Artuklu Belediyesi Eğitime desteğini Sürdürüyor

Artuklu Belediyesi Eğitime desteğini Sürdürüyor
17 Eylül 2018 Pazartesi Saat 18:52 0

Artuklu Kaymakam/Belediye Başkan V. Şakir Öner Öztürk belediye olarak eğitim ve öğretime destek verdiklerini dile getirirken, “Okulların fiziki iyileştirmelerinde de kurum olarak elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

Artuklu Belediyesi ilçenin güzelleşmesi adına birçok farklı konuda çalışmalar yapıyor. Vatandaşların taleplerini gözeten bir yapıda projelerini sürdüren Artuklu Belediyesi, eğitim ve öğretimin kalitesinin artması adına da çalışmalar yapıyor. Bugüne kadar okullara birçok farklı konuda destek sağlayan Belediye son olarak Tutaşı İlkokulu’nun boyama işlemini sağladı. Yapılan çalışmayla okul daha da güzelleşti.

Artuklu’nun güzelleşmesi için

Konu hakkında bilgi veren Kaymakam/Belediye Başkan V. Şakir Öner Öztürk, “İlimizde eğitim ve öğretimin iyi yerlerde olması için üzerimize düşen ne varsa yapıyoruz” dedi. Öztürk şunları kaydetti: “Devletimizin bize belediye görevini vermesinin akabinde ilçemiz sınırları içinde durmaksızın çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Hemşerilerimizin istediği bir Artuklu’yu inşa etmek adına sürekli sahadayız. Aynı zamanda vatandaşlarımız ile sık sık bir araya geliyor ve sorunları onlardan dinleyerek çözüm buluyoruz. İlçemizde eğitim ve öğretimin gelişmesini de önemsiyoruz. Bu nedenle bizlere gelen talepleri yerine getirmek için çaba sarf ediyoruz” dedi

Eğitime destekler sürüyor

Okulların fiziki iyileştirmeleri için ekiplerin çalışmalarını sürdürdüğüne vurgu yapan Başkan Öztürk, “İlçemizde geçtiğimiz yıl okullarımızda çeşitli çalışmalar yapmıştık. Eğitim yuvalarımızın kütüphanelerinden spor alanlarına kadar belediyemiz desteklerini vermişti. Bu yıl da destek vermeye devam ediyoruz. Son olarak Tutaşı İlkokulumuzun bina boyasını yaptık. Okulumuz şimdi daha güzel bir hale geldi. Öğrencilerimiz de okulun ilk gününde güzel bir sürprizle karşılanmış oldu. Buna benzer çalışmalarınız aralıksız devam edecek” dedi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Genç Çiftlerin hayalini süsleyen kampanya

Mardin’de açılışının ikinci yılını kutlayan bir ge [...]

15 saat önce...

Midyat’ta meydana gelen kazada 4 kişi yaralandı

Mardin’in Midyat ilçesinde hafif ticari aracın odu [...]

1 gün önce...

WhatsApp sohbetlerinde yeni dönem

Facebook'un bünyesinde bulunan mesajlaşma uygulama [...]

1 gün önce...

Dolarda yeni zirve!

Dolar kuru bugün ne kadar? (26 Ekim dolar - euro f [...]

1 gün önce...

Mangal Aşkı, Az kalsın mahalleyi yakıyordu

Derik ilçesinde bir apartmanın çatı katında mangal [...]

22 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN