Alkış, Halepçe katliamını kınadı

Töre Cinayetlerini Önleme ve Kadın Potansiyelini Değerlendirme Derneği Başkanı ve aynı zamanda AK Parti milletvekili aday adayı olan Zeynep Alkış, Halepçe katliamını 27. yıl dönümünde yazılı bir açıklama yayınladı.

Töre Cinayetlerini Önleme ve Kadın Potansiyelini Değerlendirme Derneği (TÖRKAD) Başkanı Zeynep Alkış, Halepçe katliamını 27. yıl dönümünde yazılı bir açıklama yayınladı.
O gün yaşanan trajiden ders alınmadığı ve dünyanın vahşete sessiz kalarak destek vermesinden dolayı Esed'in Suriye halkına her gün aynı katliamı yaptığını ifade eden Alkış, "27 yıl önce Halepçe vahşeti için diktatörlere kimyasal gaz veren zalim suç ortakları bugün Suriye için de sessizler, tepkisizler. Beşşar Esed liderliğindeki Baas rejimi halkının talebini kurşunlarla, tanklarla, uçaklarla karşılarken, "Dur" demeyen Batı, dünde Irak'ın Halepçe kentinde savunmasız, sahipsiz halka, kimyasal, siyanür gazlardan oluşan bombalar yağdırılmasına "Dur" demeyerek insanlık suçuna ortak olmuştur. Bu tavrından dolayı Batı'yı, katliamlarından dolayı ise diktatörleri kınıyorum" dedi
Halepçe'de, çocuk, kadın ve yaşlı olmak üzere binlerce masum insanın katledildiğini, on binlercesinin yaralandığını ve yine on binlercesinin de göç etmek zorunda bırakıldığını hatırlatan Alkış, zulme başkaldırmanın insani ve vicdani bir sorumluluk olduğunun altını çizdi. Alkış, "Vakit geç olmadan insanlık onuru adına ayağa kalkma vaktidir" dedi.

YORUMLAR

  • Yahu bunlar göstermelik. Halepçe'ye eğer üzülselerdi Roboski katliamını yapmazlardı.

    OYUM ZEYNEP ALKİŞA

Yorum Ekle