Artukbey, Silopi'deki 2. Şubesini açtı

Artukbey, Silopi'deki 2. Şubesini açtı
04 Eylül 2020 Cuma Saat 13:41 0

Yurt içinde ve yurt dışında şubeleşme çalışmalarını hızla sürdüren Artukbey kahve Markası, Silopi'de 2. şubesini Türkiye'de ise 76'ıncı şubesin hizmette açtı.

Mardinli hemşehrimiz İşadamı Tacettin Yertüm, Artukbey Kahve ve Kuruyemiş Markası'nın Zincirine bir halka daha ekledi. Özellikle kahve lezzeti konusunda tüm Türkiye'ye ün salan Artukbey, lezzet kervanına Silopi'de 2. şube de eklenerek, şube sayısını 76'ye çıkardı.

Silopi'de tanınmış Haşimoğlu Ailesi'ne mensup genç işadamı Serhat Haşimoğlu Sahiplendiği 76. Şubenin açılışı koronavirüs pandemi süreci hassasiyeti nedeniyle sade bir törenle gerçekleşti. Artukbey Yönetim Kurulu Başkanı İşadamı Tacettin Yertüm'ün hazır bulunduğu sade törende işadamları ve bazı sivil toplum örgütleri temsilcileri katıldı.

Silopi merkez Tarihi İpekyolu üzerinde hizmete başlayan, 600 metre kare alana yayılan Silopi 2. şubeyle birlikte sadece Silopi'de istihdam imkanı sundukları çalışan sayısının 80'i geçtiğini kaydeden Artukbey Yönetim Kurulu Başkanı İşadamı Tacettin Yertüm, Yurt içinde ve yurt dışında 76 şube ve binin üzerine noktada istihdam olanağı tanınan çalışan sayısının bin 250 kişiyi aştığını ifade etti. Almanya'da Irak'ta ve daha farklı ülkelerle birlikte yurt içinde ise 76 şube ve bin'den fazla noktada Artukbey Kahve ve Kuruyemiş tadı ve lezzetini yaymaya devam ettiklerini kaydetti.

KÜÇÜK HAYALLERDEN BİN ÇALIŞANA İSTİHDAM KAPISI ARALADIK"

Şubelerde istihdam kapısı olmanın kendileri için yaşayabilecekleri en büyük gurur olduğuna vurgu yapan Yertüm, "Mardin Artukbey Kuruyemiş olarak, 18 yıl önce küçük hayaller, ardından da büyük hedeflere yönelen bir yolculuğa çıktıklarını hatırlatan İşadamı Yertüm, "18 yıl önce küçük hayallerimiz vardı, çok şükür rabbime; bugün büyük hedeflerimiz var. Hayallerden hedefler çıkardık ve O hedeflerin doğrultusunda emin adımlarla ilerleyişimizi sürdürüyoruz. Bugün hizmete açtığımız Artukbey şubemizde İş ortağımız Serhat Haşimoğlu beyle birlikte 35 çalışanımıza daha istihdam kapısı aralamanın heyecanını yaşıyoruz. Kızıltepe'de bulunan iki şubemizde bu sayı 80'i aşıyor, Ülkemiz genelindeki şubelerimizde ise bu sayı bin 250 çalışanı aştı. Bize bunu nasip eden Allah'a ne kadar şükür etsek azdır. İnanç ve çalışma azmiyle desteklenen yenilikçi düşüncelerimiz, bizi çok emek isteyen bu yolculuk sonrası, Mardin'e ait yerli ve milli bir marka olmanın gururuna eriştirdi. Geriye dönüp baktığımızda, Mardin Artukbey Kahve ailemizin yeni bir ferdi olarak görmenin, bugünkü başarımızın altında yatan en önemli nedenlerden biri olduğunu anlıyoruz. Önümüzde daha çok yolumuz var. Ama yürürken bıraktığımız güçlü ayak izleri, bize daha büyük başarıları kazanmak adına güç veriyor."

"ARTUKBEY'İN ÜRÜN YELPAZESİ 600 ÇEŞİDİ AŞTI"

Kadim şehir Mardin'in adını taşıyan bir marka olmanın sorumluluğuyla çalışmalara devam ettiklerinin altını çizen İşadamı Yertüm, "Mardin 'in ve Mardinlilerin aidiyetiyle her geçen gün büyüyen markamızı çok şükür artık Türkiye markası yapmanın onurunu yaşıyoruz. Yatırımlarımızı hep bu büyük hedeflerimizi göz önünde bulundurarak yaptık. Güçlü teknolojik alt yapısıyla hizmete açtığımız fabrikamız, yepyeni lezzetleri tüketiciye sunmasını amaçladığımız Ar-Ge ile Pazarlama departmanımız ve işinin uzmanı bünyemizde bulunan tecrübeli mimar ve dekorasyoncularımızla birlikte geniş kadromuzla şimdi eskisinden daha güçlü ve emin adımlarla hedeflerimize doğru koşar adımlarla ilerliyoruz. İnşallah bu marka yakın zamanda dünya markaları arasındaki yerini alacak ve bu kadim şehrimiz olan Mardin'in marka değerine yeni katkılar eklemeyi sürdürmüş olacak. Artukbey, Türkiye'nin dışa açılan prestijli markaları arasındaki yerini aldı, alıyor. Yatırımlarımızı hep bu büyük hedeflerimizi göz önünde bulundurarak yaptık. Güçlü teknolojik alt yapıyla desteklenen fabrikamızda üretilen ürün şemamız 600 çeşidi aştı. Ar-Ge departmanımız ve işinin uzmanı mimarlarımız, gıda mühendislerimiz, satış ve pazarlama departmanlarımızla şimdi eskisinden çok daha güçlü, koşar adımlarla ilerlemeye devam ediyoruz" dedi.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

İşadamı Hadi Kahraman'dan Eğitime arsa desteği

Kızıltepe ilçesinde hayırsever, okul için arsa hib [...]

1 gün önce...

Ödüllü kuaförün salon açılışını Kaymakam Çam, yaptı

Kızıltepe ilçesinde kuaförlük yapan saç ve tasarım [...]

1 gün önce...

Mardinli öğrencilere motivasyon otobüsü

Türkiye'de bir ilk olan, kırsal bölgelerde eğitim [...]

1 gün önce...

Aman Dikkat... Sağlık Bakanlığı 2 bağlantı için uyardı!

Sağlık Bakanlığı resmi Twitter hesabı, pandemi des [...]

1 gün önce...

Dal, Muhtarlar gününde Cumhurbaşkanına teşekkür etti

19 Ekim Muhtarlar Günü münasebetiyle Mardin Hüküme [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN