Artuklu Belediyesi’nden çocuklara sinema hediyesi

Artuklu Belediyesi’nden çocuklara sinema hediyesi
16 Aralık 2019 Pazartesi Saat 13:43 0

Artuklu Belediyesi kültürel ve sosyal çalışmalara devam ediyor. Mahalle konakları ve bilgi evinde gençlere ve kadınlara destek olan Belediye, çocukların mutlu olması için de çalışmalarını sürdürüyor.

Bu düşüncelerle Belediyenin sürdürdüğü Artuklu’yu Keşfediyoruz Projesi kapsamında Ortaköy Mahallesi’nden alınan çocuklar sinemaya götürüldü. Hayatlarında ilk defa sinemayla tanışan çocukların mutlulukları gözlerinden okundu.

Sosyal olmalarına imkan tanıyoruz

Çalışma hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı, “Amacımız çocuklarımızın mutlu olduğu bir ilçeyi inşa etmektir” ifadesini kullandı. Tutaşı, “İlçemizin değişimi ve gelişimi için başladığımız görevimizde sosyal projelere de önem veriyoruz. Bu nedenle dezavantajlı vatandaşlarımızı düşünen bir yapıda çalışmalar yapıyoruz. Çocuklarımız da bizler için her zaman önemli bir yerde bulunuyor. Çünkü çocukların güldüğü bir yerde ilçemizin de mutlu olacağını biliyoruz. Bu nedenle Artuklu’yu Keşfediyoruz Projesi kapsamında evlatlarımızı sinemayla tanıştırıyoruz” diye konuştu.

Özellikle kırsal mahalleler

Özellikle kırsal mahallelerde çalışmaların yapıldığına işaret eden Başkan Tutaşı, “Biz ilçe merkezinde olduğu gibi kırsal mahallelerde yaşayan evlatlarımızın da sosyal olmalarına olanak sağlıyoruz. Bu nedenle kırsal mahallerimizden çocuklarımızı alarak ilçemizi gezdiriyor ve sinemaya götürüyoruz. Onların unutamayacağı bir günü armağan ediyoruz. Bu şekilde çalışmalarımız ara vermeden devam edecek” şeklinde konuştu.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

KÜLTÜR SANAT HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Akla ziyan Covid-19 anonsu: Hükümet istiyor ki Kürt halkı ölsün!

Sokak aralarında Coronavirus tedbirlerini içeren b [...]

1 gün önce...

Corona virüs sandılar epilepsi krizi çıktı

Mardin'de fenalaşarak yere yığılan bir kişiye coro [...]

1 gün önce...

Mardinli Profesörden salgın sonrası için önemli çağrı

Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü Öğreti [...]

1 gün önce...

Sağlıkçı Gençler Evlerinde Yemek Yapıp Yaşlılara dağıtıyorlar

Mardinli gönüllü gençler hazırladıkları yemekleri, [...]

6 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN