Altındağ, Kampanyaya destek için ilk bağışı kendi yaptı

Altındağ, Kampanyaya destek için ilk bağışı kendi yaptı
01 Nisan 2020 Çarşamba Saat 18:37 0

Ömerli Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlatmış olduğu Milli Dayanışma Kampanyasıtek olmak üzere harekete geçti, ilk bağış, Ömerli Belediye Başkanı Hüsamettin Altındağ'ın maaş bağışıyla start aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Koronavirüs ile mücadele kapsamında başlattığı Milli Dayanışma Mücadelesine destek olmak için Ömerli Belediye kapsamlı bir çalışma başlattı. 

Ömerli Belediyesi'nin "Biz Bize Yeteriz' sloganı destek olmak Milli Dayanışma Kampanyasına katkıda bulunmak üzere özel gündemle gerçekleştirdiği ve belediyeler arasında bir ilk olma özelliği taşıyan toplantıda Başkan Hüsamettin Altındağ, ilk bağışı kendi belediye başkanlığı maaşını bağışlayarak kampanyanın startını vermiş oldu. 

Belediye meclis üyeleri ve kurum çalışanlarınında desteğiyle devam eden kampanya Başkan Altındağ "Küresel anlamda ciddi bir tehdit haline gelen koronavirüs'e karşı başlatınan mücadeleye hep birlikte destek olacağız. Böylesi süreçler millet olmanın gereğini bir birimize destek olarak, bir birimizin yanında durarak karşı duracağız. Peygamber efendimizin hadisi şerifinde buyurduğu gibi; "komşusu açken tok yatan bizden değildir"den hareketle bu zor süreçte ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılacak destekte bizim de katkımız olmalı, bu emrin gereğini yerine getirmek önce islami, sonra da insani olmanın gereğidir. Hep birlikte bu zor süreci atlatacağımıza inanıyorum, başatmış olduğumuz kampanyaya kendi maaşımı bağışlayarak başlatmış oluyorum, aynı desteği bütün belediye personelimizden ve Ömerlili hemşehrilerimizden de bekliyoruz" dedi.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EKONOMİ HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardin Turizmine Korona Terörü Darbesi

KORONAVİRÜS salgını, sahip olduğu tarihi yapısı il [...]

1 gün önce...

Lidya döneminden kalma sikkeler Mardin'de ele geçirildi

Mardin’de uluslararası tarihi eser kaçakçılarının [...]

1 gün önce...

Midyat Müftüsü Diyarbakır'a atandı

Midyat İlçe Müftüsü Mehmet Şafi Bilik, Diyarbakır [...]

1 gün önce...

Jandarma'dan Sera Tarlasına Uyuşturucu Operasyonu

Operasyonda bin 525 kök Hint keneviri ve 5 kilo 82 [...]

1 gün önce...

Mardin'in Gururu Oldu! Dünyanın en iyi üniversitelerinden birinde okuyacak

Dünya genelinde 500 proje arasında CERN’de finale [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN