Artuklu'da Beslenme ve Diyet Merkezi Hizmete Başladı

Artuklu'da Beslenme ve Diyet Merkezi Hizmete Başladı
11 Ağustos 2020 Salı Saat 13:51 1

Artuklu sağlıklı yaşamın değişmez unsurları olan, doğru beslenme ve kilo yönetimi konusunda hizmet verecek olan beslenme ve diyet merkezi hizmete başladı.

Uzman Diyetisyen Dilan Özgün tarafından Artuklu Ravza Caddesi Gençlik Merkezi karşısında hizmete açılan Beslenme ve Diyet Merkezi'nde Obiziteye karşı kontrollü beslenme ve kilo vermede gelişmiş en son teknolojik cihazların içinde yer aldığı merkezde; içerisinde 30 dakikalık seansta 2500 kalori yakan Vacu Magic ile 30 dakikalık seansta 3-5 santimlik incelik sağlayan Andulasyon cihazının da yer aldığı öğrenildi.

Kızıltepe Devlet Hastanesi'nde uzun yıllardır sağlık alanında hizmet veren sağlıkçı anne ve babanın kızı olan Uzman Diyetisyen Dilan Özgün'ün açmış olduğu Beslenme ve Diyet Merkezi'nde beslenme tavsiyeleri, kurumsal beslenme danışmanlığı, kilo alma diyeti, zayıflama diyeti, sporcu beslenmesi, gebelikte ve emzirmede beslenme, hastalıklarda beslenme, çocuk ve adölesanlarda (Ergenlik) beslenme ve kilo kontrolü, Enteral ve Parenteral beslenme, bireysel beslenme danışmanlığı gibi konularda Mardinlilere hizmet sunulacak.

Mardin'de ilk Beslenme ve Diyet Merkezi'ni kazandırmış olmanın heyecanı içerisinde olduğunu kaydeden Uzman Diyetisyen Dilan Özgün, "Beslenme ve Diyet Danışma Merkezimizde vücut yağ analiz makinemiz var. Vatandaşlarımız zayıflamak için, formda kalmak için televizyonda veya internet ortamında çeşitli diyetlere baş vuruyor. Alkali diyet, dukan diyeti, çilek ve detoks diyetleri gibi diyetlerin reklamlarına, haberlerine inanmasınlar. Bu diyetler sağlıklı olmayan diyetlerdir. İlgili bütün konularda bir uzmanın tavsiyesi, rehberliği her zaman önemlidir. Bizim bu merkezimizin, her şeyden önce halk arasında doğru diye bilinen yanlışların ayırt edilmesinde önemli bir katkı sağlayacağına inanıyorum. Bizim burada önerdiğimiz diyetlere gelince takip ettiğimiz hastalarımıza özellikle doğal besinlerle sağlıklı bir şekilde yaşamanın sırlarını anlatacağız. Diyet denilince sadece akla kilo vermek gelmesin. Kilo almak isteyenler, hamile hanımlar, hastalıklarda beslenme tedavisi ve gelişim çağındaki çocuklar için dengeli ve sağlıklı beslenmeyi yaşama tarzına dönüştüreceğiz. Bunlar bizim işimiz kapsamımızda olan şeyler. Merkezimiz, bugünden itibaren tüm vatandaşlarımızın hizmetindedir”YORUMLAR :::

  1. Serdar Özgün
    11 Ağustos 2020 Salı Saat 14:34 CEVAPLA
    Mardin Halkımızn ihtiyaç duyduğu bir hizmetti. Özellikle orta yaş grubunda romatizmal hastalıklara bağlı bel boyun sırt omuz ağrılarına diz ağrıları ödem kabızlık ve incelme kilo vermeye çok iyi geliyor AndubalancePro 3 sistemi.. Herkese tavsiye ederim.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Doktorun gözünden Kovid-19 ile mücadelede

Mardin Devlet Hastanesi uzman doktorlarından Gamze [...]

13 saat önce...

Başkan'dan Tıp Kazanan Öğrencilere Altın Ödülü

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2020-YKS) yerleşti [...]

13 saat önce...

Yaralı at yol kenarına terk edilmiş halde bulundu

Savur ilçesinde yol kenarına terk edilmiş yaralı a [...]

1 gün önce...

Yeğenine cinsel istismarda bulunan şahıs tutuklandı

Kızıltepe ilçesinde, 16 yaşındaki yeğenine cinsel [...]

1 gün önce...

Başkan Erdem'den Başkan Şahin’e Plaket

Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, Midyat Sokak [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Dilan Özgün Uzm. Diyetisyen
Dilan Özgün Uzm. Diyetisyen

Ergenlik Döneminde Beslenme

2
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Nefes Zamanı…

4
Nezir Güneş
Nezir Güneş

Korona Deyip Geçmeyin!

5
A.Vahap Kaya
A.Vahap Kaya

Nezaket

6
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

Arabuluculuk Kurumu ve Kavramı 

7