Artuklu ve Kızıltepe'de 4 Gün Su yok

Artuklu ve Kızıltepe'de 4 Gün Su yok
23 Kasım 2014 Pazar Saat 17:20 13

Mardin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon (MARSU)Genel Müdürlüğü, Beyaz Su boru hattında yaşanan patlamadan dolayı Artuklu ve Kızıltepe ilçelerine içme suyunun verilmeyeceğini açıkladı.

Mardin Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Su ve Kanalizasyon (MARSU) Genel Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, Nusaybin’den Artuklu ve Kızıltepe ilçelerine içme suyunu taşıyan Beyaz Su borusunun patladığını duyurdu.

Açıklamanın devamında şunlar belirtildi: “Mardin ili Nusaybin ilçesinden Artuklu ve Kızıltepe ilçelerine içme suyu taşıyan boru hattı Nusaybin-Tilkitepe Köyü mevkiinde patlamıştır. Yaşanan arızanın giderilmesi için ekiplerimiz onarım çalışmalarına başlamıştır. Ancak onarımın yapılabilmesi için suyun tam anlamı ile boşaltılması gereklidir. Bunun içinde onarım bir kaç gün sürebilir. Yurttaşlarımız yaşanan arıza nedeniyle içme suyunu tasarruflu kullanmaları gerekmektedir” dedi.

Öte yandan, içme suyu kesintisinin 4 veya 5 gün sürebileceği tahmin edildiğinden bu konuda yurttaşların içme suyunu tedarikli kullanmaları ve gerekli önlemleri almaları konusunda çağrıda bulunuldu.YORUMLAR :::

 1. Vatanda
  09 Aralık 2014 Salı Saat 20:39 CEVAPLA
  24 saat gecmeden onarıldı her taşa
 2. misafir
  09 Aralık 2014 Salı Saat 15:56 CEVAPLA
  Nasil bir memleketsin sen kıziltepe herseyin sıkınti s3nin suyun havan yerlesim yerin ve icinde yasayan bazi insanlarin herseyin sıkınti senin kızıltepe nerde görülmüs 5 gun suyun kesildigi
 3. ben
  27 Kasım 2014 Perşembe Saat 20:02 CEVAPLA
  Siteyi her siyasi görüşten takip edenler var da belediye eleştirilince bdpliler kabak gibi ortaya çıkıyor.Yapıldığı günden beri patlayıp duran bir su hattı,5 gündür susuzluk hala oturup savunacak yorum yazıyorsunuz.Belediyenin yaptığı en büyük projeydi,durumu ortada,içler acısı.En büyük projesi bu durumda işte gerisini siz düşünün.Millet kartondan belediye başkanlarına oy verirse olacağı budur.Hak ediyoruz.Belediye seçimlerinde projelere değil partiye bakıyoruz,eh sonuç ortada.Her gün bir tarafı çöken parke taşlı yollar,ayda bir kere patlayan beyaz su şebekesi...daha saymak isterdim ama maalesef memlekete henüz başka icraat yapmadılar.
 4. hasan
  27 Kasım 2014 Perşembe Saat 14:11 CEVAPLA
  Burdan bdp-hdp lilere sesleniyorum. Neden eleştirilere tahammül edemiyorsunuz. Ak parti döneminde istediğiniz kadar eleştiri yapıyordunuz. Neden burda hakaret etmeden eleştiri yapanların hemen sesini kısmaya çalışıyorsunuz. Bırakın insanlar eleştiri yapsınlar. Böyle tepkiler göstererek insanları kendinizden soğutmayın. Biraz eleştiriye açık olun.
 5. Ali dinler
  26 Kasım 2014 Çarşamba Saat 19:28 CEVAPLA
  Burdan atıp tutmayın suyun nusaybinden kiziltepe ye ulaşması 24 saat borularin boşalması birgün etti sana iki gün eee nasıl 5 saatte bitecek sayın ali güzel
 6. aziz tunc
  25 Kasım 2014 Salı Saat 18:29 CEVAPLA
  Bakıyorum firsatcilara gün doğdu işleri güçleri eleştiri olan pratik yaşamdan uzak kişilikler atıp tutmaya başlamış
 7. realist
  25 Kasım 2014 Salı Saat 18:09 CEVAPLA
  Biraz insaf kiziltepe de Artuklu da haftalarca su kesintileri ni unuttunuz mu biraz gerçekçi olun herkes yorumcu olmuş yazıyor akp olsa bole konuşmazdiniz
 8. mardinli
  24 Kasım 2014 Pazartesi Saat 21:47 CEVAPLA
  Birilerni bdp den aday adayi oldu diye kanalizasyon ve su muduru yapsaniz bu olur iyiki bir ay sure istememisler
 9. emin
  24 Kasım 2014 Pazartesi Saat 19:41 CEVAPLA
  ben analamadım bu nasıl boru hattıdır. ayda bir kez mutlaka patlıyor
 10. selim dalan
  24 Kasım 2014 Pazartesi Saat 09:38 CEVAPLA
  su skıntısını giderin milletin sabrı taşmak üzere
 11. Lokman
  24 Kasım 2014 Pazartesi Saat 09:38 CEVAPLA
  Hani çözüm bulacaklar dı ...?
 12. ali güzel
  24 Kasım 2014 Pazartesi Saat 09:37 CEVAPLA
  bu su sıkıntısı yuzunden belediyelerden nefret ettirdiniz yav.su sıkıntısı var millet perişan hiç bişi yapamaz oldu. artık su sıkıntısının 1 gunde halledilmesi lazım cunku yıl 2014 artık batıyı yakalamamız lazım.ama nerde tembellık hat safhada gonder 50 işçi 10 kepçe 5 saatte bititrisiniz. bu işi yapamıyorsanız bırakın gidin. hersey siyasi görüş değil birazda hizmet edin.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

YAŞAM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Deva Partisi Midyat kongresini gerçekleştirdi!

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Mardin'de kongr [...]

1 gün önce...

Ömerli ilçesinin alt yapısı yenilenecek

Mardin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İd [...]

23 saat önce...

Vefa borcunu ödemek için memleketine 5 yıldızlı otel yaptırdı

Pandemiye rağmen kendi memleketine 5 yıldızlı otel [...]

20 saat önce...

AK Partili Gençlerde Kongre Heyecanı

AK Parti Gençlik Kolları’nda, 6. Olağan Kongre Sür [...]

1 gün önce...

Koronavirüs Felce Neden Olabilir

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgı [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN