Artuklu'da 'Eğitimde akademik başarı' çalıştayı sona erdi

Artuklu'da 'Eğitimde akademik başarı' çalıştayı sona erdi
08 Ekim 2020 Perşembe Saat 21:20 0

Artuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Milli Eğitim Bakanlığının 2023 Vizyon Hedefleri doğrultusunda, Artuklu'daki akademik başarının üst sıralara taşınması amacıyla planlanan “Artukluda Eğitimde Başarı Çalıştayı” öğretmenlerin yaptıkları sunumlar ile bugün sona erdi.

Üç gün süren çalıştayda ilk gün bilgilendirme toplantısı ikinci gün yapılan anketler sonucu oluşan sorunların tespiti ve bu tespitlere uygun çözüm önerilerinin sunulması ve üçüncü günde de ortak kararla bulunan çözüm önerilerinin sunumu yapılarak çalıştay sona erdi.

Çalıştayda Artuklu üniversitesi akademisyenleri, aile sosyal politikalar il müdürlüğü,Mardin barosu, okul idarecileri ve öğretmeler yer aldı. Eğitimi tüm yönleriyle (öğrenci öğretmen veli okul idaresi) masaya yatırıldığı çalıştayda ilçenin kısa orta ve uzun vadede eğitim için nelerin yapılabileceği konuşuldu.

İlçemizde öğretmen kapasitesinin ve öğrenci zekalarının iyi olduğu sadece bir koordine ve yönlendirme eksikliklerinin olduğu ayrıca merkez ilçe olması nedeniyle akademik başarısının istenilen düzeyde olmadığı yapılan çalıştayla ortaya çıkacak sonuç üzerinden hazırlanacak eylem planıyla eğitimin daha iyi bir seviyeye çekilmesi planlandı. Böylece il genelinde eğitimin kalitesi arttırılarak hakkedilen seviyelere çıkması öngürüldü.

Çalıştayda eğitimin her yönüyle incelenmesi hem akademik hem de sosyal çalışmaların beraber yürütülmesi, öğrencilerle yakından ilgilenilmesi, ve eğitimin tüm paydaşlar tarafından dert edilmesi gibi önemli konular üzerinden derinlemesine tartışıldı.

Kapanış konuşmasını yapan Artuklu İlçe milli eğitim Müdürü Mehmet Emin Duyan çalıştaydan çıkan yol haritasının Artuklu ilçesi özelinde bütün ilin eğitimdeki akademik başarısı ve kalitesinin yükselmesine vesile olmasını diledi.

Çalıştayın paydaşı olarak emek veren kurumlara teşekkür eden İlçe Milli Eğitim Müdürü M. Emin Duyan, "Mardin Artuklu Üniversitesi'nin değerli akademisyenlerine, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne, Mardin Barosuna, ilçemiz idarecilerine ve öğretmenlerine en kalbi duygularımla şükranlarımı sunuyorum. Bundan sonraki süreçte ilçemiz nezdinde oluşturacağımız komisyonlarla çalıştay sonucu ortaya çıkacak kararların üstünde özenle durulacağımızı ve gerekli denetimlerin sağlanması noktasında gayret içinde olacağımızı ifade etmek istiyorum. . Ayrıca tüm okullarımız çalıştaydan çıkan bu kararlar çerçevesinde okulların bulunduğu ilgili mahallelerde; öğrenci ve veli durumuna göre kendi hazırladıkları eylem planları çerçevesinde söz konusu okulun başarısını arttırmaya yönelik olarak gerekli sorumluluğu gösterme çabası içerisinde olacaklarına yürekten inanıyorum. Bu vesileyle düzenlenen etkinlikte katkıları bulunan, sunum ve çözüm önerileriyle destek sunan bütün eğitim gönüllülerine bir eğitimci ve bir öğrenci velisi olarak da tekrar teşekkür ediyor, İnanıyorum ki; bundan sonra da benzeri eş güdümlü çalışmalarla ilçemizin hak ettiği eğitim kalitesi ve başarısı hedefi doğrultusunda yeni adımlarla yürüyüşümüzü sürdüreceğimize inanıyorum."YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Bölünmez Çankırı, Kadınların Sevincine Ortak Oldu

Dünyaca ünlü şef Ebru Baybara Demir tarafından, Ma [...]

1 gün önce...

Kesintisiz Enerji için muhtar ve çiftçilerle görüştüler

Dicle Elektrik Dağıtım A. Ş. Mardin İl Müdürü Hali [...]

1 gün önce...

Milletvekillerinden, Rektör Özcoşar’a Ziyaret

Ak Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı [...]

1 gün önce...

Belediye, Yaşlıları Evlerinde de Yalnız Bırakmıyor

Derik Belediyesi tarafından yalnız ve bakıma muhta [...]

20 saat önce...

Mardin Fosfatspor Umut Dağıttı

Mardin Fosfatspor, Afyon kampında karşılaştığı İst [...]

19 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar