Artuklu'daki öğretmenlere isimlerine yazdığı mektupla teşekkür etti

Artuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Duyan, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle ilçe genelinde görev yapan öğretmenlere ismen mektup kaleme aldı

Artuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Duyan, kırsal ve merkez mahalle farkı gözetmeksizin Artuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görev yapan yaklaşık 3 bin öğretmene hitaben yazdığı mektup ile fedakarlıklarından ötürü teşekkür etti.

24 Kasım Öğretmenler günü münasebetiyle kaleme almış olduğu mektubu öğretmenlere özel isimlerine hitaben çiçeklerle birlikte ulaştıran Artuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Duyan, Koronavirüs Pandemi süreci nedeniyle yüz yüze eğitime ara verilmiş bir dönemde online eğitim ortamında öğrencilerin eğitiminin aksamaması için gayret ve fedakarlık içerisinde olan meslektaşlarına teşekkür etti.

Mektubunda; Eğitimdeki başarıyı artırmak için Artuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nce başlatmış olduğu kendi projesi olan kısa adı ABAD olan Artuklu’da Başarıyı Artırma Dönemi Projesine de atıfta bulunan Duyan, ABAD Projesi'ndeki hedeflerinin Artuklu'daki öğrencilerin hem ahlaki hem eğitsel hem de kültürel olarak pozitif anlamda geliştirmeyi sağlamak olduğuna işaret ederek, meslektaşlarından projeye destek istedi.

Artuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Duyan, meslektaşlarına hitaben yazdığı mektubunda şu ifadelere yer verdi:

Kıymetli Meslektaşım ........

Öğretmenlere Yaşam alanlarını etkisi altına alan pandemi, ülkemizi de birçok yönden olumsuz etkiledi. Yüz yüze eğitime ara verdiğimiz 14 Mart 2020 tarihinden itibaren şimdiye kadar hiç karşılaşmadığımız bir süreç yaşadık ve bunun sonucunda farklı bir eğitim anlayışına geçtik. 2020-2021 Eğitim Öğretim dönemine yüz yüze ve online eğitimlerle başladık. Bu süreçte İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak sizin ve öğrencilerimizin sağlığı için her türlü tedbiri aldık. Okullarımızda siz değerli meslektaşlarımız ve öğrencilerimizi ziyaret ettik. Fiziki koşulların el verdiği imkanlar doğrultusunda iyileştirmeler gerçekleştirdik. Eğitimde başarıyı artırmak için ABAD (Artuklu’da Başarıyı Artırma Dönemi) projesini başlattık. Sizlerin destekleriyle öğrencilerimizi hem ahlaki hem eğitsel hem de kültürel olarak pozitif anlamda geliştirmeyi hedefledik.

İmkansızlıklara, zorluklara rağmen öğrencilerimizi düşünerek dijital platformlarda canlı ders vb. araçları kullanarak eğitim vermeye çalıştın. Öğrenci ve velilerinle bu süreci atlatmak için görüşmelerde bulundun. Yapmış olduğun tüm çalışmalar ve fedakarlıkların için en içten duygularımla teşekkür ediyorum.

Bilgeliğin, gelecek nesillere ufuklar açmanın, toplumları karanlıktan aydınlığa çıkarmanın kılavuzu sensin değerli öğretmenim. Değişimin, çağdaşlığın, güvenin, başarının, hoşgörünün, dayanışmanın, sevmenin, saymanın, hayatı fark etmenin, kendini gerçekleştirmenin mimarı sensin değerli öğretmenim. Bir şeyler beklemeden hep vermenin, öğrencisinin bir harf, bir sayı öğrenildiğini görünce sevinçten uçmanın, öğrencisini iyi yerlerde görünce onunla gurur duymanın, kısaca; öğrenmenin, öğretmenin, geçmişin, geleceğin imzası sensin değerli öğretmenim.

Bu duygu ve düşüncelerle 24 Kasım Öğretmenler Gününüzü kutlar sizinle birlikte bu camianın bir ferdi olmaktan onur duyduğumu belirtmek isterim."

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle