Akar'dan Hükumete zam tepkisi

Akar'dan Hükumete zam tepkisi
31 Ağustos 2019 Cumartesi Saat 17:47 0

İYİ Parti Mardin İl Başkanı Süleyman Akar, son günlerde artan ve üst üte gelen zamanlardan dolayı hükümete tepki gösterdi. Akar, Hükümetin İktidarda yaşadığı lüksü, şatafatı vatandaşa ödetmeye çalıştığını söyledi.

Son günlerde arka arkaya yapılan zamanların zor durumda olan vatandaşa yaşamı adeta zehir ettiğini kaydeden İyi Parti Mardin il Başkanı Süleyman Akar, iktidarın yaşadığı lüksü, şatafatı, israfı ve bunların da etkisiyle artan bütçe açıklarını finanse etmenin yolunu zam yapmakta bulduğunu ifade etti.

Başkan Akar, Memur, işçi ve çalışanların maaşlarına yapılan artışın yapılan zamların karşısında sadaka oranını bile karşılamadığını son bir ay içinde doğalgaza yapılan zam oranının ise % 30 oranında olduğuna işaret etti.

Başkan Akar, “Seçimlerden önce indirim vaad eden iktidar, Ağustos ayında doğalgaz'a ikinci kez zam yaptı. Elektriğe, doğalgaza, çaya, akaryakıta ve daha aklınıza gelebilecek vatandaşın günlük yaşamında önemli yeri olan bütün herşeye zam geliyor. İktidar milletin aklıyla adeta alay ediyor, alay etmekle kalmıyor, kalan diğer aklını da almaya çalışıyor. Hükümet yaşadığı şatafatı, israf ve gereksiz Tüketimden vazgeçilmelidir. Her şeyi Tospembe gösteren medya ise gerçekleri gizleyerek vatandaşa en büyük kötülüğü yapmaktadır. Ülkenin gerçeklerini yansıtmayan yandaş medya taraflı davranarak Sayın Cumhurbaşkanımızı yanıltmaktadır. Sayın Cumhurbaşkanımız, Türkiye’nin gerçeğini görmesi gerekiyor. TBMM’nin aktif olarak çalışması, Ülke gerçeklerinin masaya yatırılması, üretim ekonomisini biran önce hayata geçirilmesi ekonominin başına liyakatli ve İşten anlayan bir ekibin getirilmesi gerekmektedir. Tüm Kurumlarda işin ehline verilerek israfın en tepeden başlanarak ortadan kaldırılması gerekmektedir.” dedi.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Büyükşehir'de bugün de üç kişi görevden alındı

Mardin Büyükşehir Belediyesinde devam eden teftişl [...]

1 gün önce...

3 milyon TL'lik Zarar; yetkililerden tahsil edilecek

Mardin’in tarihi ve kültürel dokusunu bozduğu gere [...]

1 gün önce...

Görevden alınan yönetici sayısı 7'yi buldu

Mardin Büyükşehir Belediyesini teftiş eden müfetti [...]

15 saat önce...

Mardinli asker ağır yaralandı

Hakkari’de görev yapan Mardinli hemşehrilerimiz u [...]

1 gün önce...

Tatil dinlemediler okullarını botanik bahçeye çevirdiler

Yaz tatili dinlemediler, okullarını botanik bahçey [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN