Aşırı yağış sele dönüştü, Araçlar sürüklendi, işyerlerini su bastı

Aşırı yağış sele dönüştü, Araçlar sürüklendi, işyerlerini su bastı
11 Mayıs 2018 Cuma Saat 10:17 0

Mardin’de akşam saatlerinde aniden bastıran sağanak yağış sele dönüştü. Birçok cadde ve sokak göle dönerken, birçok ev ve işyeri su altında kaldı, bazı araçlar sel sularında sürüklendi.

Mardin merkez ve ilçelerinde akşam saatlerinde başlayan ve yaşamı olumsuz etkileyen sağanak yağmur, kısa sürede sele dönüştü. Birçok cadde ve sokak göle dönerken, onlarca ev ve işyeri sular altında kaldı. Kızıltepe Otogarı Caddesi yaklaşık bir saat yağan aşırı yağış sonrası adeta göle döndü.
İlçe sakinleri ve esnafa korkulu anlar yaşatan sel nedeniyle onlarca ev ve işyeri sular altında kalırken, park halindeki iki araç da sel suları ile sürüklendi. İtfaiye ekipleri suların tahliyesi için çalışırken, selde can kaybının yaşanmadığı öğrenildi.

60 işçiyle müdahale ettiler
Mardin'de sel suları altında kalan işyerlerinden biri olan Semercioğlu Tekstil yetkilisi Abdurrezak Acu da işyerlerini aniden bastıran sel sularına işyerinde mesaiye kalan 60'a yakın işçi ile müdahale etiklerini ancak yetersiz kaldığını ve zararlarının büyük olduğunu söyledi. İtfaiye ve işçilerin müdahalesine rağmen işyerinin yarım metre sular altında kaldığını ve teslim etmek üzere hazırladıkları ürünler ile depolarındaki kumaşların büyük zarar gördüğünü anlatan Acu, yetkililere hem zamanında müdahale ettikleri için teşekkür etti hem de 200 kişiye yakın kişiye ekmek kapısı olan işyerlerindeki zararlarının karşılanması için de yardım istedi.
Sele altyapı eksikliğinin neden olduğunu ifade eden vatandaşlardan Mehmet Ay, soruna çözüm bulunmasını istedi.Ay, “İlçe merkezinin bu halde olması içler acısıdır. Millet, çocuklar perişan oldu. Yaklaşık yarım saat veya 45 dakika yağmur yağdı, sonrası gördünüz gibi. Karşıda esnaf arkadaşlarımızın işyerleri sular altında kaldı. Suyu tahliye ediyorlar, perişan haldeler.”dedi.
Yağan yağmurun yer altındaki su hazinelerini doldurduğu için mutlu olduklarını belirten vatandaşlardan Abdulselam Demir de yağmurun sebep olduğu selden dolayı zarar gören vatandaşlardan dolayı da üzüntülü olduklarını ifade etti.
Şehir merkezinde yağışlı havadan kaynaklı 3 ayrı noktada trafik kazaları meydana geldi. Kazalarda ise 5 kişi yaralanırken aralarında yabancı plakalı bir aracın da olduğu çok sayıda araç zarar gördü.

YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Akla ziyan Covid-19 anonsu: Hükümet istiyor ki Kürt halkı ölsün!

Sokak aralarında Coronavirus tedbirlerini içeren b [...]

1 gün önce...

Corona virüs sandılar epilepsi krizi çıktı

Mardin'de fenalaşarak yere yığılan bir kişiye coro [...]

1 gün önce...

Mardinli Profesörden salgın sonrası için önemli çağrı

Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü Öğreti [...]

1 gün önce...

Sağlıkçı Gençler Evlerinde Yemek Yapıp Yaşlılara dağıtıyorlar

Mardinli gönüllü gençler hazırladıkları yemekleri, [...]

6 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN