Artuklu’da asansör denetimleri başlayacak

Artuklu’da asansör denetimleri başlayacak
14 Şubat 2020 Cuma Saat 18:28 0

Asansörlerin denetimi konusunda bir adım attıklarını söyleyen Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı,"Hemşehrilerimizin can ve mal güvenliğini önemsiyoruz.” dedi.

Artuklu Belediyesi ve Makine Mühendisleri Odası arasında Asansör Periyodik Kontrol Protokolü imzalandı. Belediye hizmet binasında gerçekleşen imza törenine Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı, Makine Mühendisleri Odası Asansör Kontrol Merkezi Yetkilisi M. Emin Tümür, belediye birim müdürleri ve Makine Mühendisleri Odası yetkilileri katıldı.

Protokolle Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının yetkilendirdiği A tipi muayene kuruluşu Makine Mühendisleri Odası ilçedeki asansörlerin denetimini sağlayacak.

Konu hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı, “Belediye olarak vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması için önem arz eden asansörler hususunda hassasız. Bu nedenle bugün bu protokolü gerçekleştirdik. Yakın zamanda asansör denetimlerine başlanacak. Tüm vatandaşlarımızın sağlıklı yaşam koşullarını önemsiyor ve bu konuda elimizden geleni yapmaya gayret ediyoruz.” dedi.

Tutaşı, şöyle devam etti: “Teknolojik gelişmelerin hızla değiştiği günümüzde, asansör teknolojileri ilerlemektedir. Çok katlı binaların sayısı arttıkça kullanım alanları genişlemektedir. İnsan yaşamının daha konforlu ve kolay hale gelmesinde önemli paya sahip taşıma sistemleri olan asansörler, hayatımıza kolaylık sağlamakla beraber dikkatli olunmazsa ve gerekli özen gösterilmezse üzücü kazalara yol açabilmektedir. Bu nedenle biz de bu noktada hassasiyet göstereceğiz.”YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Bakan Albayrak: 3 ay maaş desteği vereceğiz

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Ekonomik [...]

1 gün önce...

Mardinli Doktordan Korona’ya Özel Tedavi Yöntemi

Korona'ya karşı, Ozonterapi yöntemi sayesinde bağı [...]

1 gün önce...

DEVA Partisi'nde Ali Babacan'ın A Takımı belli oldu

Ali Babacan liderliğinde kurulan Demokrasi ve Atıl [...]

15 saat önce...

Spor lisesi öğrencileri, evlerinde antrenman yapıyor

Derik ilçesinde Kızıltepe Spor Lisesi öğrencileri, [...]

1 gün önce...

Trafik ışıkları DA sürücülere “eve git” diyor

Coronavirus salgınına karşı mücadelede trafik ışık [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN