Almanya'ya Turkcell'le en çok Mardinliler konuşuyor

Almanya'ya Turkcell'le en çok Mardinliler konuşuyor
24 Ağustos 2011 Çarşamba Saat 01:57 0

Mardin, Almanya'da Turkcell Europeluların En Uzun Konuştuğu Üçüncü İl

Almanya'da Turkcell europeluların en uzun konuştuğu üçüncü ilin Mardin olduğu bildirildi.

Turkcell'den yapılan yazılı açıklamada, 132 bin aboneye ulaşan şirketin verilerine göre, Mardin, Almanya'da Turkcell Europeluların arama başına en uzun konuştuğu üçüncü il olduğu belirtildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Almanya'daki vatandaşlarımızın Türkiye ile kurdukları gönül ve iletişim köprülerinin izlerini Turkcell europe abonelerinin iletişim alışkanlıklarında sürmek mümkün. Şu anda 12 binden fazla Turkcell europe abonesi, Türkiye sınırları içinde bulunuyor ve Turkcell europelu olmanın avantajlarıyla iletişim kuruyor. Almanya'daki Turkcell europelular geçtiğimiz 4 ay içinde en çok İstanbul, Antalya ve İzmir'i aradılar. Arama başına en uzun konuşulan iller ise Hakkari, Çankırı ve Mardin oldu. "

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Lale Saral Develioğlu yaptığı sunumda, “Almanya’da yaşayan vatandaşlarımızın ve Türkiye ile yoğun ilişkileri bulunan insanların tüm iletişim ve teknoloji ihtiyaçlarını Turkcell kalitesiyle sağlamayı hedefledik ve kısa bir süre önce Turkcell Europe operasyonumuzu başlattık. Beklediğimizin üzerinde bir ilgi ve taleple karşılandık. Bugün itibarıyla 132 bin aboneye ulaştık, yıl sonundaysa 250 bin aboneye ulaşma hedefimiz var. Almanya’da Turkcell’e kucak açan, Turkcell kalitesi ve avantajlarıyla iletişim kurmayı seçen, bize gerek e-posta göndererek gerekse merkez binamızı ziyaret ederek destek veren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Bu güvene ve sevgiye layık olmak için durmaksızın çalışıyoruz.

Turkcell olarak hizmette, teknolojide, fiyat avantajında en iyiyi, müşterilerimize sunma prensibimizi aynen Almanya’ya taşıdık. Müşterilerimize Almanya’nın en iyi altyapısını sunuyoruz. Almanya’dan Türkiye’yi aramalarda uygun teklifler, Türkiye’de oldukları zaman Turkcell avantajlarıyla iletişim kurma imkanı ve Turkcell’lilere özel ürün ve servislerle onlara daha fazla hayat,  daha fazla iletişim imkanı sağlıyoruz. Müşterilerimize en iyiyi sunma çabamız her zaman sürecek” dedi.

“ 1nci abone Merkel, 100 bininci abone Abdullah Gül oldu”

Daha sonra hoş bir tesadüfü anlatarak sözlerine devam eden Develioğlu: “Bizim ilk abonemiz,  operasyona başlamadan hemen önce Almanya CEBIT fuarında Turkcell Europe standını ziyaret eden Almanya Başbakanı Angela Merkel olmuştu. Kendisine Turkcell Europe’un SIM kartını hediye etmiş ve sembolik de olsa aboneliğini başlatmıştık. Geçen günlerde, ülkemizden Almanya’ya göçün 50. yılı nedeniyle düzenlenen bir etkinlikte Sayın Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül ile buluştuk. Bu buluşmada Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül, Turkcell Europe’un 100 bininci abonesi oldu” dedi.

Hem Almanya’da hem Türkiye’de avantajlı

Turkcell Europe cazip kampanyaları ve avantajlarıyla Türkiye’de ve Almanya’da eşsiz müşteri deneyimi yaşatmaya devam ediyor. Turkcell Europe aboneleri Almanya’da her yöne (Türkiye ve Almanya’daki cep ve sabit hatlara) aylık sabit ücret ödemeksizin dakikası 9 cent’e konuşabiliyorlar. Aboneler Türkiye’yi ziyaret ettiklerinde yeni hat almalarına ya da kayıt yaptırmalarına gerek kalmıyor. Ayrıca Türkiye’de bulunan Turkcell Europe’lu Almanya’dan arandığında herhangi bir roaming ödemesine tabi tutulmuyor. Türkiye’deyken ise her yöne (Türkiye ve Almanya cep ve sabit hatlara) dakikası sadece 20 cent’ten konuşma gerçekleştirebiliyor. Ramazan’a özel tasarlanan Ekstra Paket ile de Turkcell Europe abonelerine aynı fiyata iki kat fazla konuşma imkanı sunuluyor.

Turkcell Europe hayatı zenginleştirecek mobil servis ve uygulamalarla abonelerine daha fazla hayat, daha fazla eğlence sunuyor. Çok ilgi gören Goller Cepte ve Haber Paketi’nden ise tüm Turkcell Europe’lular ücretsiz olarak faydalanabiliyor.

Turkcell Europe’luların ses ve data trafiği artıyor

Toplantıda Turkcell Europe abonelerinin iletişim alışkanlıklarına dair ilginç veriler de paylaşıldı. Bu rakamlara göre Turkcell Europe aboneleri 4 ayda toplam 33 milyon dakika konuştular, 1.7 milyon kere SMS’leştiler ve toplamda 750 GB data trafiği yarattılar. Turkcell Europe’luların ses trafiği son 1 ayda % 100 arttı.

Verilerde dikkat çeken ilginç bir nokta ise, Turkcell Europe abonelerinin Almanya geneli ile kıyaslandıklarında telefonla daha uzun süre konuşmayı tercih etmesi oldu. Almanya genelinde cep telefonu aboneleri aylık ortalama 109 dakikalık konuşma gerçekleştirirken, Turkcell Europe aboneleri aylık ortalama 168 dakika telefon görüşmesi yaptılar. Bu 168 dakikanın ortalama 70 dakikası Türkiye’ye yapılan aramalar oldu.

Turkcell Europe hakkında

Genel merkezi Köln’de yer alan ve yüzde yüz Turkcell iştiraki olan Turkcell Europe, 4 Nisan 2011’de operasyona başladı. Şirket ilk etapta 1200’ü aşkın noktada müşterileriyle buluştu. Ülkenin en gelişmiş ve en hızlı iletişim ve teknoloji altyapısıyla en kaliteli ürün ve servisleri aboneleriyle buluşturan Turkcell Europe, Türkiye’den Almanya’ya bugüne kadar yapılan en büyük yatırımlardan biri olma özelliğini taşıyor.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EKONOMİ HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

İşadamı Hadi Kahraman'dan Eğitime arsa desteği

Kızıltepe ilçesinde hayırsever, okul için arsa hib [...]

1 gün önce...

Derik'te Muhtarlar Günü Kutlandı

Derik İlçesinde ‘Muhtarlar Günü’ düzenlenen törenl [...]

1 gün önce...

İstanbul İş İnsanları MTDF ve Hububat Ticaret Merkezini Ziyaret Etti

İstanbul Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Feder [...]

1 gün önce...

Ödüllü kuaförün salon açılışını Kaymakam Çam, yaptı

Kızıltepe ilçesinde kuaförlük yapan saç ve tasarım [...]

1 gün önce...

Mardinli öğrencilere motivasyon otobüsü

Türkiye'de bir ilk olan, kırsal bölgelerde eğitim [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN