızıltepe operasyonundan 4 tutuklama kararı

Kızıltepe’de, PKK/PYD üyelerinin ülkeye yasa dışı [...]

1 gün önce...

Ulusal bir gazete daha kapandı

Türkiye'nin yazılı basın eserlerinden biri daha bu [...]

13 saat önce...

Maddi durumu yetersiz ailelere yardım

Midyat İlçe Jandarma Komutanlığı personelleri, mad [...]

10 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN