Artuklu'da Beslenme ve Diyet Merkezi Hizmete Başladı

Artuklu sağlıklı yaşamın değişmez unsurları olan, doğru beslenme ve kilo yönetimi konusunda hizmet verecek olan beslenme ve diyet merkezi hizmete başladı.

Uzman Diyetisyen Dilan Özgün tarafından Artuklu Ravza Caddesi Gençlik Merkezi karşısında hizmete açılan Beslenme ve Diyet Merkezi'nde Obiziteye karşı kontrollü beslenme ve kilo vermede gelişmiş en son teknolojik cihazların içinde yer aldığı merkezde; içerisinde 30 dakikalık seansta 2500 kalori yakan Vacu Magic ile 30 dakikalık seansta 3-5 santimlik incelik sağlayan Andulasyon cihazının da yer aldığı öğrenildi.

Kızıltepe Devlet Hastanesi'nde uzun yıllardır sağlık alanında hizmet veren sağlıkçı anne ve babanın kızı olan Uzman Diyetisyen Dilan Özgün'ün açmış olduğu Beslenme ve Diyet Merkezi'nde beslenme tavsiyeleri, kurumsal beslenme danışmanlığı, kilo alma diyeti, zayıflama diyeti, sporcu beslenmesi, gebelikte ve emzirmede beslenme, hastalıklarda beslenme, çocuk ve adölesanlarda (Ergenlik) beslenme ve kilo kontrolü, Enteral ve Parenteral beslenme, bireysel beslenme danışmanlığı gibi konularda Mardinlilere hizmet sunulacak.

Mardin'de ilk Beslenme ve Diyet Merkezi'ni kazandırmış olmanın heyecanı içerisinde olduğunu kaydeden Uzman Diyetisyen Dilan Özgün, "Beslenme ve Diyet Danışma Merkezimizde vücut yağ analiz makinemiz var. Vatandaşlarımız zayıflamak için, formda kalmak için televizyonda veya internet ortamında çeşitli diyetlere baş vuruyor. Alkali diyet, dukan diyeti, çilek ve detoks diyetleri gibi diyetlerin reklamlarına, haberlerine inanmasınlar. Bu diyetler sağlıklı olmayan diyetlerdir. İlgili bütün konularda bir uzmanın tavsiyesi, rehberliği her zaman önemlidir. Bizim bu merkezimizin, her şeyden önce halk arasında doğru diye bilinen yanlışların ayırt edilmesinde önemli bir katkı sağlayacağına inanıyorum. Bizim burada önerdiğimiz diyetlere gelince takip ettiğimiz hastalarımıza özellikle doğal besinlerle sağlıklı bir şekilde yaşamanın sırlarını anlatacağız. Diyet denilince sadece akla kilo vermek gelmesin. Kilo almak isteyenler, hamile hanımlar, hastalıklarda beslenme tedavisi ve gelişim çağındaki çocuklar için dengeli ve sağlıklı beslenmeyi yaşama tarzına dönüştüreceğiz. Bunlar bizim işimiz kapsamımızda olan şeyler. Merkezimiz, bugünden itibaren tüm vatandaşlarımızın hizmetindedir”

YORUMLAR

  • Mardin Halkımızn ihtiyaç duyduğu bir hizmetti. Özellikle orta yaş grubunda romatizmal hastalıklara bağlı bel boyun sırt omuz ağrılarına diz ağrıları ödem kabızlık ve incelme kilo vermeye çok iyi geliyor AndubalancePro 3 sistemi.. Herkese tavsiye ederim.

Yorum Ekle