ay HABERLERİ :::

Gürsel Tekin: Türbanlı aday olmayacak!

POLİTİKAGürsel Tekin: Türbanlı aday olmayacak!

Başörtülü Milletvekiline yeşil ışık yakan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin açıklamasından bir gün sonra geri adım atarak, 'kesinlikle türbanlı adayımız olmayacak' garantisi verdi.

24 Mart 2011 Perşembe Saat 10:44
Nusaybin'de Banka Şubesine Molotoflu Saldırı

GÜNCELNusaybin'de Banka Şubesine Molotoflu Saldırı

Nusaybin ilçesinde akşam saatlerinde bir grup gösterici Hüseyin Önder Caddesi'nden gelerek bir bankaya molotof kokteyli attılar.

24 Mart 2011 Perşembe Saat 10:25
YGS Öncesi Velilere ve Öğrencilere Uyarı

EĞİTİMYGS Öncesi Velilere ve Öğrencilere Uyarı

Gençler 27 Mart Pazar günü yapılacak YGS sınavına hazırlanırken, aileleri de stres sardı. İşte ailelere ve öğrencilere önemli uyarılar...

24 Mart 2011 Perşembe Saat 10:07
AK Parti'nin nüfusu rekora koşuyor

POLİTİKAAK Parti'nin nüfusu rekora koşuyor

12 Haziran seçimlerinde, yüzde 50 oy oranı hedefleyen Adalet ve Kalkınma Partisi'nin (AKP) Türkiye genelindeki üye sayısı beş milyonu geçti. AK Parti nüfusunun büyük bir bölümünü ise kadınlar oluşturuyor...

23 Mart 2011 Çarşamba Saat 22:10
Suriye'de ölenlerin sayısı 15'e çıktı

DÜNYASuriye'de ölenlerin sayısı 15'e çıktı

Hükümet karşıtı gösterilere sahne olan Suriye'nin güneyindeki Dera kentinde ölenlerin sayısı 15'e çıktı.

23 Mart 2011 Çarşamba Saat 22:02
Kızıltepe Belediyesi Zergan Deresi'nde temizlik çalışması başlattı

GÜNCELKızıltepe Belediyesi Zergan Deresi'nde temizlik çalışması başlattı

Kızıltepe Belediyesi, hava sıcaklığının yükselmesiyle çevreye pis koku yaymaya başlayan Zergan Deresi'nde temizlik çalışması başlattı.

23 Mart 2011 Çarşamba Saat 17:48
Kızıltepe Belediyesi, Zergan Deresi'nde temizlik çalışması başlattı

GÜNCELKızıltepe Belediyesi, Zergan Deresi'nde temizlik çalışması başlattı

Kızıltepe Belediyesi, hava sıcaklığının yükselmesiyle çevreye pis koku yaymaya başlayan Zergan Deresi'nde temizlik çalışması başlattı.

23 Mart 2011 Çarşamba Saat 17:44
Nihat Eri kimdir?

BİYOGRAFİNihat Eri kimdir?

1948 yılında Mardin Midyat'ta doğdu. 1974 yılında buradan eczacı olarak mezun oldu. Mardin Midyat İlçesinde serbest eczacılık yaptı. Refah ve Fazilet Partilerinde, İlçe Başkanlığı ve Milletvekili adaylığı gibi görevler üstlendi. Ak Parti'nin kuruluş çalışmalarına katıldı, kurucu il başkanı olarak Mardin İl Teşkilatını kurdu. 2002 seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Mardin Milletvekili olarak Parlamentoya girdi. Dışişleri Komisyon Üyeliği yaptı. Milletvekilliğinin sona erdiği 2007 yılından beri, sivil toplum kuruluşlarının çatısı altında, Bölge sorunlarının çözümüne yönelik çalışmaların içerisinde yer aldı Marev (Mardin Eğitim Vakfı) onur üyeliği, Marsev Vakfı Kurucu Mütevelli Heyet Üyeliği, Dakav (Doğu ve Güneydoğu Kalkınma Vakfı) Danışma Kurulu Üyeliği, Yaşama Dokunanlar Platformu Yüksek İstişare Kurul Başkanlığı, Güneydoğum Derneği Başkan Yardımcılığı, İnsanım-Der Kurucu Başkanlığı gibi görevler yürütmektedir. 2007 yılından beri, Başkan yardımcısı olduğu “Güneydoğum Derneği”nin çatısı altında, GAP Projesi kapsamındaki dokuz il ve ilçeleri ile Antalya, İstanbul, Adıyaman ve Ankara'da; Güneydoğu Anadolu Bölgesinin ve dolayısıyla Türkiye’nin temel sorunları olan İç Göç, Eğitim, Sağlık, Su ve Kuraklık, Sokak Çocukları, Erken Yaş Evliliği, Güneydoğuda Genç Kızların İntiharı, Hayvancılık, Göçerlerin Sosyal Haklara Erişimi, Şanlıurfadaki Mağara Besiciliği, Güneydoğu Sınır Mayınları, Karacadağ Göçerleri, Güneydoğu İllerinde Sürdürülebilir Kalkınma, Engellilerin Yaşam Kalitesi, Kadınların İş Hayatına Katılımı, Kalkınmanın önündeki engeller ve çözümler, Şiddet, Uyuşturucu, İstanbul’un Kayıp Çocukları, Toros Yörükleri, Deprem, Doğu ve Güneydoğu’nun Enerji Kaynakları, Suriye’li Sığınmacılar vs. gibi konuların tartışılması ve bunlara çözümler üretilmesi için; Bölge Üniversiteleri, Kamu Kuruluşları, STK'lar, Yerel Yönetimler, Meslek Kuruluşları ve Siyasi Parti temsilcileri ile birlikte, Panel, sempozyum ve çalıştaylar düzenlenmesinde, konuşulanların raporlaştırılmasında, bir çoğunun kitaplaşmasında aktif rol oynadı. Genel Merkez Teşkilat Başkanlığında, İl Koordinatörlüğü görevini yürütmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır. İngilizce ve Arapça bilmektedir.

23 Mart 2011 Çarşamba Saat 16:50
Emine Erdoğan ve Nimet Çubukçu Mardin'de

GÜNCELEmine Erdoğan ve Nimet Çubukçu Mardin'de

Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu Mardin’de Olgunlaşma Enstitüsü’nün açılışını gerçekleştirdi.

23 Mart 2011 Çarşamba Saat 16:18
Hafta Sonu Piknikteyiz

ETKİNLİKLERHafta Sonu Piknikteyiz

Soğuk ve Yağışlı Hava Yurdu Terk Ediyor.

23 Mart 2011 Çarşamba Saat 16:13
Nusaybin'de Esnaf Yine Kepenk Açmadı

GÜNCELNusaybin'de Esnaf Yine Kepenk Açmadı

Nusaybin İlçesi'nde esnaf bugün de kepenk açmadı.

23 Mart 2011 Çarşamba Saat 16:01
Savur Kaymakamı Bakır okuma salonu öğrencilerini ödüllendirdi

EĞİTİMSavur Kaymakamı Bakır okuma salonu öğrencilerini ödüllendirdi

Mardin’in Savur ilçesinde faaliyet gösteren Recep Bey Okuma Salonu 8. sınıflar arasında yapılan ödüllü deneme sınavında dereceye giren başarılı öğrencilere Savur Kaymakamı Vehbi Bakır’ın katılımıyla ödülleri verildi.

23 Mart 2011 Çarşamba Saat 15:17

POLİTİKA"Nihat Eri yeniden siyasette olmalı"

Güneydoğum Derneği Başkanı Duygu Sucuka 22. Dönem Mardin Milletvekili Nihat Eri'nin tekra siyasete dönmesi gerektiğini belirtti.

23 Mart 2011 Çarşamba Saat 14:48
Mardinli Gazeteciler Eşleri İle Nur Dağı'nda Çöp Topladı

DÜNYAMardinli Gazeteciler Eşleri İle Nur Dağı'nda Çöp Topladı

Son peygamber Hz. Muhammed’e (SAV) ilk vahyin indiği Nur Dağı’nda bulunan Hira Mağarası'ndaki çöpleri Mekke’de umre vazifesini yapan Mardinli gazeteciler ve eşleri topladı.

23 Mart 2011 Çarşamba Saat 12:50
Mardin Belediyesi'nden güzel haber!...

GÜNCELMardin Belediyesi'nden güzel haber!...

Mardin Belediyesi, Torba Yasası’nın yasalaşmasıyla birlikte, vatandaşların belediyeye olan borçlarını yapılandırabilmeleri için tüm hazırlıklarını tamamladı. Belediyeye olan; Emlak, Su, Çevre Temizlik Vergisi, Cezalar gibi borcun faiz indiriminden faydalanmak isteyen vatandaşlar en son 2 Mayıs 2011 yılına kadar belediye başkanlığına başvuru yapıp borçlarını yapılandırabilecekler.

23 Mart 2011 Çarşamba Saat 10:32
Midyatlılar seferber oldu!

EĞİTİMMidyatlılar seferber oldu!

Bu yıl ilk kez Midyat'ta Yükseköğretim Geçiş Sınavı(YGS) yapılacağından dolayı Midyat Belediyesi ve sivil toplum temsilcileri işletmelerin öğrencilere indirim uygulanması için kolları sıvadı. İlçede yapılacak YGS sınavına 4 bin 500 öğrenci katılacak.

22 Mart 2011 Salı Saat 23:39
USTAD’tan  22 Mart “Dünya Su günü” Açıklaması

GÜNCELUSTAD’tan 22 Mart “Dünya Su günü” Açıklaması

Su; Stratejik bir kaynaktır.

22 Mart 2011 Salı Saat 23:18
Dika Yatırımcıları Kırsal Kalkınma Programı Konusunda Bilgilendiriyor

EKONOMİDika Yatırımcıları Kırsal Kalkınma Programı Konusunda Bilgilendiriyor

Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) Siirt Yatırım Destek Ofisi yatırımcıları Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı‘nın uyguladığı kırsal kalkınma proframı konusunda bilgilendiriyor.

22 Mart 2011 Salı Saat 21:44
PKK'lı Cenazesinde Olay Çıktı

GÜNCELPKK'lı Cenazesinde Olay Çıktı

Mardin'de PKK'lı Halime Baş'ın Cenazesinin Getirilişi Sırasında ve Cenazenin Toprağa Verilmesinden Sonra, Olay Çıktı.

22 Mart 2011 Salı Saat 19:07
CHP'den Aday Olanlara Kötü Haber!

POLİTİKACHP'den Aday Olanlara Kötü Haber!

CHP'de 'Adaylık Ödentisi ile İlgili İmzalatılan Taahütname' Şoke Etti.

22 Mart 2011 Salı Saat 16:59

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN