Amca çocuklarının kurduğu takım Play Off’a yükseldi

Amca çocuklarının kurduğu takım Play Off’a yükseldi
21 Şubat 2019 Perşembe Saat 11:28 0

Kızıltepe’de amca çocuklarının kurduğu Cevhertepe Spor Voleybol takımı 2. LİG 5. Grup maçlarında 17 maçta 16 galibiyet alarak Play Off’a yükselme başarısı gösterdi.

Türkiye Voleybol Federasyonu 2. lig 5. Grupta 2.lige çıktıkları ilk sezonda Şampiyonluk mücadelesi veren amca çocuklarının kurduğu Kızıltepe Cevhertepe Spor Kulübü Voleybol takımının başarısı göz doldurdu. Kendi köylerinin ismini verdikleri Cevhertepe Spor ligde oynadığı 17 maçın 16’sından galibiyetle ayrıldı. Malatya’da oynanacak Play Off maçlarına katılma hakkını elde eden Cevhertepe Voleybol takımı 1. Lig’e çıkmaya bir adım daha yaklaştı. Sarı kırmızılı takım oynadığı 8 maçtan 4 galibiyet alırsa 1’inci Lig’e yükselme başarısı gösterecek.

Cevhertepe Kulübü Başkanı Turgut Cevheroğlu, Türkiye voleybol federasyonu 2 liginde mücadele eden takımlarının oynadıkları 17 maçta 16 galibiyet elde ettiklerini belirterek, “Kızıltepe Cevhertepe Spor Kulübü Voleybol takımımız Türkiye’de ilk 16 takım arasına girmeyi garantiledi. Takımımız Malatya ‘da düzenlenecek 1 Lige çıkma Play Off maçlarına katılma hakkını elde etti. Takımımızın rakipleri Konya Pema Koleji, İzmir Saint Josept ve ilçemizin bir diğer takımı Kızıltepe Eğitim Spor takımları olacak. Play of maçlarında başarılı olarak temsil ettiğimiz Kızıltepe’nin, Mardin’in adını duyuracağımıza inanıyoruz. Bölgede sadece futbolun olmadığını ve salon sporlarının da üst liglerde oynandığını göstermek istiyoruz. Sporcularımızın çoğunu ilçe dışından transfer ettik, çok iddialı bir takım kurduk. Malatya'ya gitmek için bir sponsor arıyoruz.” dedi.

İsmail AydoğanYORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

SPOR HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mustafa Yaman’ın ismini değiştirmek için imza topladılar

Son Valiler Kararnamesi ile merkeze alınan Vali Mu [...]

14 saat önce...

Görevden alınan yönetici sayısı 7'yi buldu

Mardin Büyükşehir Belediyesini teftiş eden müfetti [...]

1 gün önce...

HDP, DEDAŞ'ın devletleştirilmesini istedi

HDP Milletvekili Ayşe Sürücü, DEDAŞ’ın devletin sa [...]

1 gün önce...

TOKİ'nin arsaları açık arttırma ile satışa çıkıyor

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) onlarca nitelikte arsay [...]

1 gün önce...

Teşekkür indirimi! Sağlık Çalışanlarına En Eğitimli Destek

Mardin Kültür Koleji, koronavirüs ile mücadelede ö [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN