"AKP Hükümeti Kürt gençlerinden korkuyor"

18 Ocak 2015 Pazar Saat 18:29 4

HDP Mardin Milletvekili Gülser Yıldırım, katıldığı Artuklu Gençlik Meclisi Kongresi'nde AKP hükümeti ve diğer güçlerin Kürt gençlerinden korkması nedeniyle Cizre'de olduğu gibi katliamlar gerçekleştirdiğini söyledi.

DBP Mardin Artuklu Gençlik Meclisi, "Şimdi değilse ne zaman, biz değilsek kim" şiarı ile 1. Olağan Meclis Kongresi'ni gerçekleştirdi. Şimal Düğün Salonu'nda yapılan kongreye HDP Mardin Milletvekili Gülser Yıldırım, DBP ve HDP il ve ilçe örgütleri yöneticileri, DBP Nusaybin, Kızıltepe, Savur gençlik meclisleri de katıldı.

Salona ise PKK, HPG, YPG bayraklarının yanı sıra PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın posterleri ile "Ji bo azadîya Serokatî dagirkerî rake, xweserî ava bike" yazılı pankart asıldığı görüldü.

"Çerxa Şoreşê" marşı eşliğinde saygı duruşu ile başlayan kongre, divan seçimi ve DBP Artuklu Gençlik Merkezi sözcüsü Gülistan Yaray'ın konferansa ilişkin hazırlanan yazıyı okuması ile devam etti. Yaray, emperyalist güçlerin çizdiği sınırların özelde Ortadoğu halkları ve dünya halkları tarafından artık kabul edilmediğini belirterek sömürgeci sınırların gençliğin daha örgütlü bir şekilde çalışması ile artık yıkılacağını söyledi. Kürt gençlerin emperyalist güçler tarafından asimile edilmeye çalışıldığını da sözlerine ekleyen Yaray, "Kürt gençleri yılardır kendisine yönelik yapılan inkar ve imha politikasına karşı mücadele etmiş ve göstermiştir ki asla kendi davasından vazgeçmeyecektir. Kobanê bunun açık bir göstergesidir. Kobanê'de Kürt gençleri, AKP ile ortaklaşa hareket eden DAİŞ çetelerine karşı en iyi mücadeleyi göstermiştir. Kürt gençlerinin mücadelesi ile Kürt halkı özgürlüğüne daha yakın olmuştur. Emeğe ve bedellerine sahip çıkan gençlik, bu devrimi başarıya ulaştırmalıdır. İnanan, çalışan, zaferden başka hiçbir şey düşünmeyen ve gündemine almayan gençlik özgürlüğünü kazanacaktır" dedi.

Yaray'ın konuşmasının ardından söz alan DBP ve HDP il örgütleri eş başkanları konuşmalarda bulundu.

'Kürt halkının gençlerine devamlı düşman olarak bakılıyor'

Yapılan bu konuşmalar sonrası gençlere seslenen HDP Mardin Milletvekili Gülser Yıldırım ise halkların devamının gençler üzerinde olduğunu ifade ederek Kürt gençlerine yönelik düşmanca yaklaşımın olduğunu söyledi. Yıldırım, düşmanca yaklaşımı "Çünkü bu halkın gençleri geleceğin devamıdır. Bu nedenle Kürt gençlerine yönelerek onları asimile etmek ve yok etmek istemektedirler. Çünkü biliyorlar ki sahte sultanlıkları bu gençler yıkılacaktır. AKP hükümetinin yanı sıra diğer güçler Kürt gençlerinden bu yüzden korkmaktadırlar. Cizre olaylarında yaşamlarını yitirenler 12,15,16 yaşlarında gençlerdi. Bu onların korktuğunun göstergesidir" şeklinde sözlerle ifade etti.

Yapılan konuşmaların ardından Meclis seçimlerinin yapılmasıyla ve çekilen halaylarla konferans son buldu.

KAYNAK: www.diyarbakirhaber.gen.tr


YORUMLAR :::

 1. mustafa
  19 Ocak 2015 Pazartesi Saat 15:10 CEVAPLA
  Kürt gençleri değil, teröristlerden orkuyor
 2. Kulakulolma
  19 Ocak 2015 Pazartesi Saat 15:10 CEVAPLA
  Sadece Akparti'mi hepimiz korkuyoruz sizin yetiştirdiğiniz gençlerin şerrinden (!)
  Kobani eylemlerinde sergilenen vahşeti gördükten sonra korkmaz mıyız.
  Sizin kendi ideolojik çıkarınız için Bütün Kürdistan'ı ve kür'tleri bu gençlerin eliyle nasıl ezip geçtiğinizi (hemde mübarek bayramda) gördükten sonra korkmaz mıyız.
  Ve bu gençler eliye çözüm sürecini tıkadığınızı görünce korkmaz mıyız.
  Emin olun kürt'ierin geleceği adına bir kürt olarak sizden çok ama çoook korkuyuruz.
  Çünkü güven vermiyorsunuz.
 3. Zozan
  19 Ocak 2015 Pazartesi Saat 00:56 CEVAPLA
  Gülser hanım siz ankarada meclisin bütün imkanlarını en lüks ve konforlu şekilde tepe tepe kullanırken kürt gençleri açlıktan yoksulluktan kırılıyor. Ara sıra buralara uğrayıp millete gaz vermeyin yazıktır. kimsenin kimseden korktuğu yok gençleri kışkırtmayı bırakın.Son olaylar tam 56 kişi öldü günah bu insanlara analarına babalarına yazık.
 4. ben
  18 Ocak 2015 Pazar Saat 23:55 CEVAPLA
  Ben bir Kürt genciyim ve BDP-DHP-PKK-YDG-KPSS-OSS ismi her ne haltsa benim adıma konuşmasın lütfen.Dağfa PKK,mecliste BDP,yolda YDG,bayırda bilmem ne çayırda bilmem ne...Komedisiniz.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Yaralı at yol kenarına terk edilmiş halde bulundu

Savur ilçesinde yol kenarına terk edilmiş yaralı a [...]

1 gün önce...

Yeğenine cinsel istismarda bulunan şahıs tutuklandı

Kızıltepe ilçesinde, 16 yaşındaki yeğenine cinsel [...]

1 gün önce...

Başkan Erdem'den Başkan Şahin’e Plaket

Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, Midyat Sokak [...]

1 gün önce...

Tedbirlerine uymayan işçi tazminatsız kovulabilir

Kanuna göre işveren işçilerini koronavirüse karşı [...]

1 gün önce...

Kantin işletmecileri, can suyu paketi istiyor

Kantinciler, “Bağ-Kur primi, SGK, vergi borcu, ele [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Dilan Özgün Uzm. Diyetisyen
Dilan Özgün Uzm. Diyetisyen

Ergenlik Döneminde Beslenme

2
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Nefes Zamanı…

4
Nezir Güneş
Nezir Güneş

Korona Deyip Geçmeyin!

5
A.Vahap Kaya
A.Vahap Kaya

Nezaket

6
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

Arabuluculuk Kurumu ve Kavramı 

7