Akdağ: Dava arkadaşlarımla birlikte bu kararı aldım

Abdurahim Akdağ, AK Parti’den aday adaylığı konusunu birlikte çalıştığı Sivil Toplum Örgütlerindeki mesai ve dava arkadaşları ile birlikte aldığını dikkat çekerek aday adaylığı konusunda uzun süreden beri kamuoyunun nabzını yoklama adına herkesimle görüştüğünü söyledi.

Halkla İlişkiler Uzmanı olan Abdurrahim Akdağ, “Toplumsal baz da yapılması gereken çok şey olduğuna inanıyorum. Bunun enerjisi güçlü irade, ekip çalışması ve insana hizmet aşkı olacaktır.”dedi.

            Memuriyetten istifa ederek AK Parti’den Mardin Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıklayan Abdurrahim Akdağ, siyasete vatandaşa hizmet yapmak için başvurduğunu söyledi.

“DAVA ARKADAŞLARIMLA BİRLİKTE BU KARAR ALDIM”

AK Parti’den aday adaylığı konusunu birlikte çalıştığı Sivil Toplum Örgütlerindeki mesai ve dava arkadaşları ile birlikte aldığını dikkat çeken Akdağ, aday adaylığı konusunda uzun süreden beri kamuoyunun nabzını yoklama adına önce ailesinden başlayıp, yakın arkadaşları, dava ve mesai arkadaşları, Mardin’in ileri gelenleri, kanaat önderleri ve STK Temsilcilerinden oluşan hemen her kesimle görüştüğünü ifade etti.

Memuriyetten istifasını verdikten sonra yaptığı ilk açıklamada Akdağ, “Aday olmam “insan” odaklı ve “sosyal” düşünmemden dolayıdır. Bilgi birikimim, entelektüel boyutum ve realist hayat tecrübem halkımın “vekâletine” talip olmama neden oldu.”dedi.

            Açıklamasında Hz. Ebu Bekir’in hayatından bir örnek veren Akdağ, açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

            “Sosyal bilimcilerin değerlendirmesine göre; her insan bir değerdir. Herkesin bir amacı, ideali ve hayali vardır. Herkes de “amacı” kadar büyüktür. Rivayete göre Hz. Ebu Bekir cehennemin yakıcı/yıkıcı şiddetini bildiği ve hiçbir insanın bu azabı çekmesini istemediği için şöyle dua etmiştir: “Ya Rabbi cesedimi o kadar büyüt ki cehennemi ben doldurayım, başka kimseye yer kalmasın.”

İdeali büyük ve kutlu insanlara çok şey anlatan bir tespittir. Aday olmam “insan” odaklı ve “sosyal” düşünmemden dolayıdır. Bilgi birikimim, entelektüel boyutum ve realist hayat tecrübem halkımın “vekâletine” talip olmama neden oldu. 

“BARIŞIN VE HUZURUN TESİSİ İÇİN ÇALIŞACAĞIM”

Toplumsal baz da yapılması gereken çok şey olduğuna inanıyorum. Bunun enerjisi güçlü irade, ekip çalışması ve insana hizmet aşkı olacaktır. Yıllardır Kamu kurumları olan PTT, Telekom ve İş kurumunda hiçbir ayırım gözetmeden insanlara hizmet etmenin hazzını yaşadım.  Bunu kendime bir lütuf olarak değerlendiriyorum. Zira Allah sevdiğine insanlara hizmet etmeyi nasip eder. Bir kişiyi mutlu etmenin mutluluğuma referans olduğunu yaşayarak biliyorum. Nasip olur da Milletvekili sorumluluğu tarafıma verilir ise mutluk, paylaşma ve adalet duygusu temel ilkelerim olacaktır.

Bölgemizin örfünü, âdetini, geleneğini ve sosyolojik yapısını bilmenin yanı sıra yüksek tahsilimi Halkla İlişkiler Bölümünde yapmış olmanın temsil hususunda büyük bir imkân olduğunu ifade etmek istiyorum. Sorumluluk bilinciyle ülkemizde barışın ve huzurun tesisi için çalışmayı kendime “amaç” edineceğim. Şimdiye kadar yazdığım yazılarda, katıldığım TV programlarında ve yazdığım çeşitli yazılarda hep bu hususu göz önünde bulundurdum.

Sivil Toplum Kuruluşlarının organize ettiği ve değişik yerlerde yapılan toplantıların tümünde barışın, hukukun ve adaletin herkes için olmasının mesajını verdim.  Bu çağrıyı daha güçlü yapabilmek için Mecliste olmak istiyorum. AK Parti gurubunun bu anlamda hukukun üstünlüğünü geçerli kılacak uygun bir zemin olduğunu biliyorum. Partimin tercihi ve halkımın teveccühü bu imkânı oluşturacak iki temel faktördür. Gündemi ülke ve AK Parti gündemi ile örtüşen herkesten destek bekliyorum.”

Abdurrahim AKDAĞ Kimdir?

    

Nezir Güneş

YORUMLAR

 • SADIK ,DÜRÜST İŞİNİN EHLİ VE BİR DAVA ADAMIDIR
  HAYIRLI OLMASINI CENABI ALLAHTAN DİLERİM

  mardine hizmet edecek ender insanlardansınız . sizleri kutluyorum Abdurrahim hocam

  sen geceni kuytularında fazilet avına cıkan insanın misalisin. Rabbi Rahimim bu saatlerde başarın için kalkan elleri boş cevirmeyecektir. Allaha emanet olun güzel çalışmalar diliyorum.

  öncelikle hayırlı olsun. dava arkadaşlarımla bu kararı aldım davanızın ana teması ne yada davanız ne üzerine nelere yönelik çalımalarınız var bi açıklama yaparsanız çok sevinirim...

  kızıltepe halkı için hayırlı olsun

  'Gelecek, bugünden ona hazırlananlara aittir' Abdurrahim bey seçim çalışlarınızda başarılar dilerim KIZILTEPELİ ESER

  senin misafirin eksik olmadığına, sürekli hakkın peşinde koştuğuna ve sen kendini hakka adayarak şahsi çıkarlardan uzaklaşmış, varlığını toplumun salahına vakfetmiş bir kişi olarak aradığını bulmuş gönül heyecanı ile senin destekçiniz.Yol uzun olsada azık az olsada sular derin olsada sabır denilen ;;..... KUVVETLE DURMAK YOK YOLA DEVAM DEVAM. Abdurrahim Kardeş,

  12 Haziran seçimleri yaklaşırken Mardin için yapılabilecek çok önemli şeyler var. Mardin halkının kendisine aşina olan ve O'nun dilinden anlayan temsilcilere ihtiyacı var gerçekten. Kendi halkının çığlığına sağır kalacak kişilerden yana değil; sese ses katacak kişilerden yanadır yüreğimiz. İnşAllah Mardin hekettiği vekile sayenizde ulaşır. Desteklerimiz sizinle... Şimdiden Hayırlı olur inşAllah!

  Sn.Abdurrahim AKDAĞ Mardin için büyük bir şanstır.bu değerli şahsiyete sahip çıkmalıyız.Eminmki milltvekili seçildiği takdirde şimdi onur duyduğumuz gibi yine kendisiyle onur duyacağız.Memleteketi için varını yoğunu ortaya koyacaktır...

  Hayırlı uğurlu olur inşallah

  BÖYLE ABİSİ OLAN VARSA BERİ GELSİN...SEN namazları, GÜÇLÜ OMUZLARIN DESTEK VERDİĞİ İNSANLARLA BİRLİKTE KILIYORSUN.Rabbim DÜŞÜNCENİ hipotek altına almak İSTEYENLERDEN SENİ koruyacak.

  Değerli abim Abdurrahim.. Sıfırlanan güven kredisini yeniden tesis etmek için, kritik günlerde sıtratejik kararlardaki önderliğini, yanlız kaldığımızda zamanını ve gönlünü paylaşarak umut verdiğin günleri, gönlün ile gönlümüz arasında kopmaz bir bağ oluşturduğunu biliyoruz... Allah yardımcımız olsun.....

  Mardinden güzel hediyeler gönderiyorsunuz
  Ankaradan sizlere ne gönderelim
  teşekkürler...
  ZİYA BADUR

  ABDURRAHİM BEY HAYIRLI OLSUN İNŞALAAH SİZİN VE KIZILTEPE İÇİN HAYIRLI OLUR

  HAYIRLI OLSUN SAYGIDEĞER ABİM. İ
  nşallah hayırlı bir neticesi olur bu işinizin. bu yol zor bir yol, yoldan dönenler olabilir, istikameti sapanlar olabilir, yarı yolda bırakanlar olabilir, sonuna kadar -olsa da olmasa da- yanınınzda olanlarda olabilir, ama siz bu çizginizi ömrünüzün sonuna kadar bozmayın, istişare ve diyaloğa devam edin.

  ÖNCELİKLE A.RAHİM BEYY SİZİN ADALETLİ VE DÜRÜST BİR İNSAN OLDUĞUNU BİLMEYEN YOK VE SİZİN MİLLETVEKİLİ OLMANIZI EN İÇTEN DİLEKLERİNLE KUTLARIM...

  SİZİN VE KIZILTEPE İÇİN HAYIRLI OLMASINI VESİLE EDERİM...

  hayırlı olsun abdurrahim amca.....

  BİR İMAMHATİPLİ OLARAK ARAMIZDAN BÖYELE GÜZEL İNSANIN ADAY ADAYLIĞINI CANI GÖNÜLDAN DESTEKLİYORUM. ALLAH YARDIMCIN OLSUN...

  A.rahim kardişime en içten dileklerimle başarılar dilerim.Güzel biir seçim olur işallah

  A.RAHİM BEY HAYIRLIolsun kızıltepe sizin için bir seçim olur.

  Abdurrahim dayıma başarıyar.

  sermayesi EDEB olan insan ABDURRAHİM abi; RABBİM yar ve yardımcın olsun

  A.rahim bey hayırlı olsun kızıltepe için güzel biir seçim olur. selam ve dua ile

  Demokrat kişiliğinizi herkes bilir. Mardin için size ciddi ihtiyaç var.
  Hayırlı olsun.Yola bu kulvardan devam...

  gündemi sen belirleyeceksin artık
  rabbim yar ve yardımcın olsun.
  Mardin'deki imam hatipliler

  sayın abdurrahim akdağ mardin milletvekiliiği aday adaylığınızı canı gönülden destekler iyi günlere vesile olmasını diler başarınızın tamamına ulaşmanızı temin ederim

  ilk öncelikle aday adaylğınıza cok sevindik . mardin halkı için hayırlı olacağına inanıyorum tebrikler sayın abdurrahim akdağ

  Abdurrahim Abiciğim, adaylığın hayırlı uğurlu olsun. İnşallah hayılara vesile olmasını dilerim.

  GÜNEYDOĞU VE MARDİN İÇİN ÇOK İYİ BİR ADAY OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM.BÖLGEYE İYİ HİZMETLERDE BULUNACAKTIR.KENDİSİNE BAŞARILAR DİLERİM.

  a.rahim abimizin farklı bir vekil modeliyle önceki vekillerin süregelen tabularını yıkarak hizmet aşkıyla çalışıp en iyi şekilde halkımıza hizmet vererek hem kendi hem de akp nin çıtsını dahada yükselteceğine inancımız tamdır onu can u gönülden destekliyor olmamızdaki en büyük etken de vekil gibi vekile olan susayışımızdır.şimdiden hayırlı olsun

  siz gönüllerin insanız, hoş görünüz, saygınız, edebiniz, örnek alınan bir kişiliğiniz var.koltuk hevesinizin olmadığını sizi tanıyan bütün insanlar biliyor. hakkınızda hayr olanı diliyorum.rabbim ol derse olur.bunun önüne hiç kimse gecemez .ABDURRAHİM ABİ gönlümüzdesiniz iyi çalışmalar

  “Sosyal bilimcilerin değerlendirmesine göre; her insan bir değerdir... yazınızda yazıldığı gibi sizde mardin için bir değersiniz.Abdurrahim AKDAĞ'I çıkmış olduğu bu yolda destekliyorum. çünkü siz bir DEĞERSİNİZ.

  Araştırmacı ve yazar kişiliğinizle mardin adına büyük işler başarıcağınızdan eminim, toplumsaol olayları hem sosyolojik hemde örfi olarak en iyi değerlendiren şahıslardan olduğunuz yazdığınız rapor ve yazılarınızdan belli olluyor.Mardin için ve sizler için hayırlısı olması dileklerimle

  abdurrahim beyin burdaki yoksul insanlara yaptığı yardımlar önceden biliniyor.tamamen kendini halkına adamış bir insan.vekil olursa vekillik onun için sadece bir sıfat olur.çünkü vekillerin yapmadığını o kendi halkına yapmıştır.allah kısmet ederde vekil olursa daha fazlasını yapacağına inanıyorum.allah yardımcı olsun.

  SAYIN ABDURRAHİM AKDAĞ BÖLGEDE ÇOK İYİ TANINAN BİR ŞAHSİYETTİR.KENDİSİNİN NE KADAR İYİLİKSEVER, YARDIMSEVER VE DÜRÜST BİR İNSAN OLDUĞUNU TÜM BÖLGE HALKI BİLMEKTEDİR.KENDİSİNE SAYGI VE HÜRMETLERİMİZİ SUNAR BAŞARILAR DİLERİZ.ALLAH YOLUNU AÇIK ETSİN.

  Değerli abicim, çok sevindim adaylık yarışına girmene. Allah yolunu açık etsin, soyadın gibi Ak olan alnınla Ak Parti'de çok güzel işler yapmak nasip olur inşallah da biz de Mardinliler olarak gururla izleriz seni.

  Bölgemizin örfünü, âdetini, geleneğini ve sosyolojik yapısını bilmenin yanı sıra yüksek tahsilimi Halkla İlişkiler Bölümünde yapmış olmanın temsil hususunda büyük bir imkân olduğunu ifade etmek istiyorum. Sorumluluk bilinciyle ülkemizde barışın ve huzurun tesisi için çalışmayı kendime “amaç” edineceğim. Şimdiye kadar yazdığım yazılarda, katıldığım TV programlarında ve yazdığım çeşitli yazılarda hep bu hususu göz önünde bulundurdum.

  YÜREĞİNİZE SAĞLIK HAYIRLI OLSUN ABDURRAHİM ABİ

  guzel insanlar güzel düşünür. güzel düşünceleriniz hayatınıza ve hayatımıza yansıttığınız için sizlere sonsuz teşekkür ediyorum. ilkelerinizle bizlere yol gösterdiniz örnek insan ABDURRAHİM ABİ YOLUNUZ açık olsun

  hayırlı olsun size yakışır ABDURRAHİM BEY

  hayırlı olsun aday adaylığınız çok sevindik.sizin gibi mübarek insanlara halkımızın ihitiyacı var ve inşallah hayırlı işlere imza atırsınız..
  saygılarımla..

  değerli büyümüz sürgücülerden bir aday olması bizleri cok mutlu etti yıllardan beri gelen ve bir cok oy potansıyelıne sahip olan sürgücülerin değerli insanı yolun açık olsun .
  mardin için hayırlara vesile olur insallah

  inananların gür sesi
  rabbim yolunu açık etsin

  SELAM VE DUA İLE ..
  HALKI , HALKINI VE AHLAKI BİLEN BİRİ OLARAK TANIYORUZ.
  İNŞALLAH DİYORUM ...BU SEFER BİZDEN OLUR BİRİLERİ...

  BÖLGEMİZE YAKISAN ADALETLİ VEKİLİMİZİN OLMASINI GURUR DUYARIZ.BAŞARILARINIZIN DEVAMNI DİLERİM SAYIN ABDURRAHİM AKDAĞ

  ADAY ADAYLIĞINIZ HAYIRLI OLSUN ABDURRAHİM BEY İŞALLAH MARDİN BÖLGESİ İÇİN BAŞARILI ÇALIŞMALARDA BULUNURSUNUZ GERÇİ SİZDEN ŞÜPHEMİZ YOK DEĞERLİ BİR İNSAN OLDUUNUZU BİLİYORUZ BAŞARILAR DİLERİM

  MARDİN LİFE NİN OKUYUCU OLARAK SİZİ BURADA TANIDIM. MARDİN İÇİN BU DEFA GÜZELL ŞEYLER OLACAK DİYE DÜŞÜNÜYORUM. BÜTÜN GÜZELLİKLER MARDİN LİFE İÇİN TEŞŞÜKKERLER, BAŞARILAR...........

  Aday adayı bolluğunun yaşandığı bu süreçte farklı yüzlerle halkın önüne çıkan partiler daha başarılı olacağına ve bu işi akp nın başarılı bir şekilde yaptıda ortadadır. yeni yüzler ve yeni simalar görmek umudunu koruyarak hayırlı olsun.

  Abdurrahim bey kızıltepe nin eğitim sorununu biliyorsunuzdur, kalabalık sınıflar, fiziki yetersizlikler, eğitim araç gereçlerinin yetersizliği, bt sınıflarının yeterli olmayışı diğer yandan zegan deresinin durumu gibi konuları daki düşüncelerinşzi de açıklasaydınız iyi olurdu. başarılar dilerim

  63 000 öğrencisi olan kızıltepe ilçesinin eğitim sorununu meçliste çok guzel dile getireceğinize olan inamcımla halırlı olsun....

  dillerin ve dinlerin merkeezi olan mardin ve ozellikle kızıltepe için hayırlı olsun....

  Öncelikle meclise girersiniz inşallah. sonra da kürt sorunu ile ilgili olarak yazılarınız ve çözüm önerilerinizi meclistede dile getirirsiniz. hayırlara vesile olsun

  Tespitleriniz cok dogru dere ıslahları, eğirtim ve sosoyal devletın gereği olan insan odaklı çalışmaların da olması gerekıyor. ahmet kardeşime katılıyorum . başarılar

  ahmet yıldırım kardeşim zergan deresi projesini hatırlattığı için teşekürederiz ama kızıltepenin sadece bu sorunu değil eğitim sorununu dere projesinden daha önemlidir çünkü geleceğimizin teminatı olacak çocuklarımıza iyi bir eğitim geleceğe en büyük yatırım dır abdurrahim kardeşimize başarılar dileriz işallah bunları meclis çatısı aldtnda dile getirir.

  hayırlı olsun aday adaylığınız çok sevindik bir kızıltepeli olarak zergan deresine bir çözüm getireceğinize inanıyoruz tekrar hayırlı olsun.

  Vizyonunuz 2023'ÜN ÇOK ÖTESİNDE misyon edindiğiniz dava gelişen ve değişen türkiyede mimar olmanız dileklerimle...
  Allah yolunuzu açık etsin

  Değerli ağbimiz çok sevindik.
  Gelişen Mardin için senin gibiler lazım zaten. bir de Ak parti olması özellikle çok güzel olmuş. Mardinde akpartinin 6da 6 alması en büyük dileğimiz, inşallah senin gibi doğru isimler listeye girince bu dileğimize alnımızın akıyla ulaşacağız.

  maşallah pırlanta gibisiniz kazanmanızı bekliyoruz

  Bugüne kadar genel seçimlerde hep partinin ismine evet dedim. Bu sefer gözüm oy pusulasında ilk defa aday adına bakacak ve isminizi ilk sırada arayacak...
  Değerli Abim ALLAH yolunu açık kılsın. Destekçin ve takipçiniz...

  ABDURRAHİM ABİ çok sevindik
  ALLAH yar ve yardımcınız olsun

  Tam adaylığınızı görmek dileğiyle.
  Başarılarınızın daim olmasını temenni ederim.

  değerli insan yolun acık olsun hayat mucadelen ve kişisel mınkebene ulaşman dileklerimle

  yolunuz acık olsun rabbım hakkınızda hayırlı olanı nasıp etsın değerli abim. sizin adınıza çok sevındik . hasan

  Gelişen ve büyüyen Türkiyede, geride kalan Mardin istemiyorsak, TÜM MARDİNLİLERİ SAYIN ABDURRAHİM ABİYE DESTEK VERMEYE ÇAĞIRIYORUM. BAŞARILAR DİLİYORUM

  Hayırlı olsun mardinlife'ın değerli yazarı, sizin yazılarınızı merakla bekleyen bir okurunuz olarak çok sevindim. Demokratik açılım için yaptığınız değerli çalışmaları inşaalah meclis çatısı altında devam edersiniz. başarılar diliyorum.

  bu sitede aykırı mesajlara yer verilmiyor mu?.2 tane yazdım,tık yok.Sadece yıkama yağlama mı yapmamız lazım....dava !.Ne davası koltuk davası.geçin bu ayakları.Kendiniz için istediğinizi başkaları talip olunca onlarında bir davalar olabileceği ihtimalini neden yok sayıyorsunuz...

  Sizinle Türk Telekom'da kısa bir sohbetimiz olmuştu. O zaman da çok etkilenmiştim sohbetinizden. Şimdi internette gezerken adaylığa talip olduğunuzu görünce çok sevindim. Bu işi gerçekten altından kalkabilecek insanların üstlenmeye yeltenmesi lazım aslında. Ben olur olmaz herkesin adaylığını görünce üzülüyorum ama altın her zaman altındır, farkınızın farkedileceğinden şüphem yok Allah'ın izniyle.
  Mecliste de çayınızı içmek nasip olur inşallah.

  Abdurrahim Bey açıklamasında Hz. Ebu Bekir’in hayatından örnek verip: “Sosyal bilimcilerin değerlendirmesine göre; her insan bir değerdir. Herkesin bir amacı, ideali ve hayali vardır. Herkes de 'amacı' kadar büyüktür" demiş.
  Gerçekten çok etkileyici. Bence Sayın Akdağ da büyük bir değer ve bu yarışta zafer bayrağını eline alıp tüm amaçlarını, ideallerini ve hayallerini gerçekleştirmesini umuyorum.
  İnternetteki tüm yazılarını okudum, bizzat tanışmak nasip olmadı ama ben bir Mardinli olarak gurur duydum.
  Dillerin ve dinlerin şehri Mardin'e böyle adaylar yakışır, sadece el kaldıran vekillerden bıktık artık.

  abdurrahim amca adaylığınızı öğrenince çok sevindim elimizden bişey gelirse sonuna kadar yanındayız allahın izniylen

  Aday adaylığınız hayırlara vesile olur inşallah...
  Ak Parti ile Ak yüz: Akdağ

  Allah yar ve yardımcınız olsun.

  her ne kadar diğer partilere gönül vermiş olsakta akp de millet vekilliğine aday olan ABDURRAHİM AKDAĞ GİBİ değerli bir insanın memlekete hayırlı olacağını düşünüyorum oyum sizindir şimdi den sizi kutlarım saygılarımla.

  HAYIRLI OLSUN SAYGIDEĞER ABİM. İ
  nşallah hayırlı bir neticesi olur bu işinizin. bu yol zor bir yol, yoldan dönenler olabilir, istikameti sapanlar olabilir, yarı yolda bırakanlar olabilir, sonuna kadar -olsa da olmasa da- yanınınzda olanlarda olabilir, ama siz bu çizginizi ömrünüzün sonuna kadar bozmayın, istişare ve diyaloğa devam edin. kimseye kırılmayın ve kimseyi kırmayın,
  SELAM VE DUA İLE.

  yolunuz Açık olsun, acaba ne zamaN aday adaylığıIZI Koyarsınız diye çok bekledik hayırlı olsun rabbim sizlerle olsun sayın akdağ sonuna kadar sizler için çalışıcaz gece gündüz demeden

  sizi sözlerinizle anlatmak isterdim ama beceremem, sizin dünyaya baktığınız gibi bakmak isterdim ama bakamam ne güzel insansınız edep, ahlak timsali yürekli insan YOLUN açık olsun.

  maşallah bu sefer çok kaliteli aday adylarımız var. inşallah AK PARTİ bunu iyi değerlendirir. abdurrahim abi, mustafa abi, cemalettin saylık... ve diğerleri bu sefer güzel bir yarış izliycez sanırım. dostluğun, ahlağın, insanın, mardinin ve islamın kazandığı bir seçim olması dileğiyle. BAŞARILAR TEK KOLLU KAHRAMAN:)

  ABDURRAHİM BEY HAYIRLI OLSUN ADAY ADAYLIĞINIZ DİYORSUNUZKİ DAVA ARKADAŞLARIMLA KARAR ALDIM ANCAK DAVA ARKADAŞLARIM DEDİĞİN ....

  SİZİ CANIM DERBESİYE GÜNLERİ YAZINIZDAN BİLİYORUM, BİR ŞENTURTLU OLARAK BU YAZDIĞINIZ YAZI İÇİN TEŞEKÜR EDERİM. ADAYLIĞINIZ BİZLER İÇİN HAYIRLI OLMIŞTUR. SELAM ÖZDAŞ AİLESİ

  Ben bir bayan olarak bölgenin şartlarının bayanlar için ne kadar olduğunu biliyorsunuz dur inşaallah, nasip olurda meclise giderseniz bunları dile getireceğinize inanıyor ve size başarılar...

  ABDURAHİM AMCANIN DÜŞÜNCELERİNE VE FİKİRLERİNE OLAN İNANCIM LA BAŞARILI OLCAĞINA CAN VE GÖNÜLDEN İNANIYORUM... KIZILTEPE İÇİN HAYIRLI OLMUŞTUR.

  DEMOKRATİK AÇILIM KONUSUNDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ BURDA OKUDUM.İNŞAALLAH BU DÜŞÜNCELERİNİZİ MECLİSTEDE DİLE GETİRE CEĞİNİZE OLAN İNANCIMLA...
  BAŞARILAR DİLERİM

  SİYASETE ŞİMDİYE KADAR B ÖYLE DEĞERLİ İNSANLAR BAŞVURMUYOR DU ALLAHA ÇOK ŞÜKÜR BÖYLE SİZİN GİBİ DEĞERLİ İNSANLARDA BAŞ VURMAYA BAŞLADI VE SONUNA KADAR SİZİNLEYİZ...

  türk ve kürd kardeşlerimiz için hayırlı olacağı,bölgeye barış ve huzurun gelmesi için yapacağınız çalışmalar için şimdiden teşekürler...ABIŞKA KIZILTEPE

  GÜZEL BAKAN GÜZEL GÖRÜR, GÜZEL GÖREN DÜNYASINDAN LEZZET ALIR. GÜZEL BAKIŞLI İNSAN SANA VE TÜM ADAY ADAYLARINA HAYIRLI OLSUN DİLİYORUM. KAZANAN MARDİN OLSUN İNŞALLAH. VESSELAM

  Abdurahim amcaya başarılar dilerim bir kızılteli olarak her görevede hazırım onun için ve inşallah hayırlı uğurlu olacaktır...

  Bir okurunuz olarak şu belirmekte fayda görüyorum, daha önceki adaylardan daha farklı olacağınıza olan inancımızın devamı ile başarılar dilerim!

  sahsen suleyman bolunmez,zeynel abıdın,muammer guler gıbı ınsanlar mardınımıze hızmet ıcın adanır sımdıye kadar muracaatta bulunanlar yıne eskı mılletvekıller ne yapmıssa onlar da gıdıp anca para yerler bos bos hep dıyorsunuz boyle boyle ama ankaraya gıdıyorsunuz masallah mardıne gelmez oluyorsunuz umarım cıddı adaylar belırlenır..

  HELE ŞÜKÜR ABİ YA, HAYIRLI UĞURLU OLSUN. YOLUN AÇIK OLSUN.

  A.rahim AKDAĞ amcanın aday adaylığını duyunca çok sevindim inş. genel merkez de böyle değerli ve insanoğluna hizmet etmeyi seven birini aday olarak gösterir. allah yar ve yardımcınız olsun

  a.rahim abimizi aday adaylığı konusunda öncelikle tebrik eder. Allah tamamına erdirir inşallah.Abimizin kızıltepe ye bambaşka kriterde bir vekil olacağına,ilçemizden bugüne kadar çıkan tüm vekillerden farklı bir nitelik ve hizmet aşkıyla çalışacak ,örnek bir vekil olarak kendisini halka kabul ettirecek bir performans göstereceğine inancım tamdır.şimdiden tüm kızıltepe halkına ve AKP cemiyetine hayırlı olsun.

  MARDİN LİFE ye teşekkürler. bize adayları çok güzel tanıtıyorlar, editöre teşekkürler. A.rahim beye de en içten dileklerimle başarılar dilerim. Mardin için hayırlı olur, diyorum.

  Ben bir aile dostları olarak çok sevindim inşalah kızıltepe için hayırlı olur.

  Değerli Abimize başarılar dilerim. Kızıltepe halkı bu adaylığı sonuna kadar destekleyecektir. hayırlı olsun

  aday adaylığınız hayırlı olsun. size tam destek veriyoruz

  bu kadar isabetli bir aday olamazdı. mardinimiz için hayırlı uğurlu olsun. durmak yok yola devam

  çok sevindim. desteğimiz tam

  HEPİMİZE HAYIRLI OLSUN .TEBRİKLER

  yaptıklarınızı biliyoruz ve mardin için fedakar bir şekilde çalışacağınızdan eminim mardin ve sizin için hayırlısı inşaallah.

  GÖNLÜMÜZ VE DUALARIMIZ SİZİNLE....

  Mardin İlimiz özelde de kızıltepe ilçemiz için güzel bir seçim olur. Çok sevindik hayırlı olsun!

  Öncelikle size hayırlı olsun bu kararınız. Sizi tanımam etmem, ancak bu sitede arasıra yazılarınızı okurum (içinde etnik sorun olan haberler hariç). Yalnız lütfen akp ye bir dava bir misyon yüklemeyiniz. Çünkü akp bir zamanların anap' ı gibi bir partidir. Menfaat bittiği anda akp de biter. Birde lütfen ashapları halifeleri bu işe karıştırmayın. T. Erdoğan da, Hz. Ömer’in adaleti üzerine siyaset yapıp geldi, yaptığı ilk icraat bir oğlunu ABD de küresel sermayenin merkezinde işe koydu, bir oğluna 100 metre lik Gemicik aldı, damadını medya patronu yaptı, İslam’ın emri olan Zinayı suç olmaktan çıkardı, idamı kaldırdı, sözde düşman olduğu Siyonistlerden Cesaret madalyası aldı (neyin cesaretiyse), bölücülerin ağzıyla konuşup habur rezaletini yaşattı ve İslam bayraktarlığını yapan bir milletin ordusunun başına çuval geçirtti. vs vs vs. dolayısıyla herkesin her partiden aday olmaya hakkı var, ama müslümanın müslümanı aldatmaya hiç hakkı yok. tekrar adaylığınız size ve Müslüman Türk milletine hayırlar getirsin...

  Mardin ilimizin miletvekili aday adayı Abdurrahim Akdağın en doğru seçim olacağını düşünüyoruz.Hayırlı olsun.

  A.Rahim Bey Kızıltepe Halkı için çok güzel şey yapacağına inancımız tamdır. Hayırlı olsun Selammmmmmmmm

  Bir kızıltepeli olark çok sevindik inşaallah mardin için ilimiz hayırlı olur.

  ailesini yakından tanıdığım, oğluyla bizzat arkadaş olduğum değerli insan, sürgücüler olarak samimice ve içten duygularla desteklemek istediğimiz tek aday adayısın. hayırlı olsun...

  Ak Parti ile başlayan ak yılların Mardin'de böyle ak bir yüzle devam etmesini can-i gönülden diliyorum ve Abdurrahim Akdağ'ı şiddetle destekliyorum.
  Aday Adaylığı'ndan Aday'lığa,
  Aday'lıktan Milletvekilli'ğine hayırlısıyla...

  hayırlara vesile olsun.
  HALKIN GÖZÜNDE VE GÖNLÜNDE HER ZAMAN EN GÜZEL DÜŞÜNCELERLE ANILDIN, İNŞALLAH BUNDAN SONRADA ÖYLE OLUCAKTIR.
  YOLUMUZ AÇIK OLSUN.

  NİHAYET:) ÇOK GEÇ KALDINIZ,
  İNŞALLAH HAKKINIZDA HAYIRLI BİR SONUÇ OLUR. ÇOK SEVİNDİM. BAŞARILAR.

  hayırlı olsun değerli abim.
  inşallah güzelliklere vesile olur bu adımınız.

Yorum Ekle