Artuklu Belediyesi EMITT 2020 fuarında

Artuklu Belediyesi EMITT 2020 fuarında
30 Ocak 2020 Perşembe Saat 15:27 0

Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı ilçenin tanıtımı için çalışmaların devam ettiğini kaydederken, “Bu düşüncelerle EMITT 2020 fuarında da yerimizi aldık” dedi.

Dünyanın en büyük 4 turizm fuarından biri olan 24. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı(EMITT) İstanbul’da başladı. Fuarın ilk gününde katılımcı iller ve ilçeler bölgelerinde yer alan yerli ve yabancı ziyaretçileri çekmek için tanıtım stantlarını kurdu. Öte yandan dillerin ve dillerin bir arada yaşadığı medeniyetlere ev sahipliği yapan Artuklu’nun tanıtımı için de Belediye yerini aldı. Artuklu standı fuarın ilk gününde ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Tanıtım için çaba veriyoruz

Fuar hakkında açıklama yapan Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı, “Amacımız ilçemizin ve ilimizin turizmde hak ettiği yerlere gelmesidir” dedi. Tanıtım için Belediye olarak tüm imkanları seferber ettiklerini dile getiren Tutaşı, “İlçemiz asırlara meydan okuyan ve her gün daha da cazibesini arttıran bir konumdadır. Biz de kurum olarak bu durumun daha iyi bir yere gelmesi için çaba vermekteyiz. Belediyemiz ilçemizin ve ilimizin tanıtımı için tüm platformlarda çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir. Düzenlenen turizm fuarlarını da bu düşüncelerle fırsat olarak görmekteyiz. Son olarak katıldığımız EMITT 2020 Fuarını da önemsiyoruz” ifadesini kullandı.

Gelen bir kez daha aşık olur

Artuklu’ya ve Mardin’e herkesi beklediklerini de söyleyen Tutaşı, “İstanbul’da düzenlenen ve dünyanın en büyük dördüncü fuarı olan EMITT ilçemiz için önemli bir fırsattır. Biz asırlarca kadim şehrimiz ve ilçemizde kardeşlik ve huzur içinde bir arada yaşamaktayız. Diğer yandan şehir olma özelliğini hiçbir zaman kaybetmeyen ilçemiz hala yapıları ve eserleri ile zamana meydan okumaktadır. Bu haliyle gözde olan şehrimize yerli ve yabancı misafirlerimizi bekliyoruz. Misafirperverliğin en anlamlı şekilde gösterildiği kentimize gelen herkes inanıyoruz ki bu özel şehre bir kez daha aşık olacaktır” şeklinde konuşarak sözlerine son verdi.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

KÜLTÜR SANAT HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mustafa Yaman’ın ismini değiştirmek için imza topladılar

Son Valiler Kararnamesi ile merkeze alınan Vali Mu [...]

1 gün önce...

Tepki çeken görüntü! 'Bu rezilliği gören yok mu? '

Mardin'de şehir içi ve ilçeler arası toplu taşıma [...]

8 saat önce...

Bakan Soylu, başkanlığında Mardin'de güvenlik toplantısı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu başkanlığında Mardi [...]

1 gün önce...

Yıldırım çarpması sonucu hayatını kaybetti

Mardin'in Yeşilli ilçesine bağlı Kütüklü (kurruma) [...]

1 gün önce...

Çiftçilerin DEDAŞ eylemine polis izin vermedi

Kızıltepe ilçesinde, DEDAŞ tarafından elektriği ke [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN