Alkış'tan '15 Temmuz ve Türkiye Gerçekleri' Konferansı

Kızıltepe Gençlik Merkezi beyaz baston görme engeliler haftası münasebetiyle, farkındalık oluşturmak için Merkez bünyesinde parkur oluşturdu.

Ak Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Zeynep Alkış, Nusaybin ilçesinde düzenlenen “15 Temmuz ve Türkiye Gerçekleri” Konferansında konuştu.

Alkış: “O gece Ebabil kuşları Fil ordusuna karşı mücadele etti. Şu çok önemli, o gece ümmetin duası bir şekilde kabul olmuş ve kabul olan dua sayesinde bu ülke bir kez daha büyük bir zafer kazandı. Türkiye üzerinde oynanan oyunların en büyüğü Gezi olaylarıydı. Tamamıyla Almanya ve İngiltere’nin tezgâhladığı projelerden biriydi” dedi.

Mitanni Kültür Merkezinde yapılan “15 Temmuz ve Türkiye Gerçekleri” Konferansı Kur'an-ı Kerim tilavetinin okunmasıyla başladı. Ak Parti Nusaybin ilçe başkanı Mehmet Latif Özel ve il Başkanı Mehmet Ali Dündar’ın yaptığı açılış konuşmasından konuşan Ak Parti MKYK üyesi Zeynep Alkış, Osmanlı döneminden Cumhuriyet dönemi gelene kadar birçok Sultan ve Padişaha darbeler yapıldığını söyledi.

15 Temmuz darbe girişiminin Gezi olaylarıyla başladığını kaydeden Alkış şöyle konuştu:

“Türkiye üzerinde oynanan oyunların en büyüğü Gezi olaylarıydı. Tamamıyla Almanya ve İngiltere’nin tezgâhladığı projelerden biriydi. Bir ağaç bahane edilerek gezi olayları yapıldı. Halk ikiye bölündü. Özellikle gençler kışkırtıldı. Bütün darbelere baktığımızda hep öğrenci hareketleri sebep gösterilerek çatışma hızlandırılmıştır. Ak Partinin bu konuda haksız olduğu düşünüldü. Çünkü algı yönetimi yapan güçler, bir ağacı katleden gençliğinizi geleceğinizi katledecek şekilde yaygara çıkardılar. Meğerse bütün bunların tezgahlayıcısı, düzenleyicisi hain FETÖ şebekesi. İçimizdeki hain şebeke her şekilde bu hükümetin, vatandaşların zarar görmesi için el birliğiyle çalışmışlardı.”

17 – 25 Aralık sürecine de değinen Alkış: “17 - 25 Aralık bence Türkiye tarihinde özellikle siyasi anlamda önemli bir kırılmadır. Bir hükümetin tekrar bu şekilde düşürme ve darbe yapmak için planlanan ve tezgâhlanan 17 - 25 Aralık bu anlamda ikinci bir darbedir” dedi.


-15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ

Gazi olayları ve 17 – 25 Aralık sürecinden sonra 15 Temmuz hain darbe girişimine gelindiğini aktaran Alkış: “15 Temmuz her ne kadar askeri bir darbe gibi gözükse de aslında yine dış güçlerin piyonları olan askerler tarafından yapılmış başarısız teşebbüstür. 15 Temmuz hakkında birçok şey anlatılıyor. Eminim bu konuda hepiniz uzman oldunuz. Çünkü kendiniz yaşadınız, kendi içinizde bunu gördünüz. Ama şu çok önemli o gece ümmetin duası bir şekilde kabul olmuştu ve kabul olan dua sayesinde bu ülke bir kez daha büyük bir zafer kazandı. O gece ebabil kuşları fil ordusuna karşı mücadele etti. Tank kullanmayı bilmeyenlerin o gece tank sürmeyi öğrenmesi, askeri araçtan askerlerin indirilmesi, şuan bir mantık bunu yapabilir mi? İçki masasından kalkıp vatan elden gidiyor diyen, vatandaşların birlik beraberlik adına sokaklara dökülmesi, bu kadar planlasanız,  örgütleseniz olmaz. Eğer Türkiye iç savaşa sürüklense bizim Suriyeliler gibi gidecek bir kapımız, bizi kollayacak bir ağabeyimiz, bir hamimiz yok.

15 Temmuz çok önemli bir milattır. Çünkü geçmişte yaşadıkları darbeler o kadar canlarını acıttı ki o kadar zarar bırakmıştı ki bu insanlar bir kez daha o suskunluğa müsaade etmediler. Menderes asıldığı zaman başlarını önlerine eğdiler, Erbakan hoca hükümeti düşürüldüğü zaman başlarını önlerine eğdiler. Ama bu sefer yeter söz milletin dediler, sokağa döküldüler. Tabi, bu milletin sokağa dökülmesine vesile olan ve cesaretlendiren de önemli bir liderleri olmasıdır. Bir toplumun en önemli sorunu lidersiz olmasıdır. Bir toplumun lideri varsa o toplumun önü her zaman açıktır.

Biz kendi tarihimize baktığımızda hep önemli liderler yetiştirmişizdir. Osmanlı, Selçuklu, Eyyubiler döneminde de bu böyledir. Özellikle bizim coğrafyamızda Selahaddin Eyyubi gibi değerli liderlerimiz ışığında ben inanıyorum ki bu coğrafyada bir kez daha akan ve gözyaşı olmayacaktır. Biz geçmişimizi bilerek kendimize rehber ederek önümüzü aydınlatmaya çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Konferans sonunda Ak Parti Nusaybin ilçe başkanı Mehmet Latif Özel, Ak Parti MKYK üyesi Zeynep Alkış ve İl Başkanı Mehmet Ali Dündar’a teşekkür plaketi verdi.

Bu arada konferans bitiminde Ak Parti MKYK üyesi Alkış ‘Tarafımız Kardeşliktir’ isimli kitabının imza törenine katıldı.

Arif Altunkaynak

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle