Artuklu Belediyesi 'Bilgi Evi'ne İlgi Büyük

Artuklu Belediyesi 'Bilgi Evi'ne İlgi Büyük
31 Ocak 2019 Perşembe Saat 18:31 0

Artuklu Belediyesi, gençlerin eğitimine katkıda bulunmak amacıyla açmış olduğu Bilgi Evi, Artuklu’lu gençler tarafından büyük ilgi görüyor.

Artuklu Kaymakamı/Belediye Başkan Vekili Şakir Öner Öztürk’ün talimatıyla açılan Artuklu Belediyesi Bilgi Evi’nde 7 ayrı alanda devam eden kurslarda gençlerin eğitim, sosyal ve kültürel gelişimlerine katkıda bulunmaya devam ediliyor.

GENÇLER BÜYÜK İLGİ GÖSTERİYOR

Bilgi Evi’nin Artuklu’lu gençler için özellikle de geleceğe dönük önemli bir yatırım olduğunu kaydeden Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şakir Öner Öztürk, “Artuklu Belediyesi olarak toplumun bütün katmanlarını ama özellikle de kadınlarımıza ve gençlerimize yönelik projeler üretmeyi çok önemsedik, önemsiyoruz. Farklı mahallelerimizde kadınlarımıza ve genç kızlarımıza yönelik açmış olduğumuz mahalle konakları projelerinden binlerce genç kız ve kadın kardeşlerimiz yararlandı. Aynı amaçla 15 ila 29 yaşları arasındaki Artuklu’lu gençlerimizin hizmetine sunduğumuz Artuklu Bilgi Evi’nin de gençlerimizin büyük ilgisiyle karşılanmış olması bizleri sevindiriyor. Gençlerimizin eğitim, sosyal ve kültürel faaliyetlerde gelişimlerine katkıda bulunmalarını sağlamak, gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutarak, ailelerimize, toplumumuza ve ülkemize faydalı bireyler olarak kişisel gelişim ve yeterliliklerine katkıda bulunan bu evimizde 7 ayrı alanda verilen kurslarımıza devam eden 1264 genç öğrencimiz mevcut. Gençlerimiz; Matematik, Geometri, Fizik, Resim Voleybol, Okuma –Yazma, Bilgisayar gibi alanlarda verilen eğitim kurslarından yararlanmaktadırlar” dedi

“KÜTÜPHANE VE KAFETERYA HİZMETİ”

Artuklu Bilgi Evi’ne devam eden gençlerin ailelerden verilen kurslar ve eğitimlerin gençlerde oluşturduğu gelişimlerden ötürü kendilerine iletilen olumlu tepkilere de dikkat çeken Öztürk, “Bizler gençlerimizi çok önemsiyoruz, onları geleceğe iyi hazırlamakla mükellefiz. Evlerinde çalışma imkanı olmayan gençlerimiz için gençlerimize yakışır, temiz ve sağlıklı bir ortamda ders ve çalışma olanağı sunduğumuz için mutluyuz. Gençlerimiz, Artuklu Bilgi Evi’nde farklı alanlardaki kurslarla birlikte her türlü kaynak kitabın içinde bulunduğu kütüphanemizden, ücretsiz fotokopi ve kafeterya hizmetlerimizden yararlanmaya davet ediyorum” dediYORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Bıçakladığı şahsın başında ölmesini bekleyen zanlıya bakın ne ceza verildi?

Mahkeme, aynı dosyada yargılanan zanlının kardeşi [...]

1 gün önce...

Mardin kar yağışı ile uyandı

Sabah saat 04.00 sıralarında başlayan yoğun kar ya [...]

15 saat önce...

25 saniyede, 601 can aldı! İşte Türkiye'nin yaşadığı en büyük depremler

Bir deprem ülkesi olan Türkiye'de bugüne dek pek ç [...]

1 gün önce...

Ji dewletan bangewazî: Kurd birayê we ne

​Nivîskar û Lêkolîner Mela Mahmud Kilinçê ku ji be [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN