Artuklu'da görünen minik böcekler, vatandaşlara zor anlar yaşatıyor!

Artuklu'da görünen minik böcekler, vatandaşlara zor anlar yaşatıyor!
22 Mayıs 2020 Cuma Saat 03:42 2

Mardin Artuklu'da akşam saatlerinde ortaya çıkan minik böcekler, ilçe sakinlerine zor anlar yaşatıyor.

Mardin Artuklu'da Yenişehir ve Nur Mahallesi TOKİ Konutlarında yoğun şekilde görünen minik böcekler, mahalle sakinlerine zor anlar yaşattı.

Artuklu Nur Mahallesi TOKİ konutları ve çevresinde yoğun şekilde görünen henüz hangi türe ait oldukları öğrenilemeyen böceklerin genellikle akşam saatlerinde karanlığın basmasıyla birlikte ortaya çıktığını kaydeden vatandaşlar, evlerine ve odalarına doluşan minik böcekler kendi imkanlarıyla mücadele etmeye çalıştıklarını ancak bu konuda başarılı olamadıklarını kaydettiler.

Minik siyah renkli olan ve türü henüz belirlemeyen böceklerin üç gündür havanın kararmasıyla birlikte evlerini adeta istila ettiklerini kaydeden TOKİ Konutları Sakinleri; "Havaların ısınmasıyla birlikte haşere ve sivrisinek artışı her yıl olduğu gibi bu yıl da karşılaştığımız görüntü oldu. Sivrisinek ve haşerelere bu yıl küçük minik böcekler de eklendi. Havalar ısınmaya başladı, Koronavirüs tedbirleri nedeniyle klima açamadığımız için pencerelerimizi açık tutuyoruz. Açık olan pencerelerimizin üzerinde sineklikler bulunuyor olmasına karşın yeni karşılaştığımız ve türünü bilmediğimiz minik böceklerin koruyucu sineklikleri de aşarak evlerimize doluştular. Kendi imkanlarımızla önlem almaya çalışıyoruz ancak bu konuda başarılı olamıyoruz. Belediye Sağlık İşleri Müdürlüğünden destek bekliyoruz. Minik böcekler, uyuyan çocuklarımızın yüzünde, gözünde dolaşıyor, biran önce ilaçlama yapılması gerekiyor yetkililere çağrıda bulunuyoruz" diye konuştular.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Tarihi Ulucami'de cuma namazı hazırlığı

Korona virüs önlemleri nedeniyle ibadete kapatılan [...]

1 gün önce...

Kilise Caddesinde Yol Çalışması

Kızıltepe ilçesinde yapılan kazılar nedeniyle bozu [...]

1 gün önce...

Kızıltepe’de Cuma Namazı Kılınacak Cami ve Alanlar

Kızıltepe ilçesinde Coronavirus tedbirleri kapsamı [...]

1 gün önce...

Üst üste çıkan yangınlarda ekinler yandı

Nusaybin'e bağlı Girmeli Mahallesinde iki gün üst [...]

1 gün önce...

Sokağa çıkan çocuklar parklara koştu

Mardin'de korona virüs salgını dolayısıyla dışarı [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN