Akdağ, Bağımsız Adayların serbest bırakılmasını istedi

Akdağ, Bağımsız Adayların serbest bırakılmasını istedi
21 Haziran 2011 Salı Saat 17:07 12

12 Haziran seçimlerinde BDP’nin desteklediği bağımsız adayların serbest bırakılmamasına AK Parti Mardin Milletvekili Abdurrahim Akdağ tepki gösterdi.

           12 Haziran seçimlerinde BDP’nin desteklediği bağımsız adayların serbest bırakılmamasına AK Parti Mardin Milletvekili Abdurrahim Akdağ tepki gösterdi.

            BDP destekli bağımsız adayların KCK tutuklularının serbest bırakılmamasını değerlendiren AK Partili Akdağ, “Milli iradenin tecellisi olarak seçilen milletvekillerinin en kısa zamanda serbest bırakılması gerekir. YSK’dan milletvekili olabilir oluru alınabildikten sonra herkesin saygı duyması gerekir.”dedi.

Hukuki sürecin tarafsız ve bağımsız yargı organının işi olduğu için değerlendirme yapmasının doğru olmayacağını ifade eden Akdağ, “Bölgede halkın teveccühünü alan adayların milletvekili seçilerek vekilleri aracılığı ile mazbatalarını almalarına rağmen serbest bırakılmaması halkın iradesine saygısızlıktır. Millet iradesine saygı olmadan demokrasi olmaz.  Egemenlik kayıtsız şartsız milletinse millet de bunları seçmişse, bunun geciktirilmemesi, zamana yayılmaması gerekir. BDP’li bağımsız adayların en kısa sürede serbest bırakılması gelip kayıtlarını yaptırması lazım. İstiyoruz ki önümüzdeki süreçte Türkiye'nin geleceğine bakalım, yeni anayasayı konuşalım. Güzel şeyler konuşmak varken zaman kaybına yol açacak konularla zaman geçirmeye gerek yok. Meclisin açıldığı gün ortak aklın egemen olacağını düşünüyorum. Herkesin aldıkları tavır ve söylemlerini de gözden geçirmesi gerekir.”dedi.

Hiç kimsenin milli iradesine karşı koyma hakkının olmadığını dikkat çeken Akdağ, herkesi bu iradeye saygı duymasını istedi.

 YORUMLAR :::

 1. FARUK
  22 Haziran 2011 Çarşamba Saat 20:57 CEVAPLA
  körü körüne ideoloji buymuş.Adamlar her şeye muhalefet.iNSAN ELİNİ VİCDANINA KOYMALI .dtp bu şekilde devam ederse kendisi kaybeder siyaset tarihinde ak parti gibi uzlaşmaya önem veren bir hükümet gelmemiştir.
 2. mardinli
  22 Haziran 2011 Çarşamba Saat 20:49 CEVAPLA
  ne demekmiş ? dogruluk. demokrasi, insan hakkı istemiyor bunlar. sayın erdoganın bu konuda açıklaması olmadı yakında açıklama yapar ve milletin iradesinin yanında olur. Çünkü demokrasi adamıdır. DOĞRUDAN YANADIR. Yorumlara gelince dtp ye doğruda söyleseniz yalanda söyleseniz ? her şeye muhafelet olurlar el insaf..Sayın AKDAĞı cesur açıklamasından dolayı kutluyorum.
 3. DERMANO
  22 Haziran 2011 Çarşamba Saat 18:46 CEVAPLA
  yav arkadaşlar bu xoser değilmiydi. ak parti:1 chp:1 bölünmez ve 3 bağımsız kazanacak diyen. dediği çıkmadı diye psikolojisi bozulmuş. tez elden doktora gitmesi, pardon hastanede yatması lazım. ALLAH ACİL ŞİFALAR VERSİN.
 4. xoser e
  22 Haziran 2011 Çarşamba Saat 18:44 CEVAPLA
  sayın xoser; neden küfrediyorsunuz. söyleyecek düzgün üç-beş cümleniz yok mu? zihniniz bu kadar mı kirli. içiniz bu kadar mı kara. gözünüz bu kadar mı kör.
 5. YORUMCU
  22 Haziran 2011 Çarşamba Saat 14:21 CEVAPLA
  yahu yapılan 2 yoruma bakıyorum da her iki tarafta memnun değil. bunara ne yapsan ne söylesen muhalif oluyorlar. sayın xoserin yorumu hiç eksik olmuyor ve hep aleyhte. adam sizin lehinize açıklamada bulunmuş siz hala başka derttesiniz. bülent arınç veya başbakan ne zaman böyle bir beyanatta bulundu ALLAH AŞKINA. Bu kadarınada pes doğrusu.
 6. Mehmet Demirler
  22 Haziran 2011 Çarşamba Saat 14:20 CEVAPLA
  mehmet bey herhalde sayın akdag bunları getirip seçtirmedi, en fazla da kendisi onlardan çekti, ses arabası dört defa taşlandı, kendisinin makam arabasının camı halen kırık, seçim merkezindeki, mescidine ses bombası atıldı, madem seçilmişler meclisi gitsinler de herkes hunerini orda göstersin de millet herkese hakettiği puanı versin.
 7. Xoser e
  22 Haziran 2011 Çarşamba Saat 14:12 CEVAPLA
  sayın xoser sen git chp ye katıl da takım tamam olsun. Maşaallah herşeye muhalefet ediyorsun.
 8. Xoser
  22 Haziran 2011 Çarşamba Saat 14:11 CEVAPLA
  sen bebek katili dedikçe o var olacaktır tabi senin gibiler türk medyalarına göre hareket ederse bebek katili dersin ulan gözünle gördün mü bebek öldürdüğü adamı burdan kızdırma o kadar rezilsiniz sizi güneydoğu'da ezdik biçtik daha da ezeceğiz!!!!! hala utanma(ar) yok biraz burnun yansın!!!!
 9. şirin
  22 Haziran 2011 Çarşamba Saat 13:53 CEVAPLA
  sayın vekilim nasılda güzel söylemişsiniz. ama bize zulm ediyorlar bu bir zulümdür haksızlık değilde nedir bugün sayın Hatip DİCLE' nin de vekilliğide düşürüldü. Bu kürt halkının iradesini hiçe saymak bizi yok etmek değilmidir eminimki sizler de bu duruma üzüldünüz. ama sizin gibi ılımlı düşünen vekillerin mecliste kürtlerin dili olması ve yeni anayasaya kürtler adına katkıda bulunmanızdileğiyle allah yar ve yardımcınız olsun.
 10. Miro
  22 Haziran 2011 Çarşamba Saat 13:50 CEVAPLA
  oylar namustu, namus satılmadı. Bağımsız adaylar bölgelerinde ezici çoğunlukla seçildiler. Seçilen vekillerimize ambargo koyulup önleri kesilirse, bizde yapılanları bize hakaret sayarız. 86 bin kusur oyla seçilen Sn. Mehmet Hatıp Dicle'nin önü kesilirse, Sn. Dicle'ye oy verenlerin önü kesilmiş olur, kardeşliğin önü kesilmiş olur, birlikte yaşamanın önü kesilmiş olur. Vicdanı olan, üç günlük dünyada kendine müslüman olmayan herkesin böyle düşünmesi lazım ve tepki koyması lazım. Kardeşin kardeşe yapıldığına bakın. Hakim, muktedir kardeş mazlum, yoksul kardeşinin dilini, adını, varlığını yasaklıyor, yasakladı yıllarca. Kimse çıkıp köprünün altında çok sular aktı, TRT 6 var gibi içi boş ve havada kalacak laflar, cümleler yazmassın. Verilen hakların tamamı verilen mücadeleyle, ödenen bedellerle alındı. Kimse durup dururken kürt kardeşlerimize bazı haklar verelim, vermenin zamanı geldi diye vermedi. Uğur Kaymaz'ı, Ceylan Onkol'u, Enez, Şerzan'ı ve daha başka öldürülen, katledilen kürt çocukları görmemezlikten gelmessin. Kendinden olmayanları katil, bölücü ilan etmesin. İnsanlara dişki yedirenler ne oluyor diye sorar o zaman insanlar, acılar yarıştırılır ve allah kurusun ülke Süriye'ye, Libya'ya döner ve herkes kayp eder. En çokta ülke katp eder. Bölgede, dünya sözü geçmeyen, sözü dinlenmeyen, Yunaistan'dan farkı olmayan bir ülke olur.
 11. mehmet demirler
  22 Haziran 2011 Çarşamba Saat 10:05 CEVAPLA
  hangi milli iradeden bahsediyorsun efendi... ülkeyi kan gölüne çeviren, milleti zorla kendilerine oy verdiirten, teröristler mi milli iradeyi temsil ediyor. şaşarım size, şaşarım üçgünlük dünya için fırıldak olanlara. olmuşken bebek katilinede af istede tam olsun.
 12. Xoser
  22 Haziran 2011 Çarşamba Saat 09:54 CEVAPLA
  ama senin erdoğan'ın ve şu bülent arınç'ın saygı duymuyor diyor illah sağdan soldan iptal edip 330'u bulacam ama bulamayacak çünkü bizimkiler bu durum karşısında dik duracak dik !!!!

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Vali Yaman'dan Şehit yakınlarına bayram ziyareti

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Mus [...]

1 gün önce...

Artukbey'den Bayram Mesajı

Mardin'den dünyaya açılan kahve markası olan Artuk [...]

1 gün önce...

Süleyman Bölünmez’den Bayram Mesajı

22. Dönem Mardin Milletvekili ve hayırsever işadam [...]

1 gün önce...

Asırlardır bayramı kına yakarak karşılıyorlar

DOĞU ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki bazı kent [...]

1 gün önce...

Gez ceylan bu dağlarda!

Nesli tükenme tehlikesi altında olduğu için koruma [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN