Akdağ, Başbakan'dan GAP'ın bitirilmesini istedi

Akdağ, Başbakan'dan GAP'ın bitirilmesini istedi
18 Ekim 2011 Salı Saat 08:47 14

Kızılcahamam Kampında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la görüşme fırsatı bulan AK Parti Mardin Milletvekili Abdurrahim Akdağ, kendisinden en kısa zamanda GAP'ın Mardin ayağının bitirilmesini istedi.

            Kızılcahamam Kampında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la görüşme fırsatı bulan AK Parti Mardin Milletvekili Abdurrahim Akdağ, kendisinden en kısa zamanda GAPın Mardin ayağının bitirilmesini istedi.

            Akdağ'ın Başbakan Erdoğan'a GAP Projesinin Cumhuriyet tarihinin en prestijli projelerinden biri olduğunu söyledikten sonra projeye entegre olan Atatürk Barajının bittiğini ancak Mardin Ovasını sulayacak olan sulama kanallarının hedeflenen 2012 yılında bitirilmesi için çalışmaların durma noktasına geldiği bilgisini vermesi üzerine Başbakan Orman ve Su Bakanı Veysel Eroğlu'nu çağırarak sorunun çözülmesini istedi.

            Akdağ burada Başbakan Erdoğan'ın da hazır olduğu ortamda Bakan Eroğlu'na sulama kanalları ile ilgili bilgiler verdikten sonra "Kızıltepe, Derik, Nusaybin ilçelerini de kapsayan Mardin Ovasında tarımsal sulamada kullanılmak üzere 2012 yılında bitirilmesi hedeflenen sulama kanalları inşaatı ne aşamada? Derik İlçesine bağlı Boyaklı Köyünde yapılması gereken gölet, kamulaştırma sürecinde sözde yüksek fiyat uygulamasından dolayı inşaatı ile ilgili olarak hiçbir gelişme yaşanmadı. Bölgemizin cam damarı olan tarım ve hayvancılığın gelişmesi ve sulu tarıma geçilmesi için elzem olan Sulama Kanallarının hedeflenen zamanda bitirilmesi için gerekli önemin verilmesini istiyoruz. Halkımızın bu konuda bizden beklentisi gün geçtikçe artıyor. Sulama kanallarının hizmete girmesi ile bölgeye getireceği ekonomik refahın yanında bölgedeki elektrik kesintileri sorununa da çözüm getirmiş olacak."dedi.

            Sorunları dinleyen Başbakan Erdoğan, Orman ve Su Bakanı Eroğlu'na talimat vererek sorunun çözülerek sulama kanallarının hedeflenen zamanda bitirilmesini istedi. Akdağ, görüşmede ayrıca GAP sorununun yanında Mardin ve bölgenin diğer sorunlarını da konuştuklarını sözlerine ekledi.

Konu hakkında gazetemize açıklamalarda bulunan Akdağ, Türkiye'nin en önemli entegre projelerinden Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP), bölgenin umudu olduğunu söyledi.

         YORUMLAR :::

 1. agam
  23 Ekim 2011 Pazar Saat 19:43 CEVAPLA
  SENDE AĞALARDAN DOLAYI KUYRUK ACISI VAR GALİBA GERİYE DÖNÜK BİR DÜŞÜN İSTERSEN))))
 2. ...ya
  23 Ekim 2011 Pazar Saat 19:39 CEVAPLA
  kör felan deyilim aksine cin gibiyim yaa sen rahat ol zamanında bitmesinimi istemiş (mardini) feth etmişşşş ama sinin aklın almaz bunları yaaaa )))
 3. ...'ya
  22 Ekim 2011 Cumartesi Saat 12:04 CEVAPLA
  sayın 3 nokta: yazıyı hiç okumamışsın galiba, projeyi ben hazırladım ben sürdürdüm ben bitiricem demiyor, projenin zamanında bitmesi için sayın başbakandan destek istiyor. bu kadar kör olmayın olaylara objektif bakın lütfen.
 4. cengawer
  20 Ekim 2011 Perşembe Saat 18:32 CEVAPLA
  arkadaşlar normalde yazılan yorumlarla ilgili bişey yazmak hiç hoşuma gitmiyor. ama bu sitedeki siyaset haberlerinde, süleyman çelik ve süleyman bölünmezi öven yorumlara gülmemek elde değil. öyle alakasız yorumlar yapılıyorki valla komedi sitelerine koysan en gülünç yazılarda bir numara olurlar. farkında olmadan sevdikleri kişileri zor duruma sokuyorlar:)
 5. mizgin
  20 Ekim 2011 Perşembe Saat 16:19 CEVAPLA
  tebrikler işte bu diğer vekillerimizden de ilimiz sorunlarının cıkıp heryerde seslendirmelerini ve takipcisi olmalarını istiyoruz
 6. ...
  20 Ekim 2011 Perşembe Saat 16:01 CEVAPLA
  sayın akdag olan biten projeleri kendine mal etmeye çalışma.
 7. AĞAM
  20 Ekim 2011 Perşembe Saat 15:29 CEVAPLA
  SAYIN BAŞBAKAN AĞALARI, PARABABALARINI ADAM YERİNE KOYMUYOR.mardindeki mitingde dediki ben AĞALARI sevmem :) SİZ AĞA parabası olun biz olmayalım be kardeş.Parada sizin olsun ağalıkta :) ama sökmüyor işte :) ...
 8. mahmut
  20 Ekim 2011 Perşembe Saat 13:18 CEVAPLA
  Zehir zemberek kod adlı arkadaş Zengin ve aga olmadıgı için iyi diyosun abdurrahım akdag için zaten aga olmadıgı için ak parti dusuk oy aldı bdp nin gerisine düştü mardinde bolunmez aday yapılsaydı s.çelik aday yapılsaydı erol doranın yerine 1 vekil daha kazancaktı ak parti ama snn gibi dşünenelr yuzundn kaybetti bolgede.
 9. Şeyhmus
  20 Ekim 2011 Perşembe Saat 00:25 CEVAPLA
  Evet doğrudur oylarınızı vermediniz ama işiniz düşüncede sözüm oy vermeyenlere vekillerimizin önünde iki büklüm oluyorsunuz vs..Allah yolunuz açık etsin AK PARTİLİ olarak sizlerle gurur duyuyoruz. İstedikleri kadar konuşsunlar, siz erdeminizle kişiliğinizle hepsine göğüs geriyorsunuz. Rabbim yolunuzu açık etsin her daim
 10. zehir zemberek
  19 Ekim 2011 Çarşamba Saat 22:07 CEVAPLA
  bırakın siyaseti şahsileştirmeyi melek gibi adamı halen hazm etmediniz
  AĞA VE ZENGİN DEĞİL FİKİR ÜRETEN VEKİLLER LAZIM BİZE
 11. çoban
  19 Ekim 2011 Çarşamba Saat 15:36 CEVAPLA
  HİKAYEDEN NAMELER....
 12. A.ÇOKTAN
  19 Ekim 2011 Çarşamba Saat 10:25 CEVAPLA
  Sayın vekilim kişisel işlerle değil toplumu ilgilendiren işlerde gayret göztermesi güzel bir durum başarılar dilerim
 13. HASAN
  19 Ekim 2011 Çarşamba Saat 08:03 CEVAPLA
  BÖLGEMİZİN SORUNLARINI DİLE GETİRDİĞİ İÇİN SAYIN VEKİLİMİZE TEŞEKKÜRLER. SONUNA KADAR SENİNLEYİZ. SELAMLAR
 14. mahmut
  18 Ekim 2011 Salı Saat 19:35 CEVAPLA
  Ben sahsen oyumu ak partiye vermedm cunku yanlıs tercih yaptılar bolunmez varken suleyman çelik varken bunun aday yapılması yanlış

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Kızıltepe'de yeni bir lezzet durağı açıldı

Kızıltepe'de 'Sürer Pide Lahmacun Salonu' düzenlen [...]

7 saat önce...

Taşlı sopalı kavgaya bıçak karıştı

Kızıltepe ilçesinde meydana gelen kavgada bir kişi [...]

1 gün önce...

Korona virüs Mardin'de emlak sektörünü de olumsuz etkiledi

Mardin'de emlak sektörü, yeni tip korona virüsten [...]

1 gün önce...

Maske değiştiren çocukların hastalık bulaştırma riski var

Koronavirüs salgınında okullarda yüz yüze eğitime [...]

6 saat önce...

Ermenistan yine Gence'yi vurdu!

Ermenistan ordusu Azerbaycan'ın Gence ve Mingeçevi [...]

6 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN