Arapça Yarışmasında İl Birincisi Oldular

Arapça Yarışmasında İl Birincisi Oldular
14 Mart 2019 Perşembe Saat 13:45 0

10. Uluslararası Arapça Şiir Okuma Yarışması ve Metin Canlandırma Yarışması Mardin İl Finali Artuklu Proje İmam Hatip Lisesi konferans salonunda gerçekleşti. Yarışmada Artuklu Proje İmam Hatip Lisesi güzel bir başarıya imza atarak Arapça şiir ve metin canlandırıma alanında il birincisi oldular.

Şiir Okuma Yarışmasına 15 öğrenci katıldı ve İl birinciliğini Artuklu Proje İmam Hatip Lisesi öğrencisi Hacer Sağlam kazandı. İl birincisi yarışmaya Huzeyfe El-Araci'nin yazmış olduğu "Sultan Abdülhamid Han'a Ağıt" adlı şiirle katıldı.

Arapça Metin Canlandırma Yarışmasına ise Mardin genelinde 6 okul katılım gösterdi. Mardin İl birinciliğini "Hoca Doğruya Şahitlik Eder" oyunuyla katılan Artuklu Proje İmam Hatip Lisesi öğrencileri kazandı. Bünyamin Büyük, Metin Mete, Yusuf Uslu, Şahin Demir, Taha Ekmen ve Ethem Demircan yer alan 6 kişilik tiyatro ekibine ödülünü Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı'dan aldılar.

Birinci olan öğrencileri tebrik eden Okul Müdürü Mehmet Ali Gümüş, "Düzenlenen yarışmaya okul öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz büyük bir özveri ile hazırlandılar. 7. Uluslararası Arapça yarışmasında okulumuz büyük bir başarı göstererek il birincisi oldular. İnşallah öğrencilerimiz düzenlenecek olan bölge yarışmasında da birincilikle dönecekler. Emeği geçen öğretmen ve öğrenci arkadaşlarıma, ayrıca her zaman okulumuza desteklerini eksik etmeyen İl Müdürümüz Yakup Sarı'ya teşekkür ederim.dedi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Büyükşehirde bir görevden alma daha

Mardin Büyükşehir Belediyesinde görevden almalar d [...]

1 gün önce...

Büyükşehir'de bugün de üç kişi görevden alındı

Mardin Büyükşehir Belediyesinde devam eden teftişl [...]

9 saat önce...

Müfettişlerden Üst Düzey Yöneticiler Hakkında Suç Duyurusu

Mardin Büyükşehir Belediyesini iki aydan beri A'da [...]

1 gün önce...

Mardinli asker ağır yaralandı

Hakkari’de görev yapan Mardinli hemşehrilerimiz u [...]

16 saat önce...

Dinçel'e ikinci dönem için de üst düzey görev verildi

AK Parti Grup Yönetimi ile TBMM Başkanlık Divanı'n [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN