Artuklu Üniversitesi bir ilke imza atmak istiyor

Hedef: % 100 doluluk Artuklu Üniversitesi bir ilke imza atmak istiyor
07 Ağustos 2020 Cuma Saat 13:57 3

Mardin Artuklu Üniversitesi, bir ilke imza atarak Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercih döneminde ve kayıtlarda yüzde 100 doluluk hedefliyor.

Akademik çalışmalar ve eğitim konusunda bölgede lokomotif rol üstlenmek için yoğun çaba sarf ettiklerini dikkat çeken Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. İbrahim Özcoşar, gerek mevcut ve yeni açılan bölümler, gerekse eğitim ve öğretim kaliteleri ile bir ilke imza atmak istediklerini söyledi.


HEP BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ

Bütün bölümlerde yüzde 100 doluluk oranına sahip olma hedefine emin adımlarla ilerlediklerini anlatan  Özcoşar, "Yoğun bir emek ve çalışma sürecinin ardından milyonlarca öğrencimiz gelecekleri için önemli bir karar aşamasındalar. YKS tercih döneminde üniversitemizi tercih edecek tüm öğrencilere şimdiden hoş geldiniz diyor ve kariyerlerinde başarılar diliyorum. Mardin Artuklu Üniversitesi olarak bizleri tercih eden değerli öğrencilerimizle birlikte, daha da ileriye gidecek ve geleceğe yönelik hedeflerimizi hep beraber başaracağız. Üniversitemiz bünyesindeki fakülte, yüksekokul, meslek yüksekokulu ve enstitülerimiz bünyesinde yapılan her çalışmada bilgi ve yetenekleriyle bölgemizden başlayarak ülkemizin gelişmesine önemli katkılar sunacak bireyler yetiştiriyoruz."dedi.


HEDEFLERİ BÜYÜK ÜNİVERSİTEYİZ

Mardin'in ve Üniversitelerinin sahip olduğu potansiyel hakkında da bilgi veren Özcoşar, şunları söyledi:

 "Tarihi, mimari ve kültürü ile Türkiye'nin gözbebeği olan Mardin'de kurulan üniversitemiz de yeni ama gelecek için büyük hedefleri olan bir üniversite. Geleceğe yönelik adımlarımızı çalışmalarımızı projelerimizi öğrenci odaklı ve sağlam atıyoruz. Biz şunu iyi bilmekteyiz ki, Mardin Artuklu Üniversitesi gelecekte hatta çok kısa sürede Türkiye'nin önde gelen üniversiteleri arasında yerini alacaktır. Alanında yetkin akademisyenlerimiz, özveri ile çalışan idari personelimiz, kıymetli mezunlarımız, değerli öğrencilerimiz ve Mardin Halkımızla büyük bir aileyiz. Üniversite olarak yeni öğrencilerimizle her dönem zenginliğimizi arttırıyoruz. Ülkemizin 7 bölge ve farklı ülkeden öğrencilerimizle kaliteli eğitim ortamlarının yanı sıra sanatsal, sportif ve kültürel etkinliklerle bir araya geliyor ve geleceğe kararlı adımlarla yürüyoruz. Bu doğrultuda başarıyı hedefleyen tüm öğrencilerimizi Mardin Artuklu Üniversitesi’ne bekliyoruz" YORUMLAR :::

 1. Köpük Hayaller
  08 Ağustos 2020 Cumartesi Saat 11:00 CEVAPLA
  Bu üniversite ara sıra Amerika’yı yeniden keşfedip haber yapıyor. Şimdi de sıra hayal ettiklerinde. Hem üniversiteler sıralamasında sonuncu ol hem de gel köpük hayallerden bahset. Oh ne güzel !
 2. harbıci
  07 Ağustos 2020 Cuma Saat 14:24 CEVAPLA
  tabı tabı ıbrahim hoca efendi..doldursan ne olur hoca yok prof yok..artık ılk okul ogretmenınden akademısyen yaratırsan olur..ha dogruya zaten her yerde lıse ogretmenlerı akademısyon olmus ee buda olur..kapatılmasıı greken fuzılı masraf bır unıversıtenın rektöru olmussun..
 3. mured
  07 Ağustos 2020 Cuma Saat 14:10 CEVAPLA
  bunları yapabilmek için projeleriniz nelerdir %100 doluluk oranına ulaşmak için ne gibi çalışmalar yapıyorsunuz merak ediyorum

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

DİKA, Dara'yı restore ederek dünyaya tanıtacak

Mardin Müze Müdürlüğü tarafından, Sanayi ve Teknol [...]

1 gün önce...

Mesleki yeterlilik belgesi verecekler Bölgede ilk defa Mardin'de hizmet vermeye başladı

Belge zorunluluğu olan meslek branşlarında istihda [...]

1 gün önce...

Dar gelirli öğrencilere destek için Anlamlı Tablet Kampanyası

Nusaybin Kaymakamlığı, uzaktan eğitim için zorluk [...]

1 gün önce...

Kültür Koleji Kapılarını Öğrencilere açtı

Mardin'de eğitime yeni bir anlayış getiren Kültür [...]

1 gün önce...

Yaralı at yol kenarına terk edilmiş halde bulundu

Savur ilçesinde yol kenarına terk edilmiş yaralı a [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Dilan Özgün Uzm. Diyetisyen
Dilan Özgün Uzm. Diyetisyen

Ergenlik Döneminde Beslenme

2
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Nefes Zamanı…

4
Nezir Güneş
Nezir Güneş

Korona Deyip Geçmeyin!

5
A.Vahap Kaya
A.Vahap Kaya

Nezaket

6
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

Arabuluculuk Kurumu ve Kavramı 

7