Artan ailesi yetkililerden yardım bekliyor

Artan ailesi yetkililerden yardım bekliyor
01 Aralık 2018 Cumartesi Saat 08:35 0

Nusaybin ilçesinde etkili olan sağanak yağış nedeniyle evlerini su basan ve eşyaları kullanılamaz hale gelen Artan ailesi, yetkililerden yardım bekliyor.

Nusaybin’in Yeni Turan Mahallesi Değirmen çıkmazında Artan ailesinin ikamet ettiği ev bir harabeyi andırıyor. İlçede etkili olan sağanak sonrası ev sular altında kaldı. Evin içinin suyla dolması sonucu eşyalar kullanılamaz hale geldi.

Kalp Hastası olan Kadriye Artan, eşi ve çocuklarıyla yaşadığı evde yetkililerden yardım bekliyor. 2 kız, 2 erkek 4 çocuğu olan artan ailesi bir çocuğunun Asker, bir kızının da üniversitede okuduğu belirtildi.

Yetkililerden yardım bekliyoruz

Artan, ” Evin girişi bir metre su doluyor. Ev su dolunca eşyalar mahvoldu. Bilgi yetersizliğinden dosya reddedildi. Su baskınında kimse bize yardımcı olmuyor. Avrupa deyince Avrupa’daki bütün ülkelerinden daha güçlü bir ülke Türkiye. Neden kimse bize yardımcı olmuyor, bende şaşırıyorum. Bodrum katında yaklaşık bir metre su doldu. Orda 25 bin liraya yakın Ayakkabılarımız da vardı hepsini çöpe attık. O ayakkabıları satıp geçimimizi öyle sağlıyorduk. Marsu ekipleri gelip inceleme de yaptılar. Zarar tespiti yaptılar. Zarar tespit komisyonunun raporunda bu bilgiler var. Ama geri dönüş olmadı. Mağduruz, yetkililer bize el uzatsın. 18 yıldır kalp hastasıyım geçen hafta sonu Ankara’dan doktordan döndüm. Benim su ile temas etmemem lazım. Bizi neden bu kadar mağdur ediyorlar anlamadım. Son 6 yıldır her kış biz bunu yaşıyoruz. Herhangi bir gelirimiz yok. Sadece Yeşil kartımız var. Eşim Şoför iş olduğunda çalışıyor. Uzun süredir işsiz. Sayın valimizden mağduriyetimizin giderilmesini talep ediyorum. Çok mağdur olduk. İnşallah yetkililer sesimizi duyup, mağduriyetimizi giderirler. Perişan bir haldeyiz.” Dedi.

MARSU raporunda, “Sokağa çıkma yasağı sürecinde Yeni Mah Değirmen Çıkmazı No: 3’te Kadriye ARTAN adlı vatandaşın evi kış mevsiminde yağmur suyunun bodrum ve eve girmesi sonucu bir metre miktarında su birikmiş olduğundan ekiplerimiz tarafından tahliyesi sağlanmıştır. Bu su baskınından dolayı evde bulunan Gıda ürünleri kullanılamaz halde olduğu, beyaz eşyaların zarar gördüğü, halı gibi ev eşyalarının çürüdüğü, bodrum bölümünde ise 25 (Yirmibeş) bin Tl civarında ayakkabı kullanılamaz duruma geldiği görülmüştür. Ekiplerimizin gözlemlerinde tahmini 50 (ellibin) bin tl civarında zararın meydana geldiği gözlemlenmiştir”
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Gıda Denetim seferberliği devam ediyor

Tarım ve Orman Bakanı Sayın Dr. Bekir Pakdemirli'n [...]

1 gün önce...

Albayrak, İş Dünyası Buluşmasına katıldı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Türkiye iç [...]

1 gün önce...

Çelik: Vali Yaman'a sahip çıkmak Mardinlilerin görevidir!

Kanaat Önderi İşadamı Süleyman Çelik, bir hentbol [...]

14 saat önce...

Demirkaya: Halk Kütüphanesi inşasına bu yıl başlanacak

AK Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya, Kız [...]

13 saat önce...

Tripleks Lojman, Anaokuluna çevrildi

İl Milli Eğitim Müdürü Şeyhmus Sümer'in talimatıyl [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN